şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaşlı bir ailenin işlettiği huzurlu bir pansiyon. ramazan abi, duru abla ve yakışıklı oğulları birdal ve yusuf :)

  kaşın merkezinde, terminale yüzelli metre mesafede. odalar gayet temiz, klimalar da çalışıyor.
  eğer arabanız yoksa, pansiyonun yegâne kötü tarafı, varmak için çok dik bir yokuşu tırmanmanız gerekmesi. ama plaj dönüşü veya gece,söz konusu yokuşun başından arayın, minibüsleriyle hemen gelip sizi alıyorlar. hatta yüzsüzlük ettik gün içinde üç kere aldılar.
  pansiyonun püfür püfür esen bir terası var. şarabı aç, kaş'a karşı iç yani. biz hanımla öyle yaptık. nihayetinde gönül rahatlığıyla gelip kalınılacak bir yer..
 • kaşın içinde dik bir yokuş ile çıkılan, kaşlı bir ailenin işlettiği mükemmel manzaralı bir terası olan pansiyon. ilgi ve alaka konusunda işletmecilik dersi verebilecek insanlar tarafından çalıştırılan pansiyonda ekşiden duydugunuzu söylerseniz bir indirim de yapıyorlar.
 • kısacık kalmamıza rağmen süpper ilgi alaka gördüğümüz sıcacık tertemiz pansiyon. işlerini severek yaptıkları herhallerinden belli pek cici bir aile tarafından işletilmektedir. gidecek olanlara tavsiyem duru ablanın leziz omletinden yemeden gelmeyin sakın. oğulları birdal ve yusuf'da ileride büyük turizmciler olacak ahanda yazıyorum buraya.
 • kaldığınız süre boyunca “e neden haber vermediniz alırdık biz sizi aşağıdan”, “omlet yapayım mı size, yer misiniz?”, çay var taze, için hemen, bisküvi de alın yanına”,“fesleğen kokusu değil bu adaçayı al bak biraz sakla”, “buraya istetiriz biz yemeği siz yorulmayın”, gibi misafirperverlik ötesi cümleler duyduğunuz, insanın yakın akrabalarının yazlığına ziyarete gittiği izlenimi bırakan bir mekan burası.
 • iki sene önce kaldığım, çok tatlı sahipleri olan pansiyon. rafadan yumurta sevmediğimi akıllarında tutup ertesi gün omlet yapmışlardı bana. odanıza girdiğinizde sizi yatağın üstüne serpilmiş begonviller karşılar. ve küçük oğul sürmeli gözleriyle adeta türk filminden fırlamış bir jöndür. yüzde yüz tavsiye edilir.
 • cennet in dünyadaki izdüşümü olarak kabul edilebilecek kaş'ın hakikaten dünyada böyle insanlar kaldı mı diye sorular sorduran evi. pansiyon demeye dilim varmaz lakin turizm sektöründe kendilerine bu ad verilmiştir.

  şahane zamanların mimarı insanların sahipliğini yaptığı bir yuva daha. mutlaka ama mutlaka konaklanması gereken mekan...
 • kaş'ta uygun fiyata tatilinizi geçirebileceğiniz, maaile sempatik insanlardan oluşan şirin mi şirin pansiyon. yokuşu ve şehre uzaklığı biraz zorlasa da pansiyon sahiplerinin samimi davranışları bütün bunları unutturuyor. ayrıca, küçük oğulun şirin yalanları, büyük oğulun da tur teklifleri gün boyu sizi gülümsetecek pansiyon ekstraları.
 • her şeyden uzaklaşmak istediğiniz, hayattan bezdiğiniz bir anda, plansız programsız aniden tatile çıkarsanız huzuru ve dinginliği bulabileceğiniz sevimlilik ötesi pansiyon.
  öyle ki, hiçbir şey yapmasanız bile sıkılmaya vakit bulamazsınız. ayrıca tek başına bir bayan olarak gittiğinizde bile güvenlikle ilgili en ufak sorun yaşamazsınız; sahipleri sizin rahatınız için her şeyi temin eder. hatta sizi sıkıntılı gördüğünde oturup dertleşecek bir duru abla, gezilip görülecek yerler planı yapan şirin oğullar, ulaşım sorunu yaşamayasınız diye sizi istediğiniz yere bırakan ramazan abi, tatilinizin en güzel insanları olarak hatrınızda kalacaktır.
  kaş'ın o naif havasının, etraftaki bilimum otel ve pansiyonlardan sıyrılan en tatlı yeridir. yaşayınca anlaşılır, yaşamak gerekir.
 • kaş da geçirdiğimiz bir gün boyunca çok misafirperverlik göstermiş, tertemiz insanların işlettiği şirin bir yer.
 • arkadaşlarımızla ilk kez gittiğimiz kaş'da, çok eğlenceli bir tatil geçirmemizde önemli bir yer tutan pansiyondur. elbette bu önemli yerin başrollerinde pansiyonun güleryüzlü ve içten işletmecileri duru abla, ramazan abi ve oğulları birdal ile yusuf yer almaktadır. onların sayesinde hiçbir yabancılık çekilmemiş, gidilmesi, görülmesi gereken yerlere gidilmiş, yapılması gereken aktiviteler onların yönlendirmeleriyle gerçekleştirilmiştir. birdal ve yusuf sayesinde de tatil boyunca *, 100 metre bile yürümemişizdir, markete bile gittiğimizde bizi olduğumuz yerden gelip minibüsleriyle almışlardır.

  ayrıca efendim burası öyle bir pansiyondur ki, keyifli sohbetlerden biz bazen başımızı kaldıramamış, hatta denize gidiş saatlerimizi ertelediğimiz olmuştur.

  pansiyonun çok güzel çiçeklerle, nazar boncuklarıyla etrafı çevrilmiş verandasında, birdal ve yusuf'un eşlik edeceği, gülmekten kırılabileceğiniz sohbetler yaşayabilirsiniz. hatta şunu da diyebiliriz ki, eğer yanınızda birdal varsa, uzun yıllar gülerek hatırlayacağınız anılar biriktirebilirsiniz. *

  pansiyonun çatı katındaysa enfes bir manzara karşısında sakin ve huzurlu zamanlar geçirip, içkinizi içebilir, yemeğinizi yiyebilirsiniz.

  efendim biz kalabalık bir grup olarak gittik ve diyoruz ki: aphrodite pansiyon, bir pansiyondan çok daha fazlası!