şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • mv7n2 kodu olan kulaklıktır. eskisiyle yenisi arasındaki farkı bu kod numarasından daha iyi anlarsınız.
 • artıları:

  1. nesil airpods gibi çok pratik. iphone ve ipad arasında mükemmel geçiş sağlıyor. kullanması çok kolay. çok hızlı bağlanıyor. telefon görüşme kalitesi oldukça iyi. hey siri komutunu dinliyor. sonuç olarak ben çok memnunum.

  eksileri:

  ses kalitesi “fiyatına göre” kötü. dışarı çok ses veriyor. dışarıdan çok ses alıyor. gürültülü ortamda zevk vermiyor. bende beats x de var, o bu konularda kesinlikle daha başarılı.

  çok telefon konuşuyorsanız, podcast ve sesli kitap dinliyorsanız, pratik kullanım önceliğiniz ise, müzik dinlemek için ses kalitesi daha üstün kulaklıklarınız var ise, yolda yürürken hem müzik dinleyeyim hem de dışarıyı duyayım diyorsanız alınır.

  tek kulaklığınız olacaksa, ses kalitesi sizin için önemliyse, otobüste veya uçakta kullanmayı düşünüyorsanız, active noise cancelling özelliği olan bir kulaklığınız yok ise, bütçeniz dar ise alınmaz.
 • yaklaşık 2 hafta önce doğum günüm vesilesiyle kendi kendime aldığım naçizane hediye.
  zaten kaliteli müzik dinleme smacına yönelik birden fazla kulak içi ve kulak üstü kulaklığım olmasına binaen airpods anlamdaki temel amaç iletişimi kolaylaştırmaktı.
  özellikle acil serviste tuttuğum nöbet esnasında 24 saatte yaklaşık 30-40 telefon görüşmesi yapma gerekliliği münasebetiyle alıp aktif olarak kullanmaya başladığım andan itibaren “iyi ki almışım!” ve hatta “daha önce niye almamışım ki!” dedirten bir araç oldu benim için. yanına bir de kemere asma aparatı aldım ve telefon çaldığında cebimden kutuyu çıkartmakla uğraşmayıp kemerimdeki kutudan sağ veya sol kulaklığı çıkartarak (ki kuşağınıza taktıktan 1,5-2 saniye sonra otomatik olarak arama kulağa aktarılıyor telefonu direk kulaklıktan açabiliyorsunuz gecikmeden) görüşmeyi başlatabiliyorsunuz. karşı taraf hiçbir şekilde anlamıyor kulaklıkla konuştuğunuzu ve son derece verimli görüşmeler yapabiliyorsunuz.
  kulaktan düşme konusunda da içiniz rahat olsun. kablolu iphone/ipod kulaklığı kullanan ve kulağımda abes durmayan her insanın kulağına rahatlıkla oturuyor ve antrenman esnasında dahi düşmüyor (basketbol antrenmanıyla denenmiş onaylanmıştır).
  özetle temel amaç mobilite sağlamak, iletişim için kullanmaksa hiç ama hiç başka alete yönelmeyin. müzik dinlemek için kaliteli bir kulaklığınız yoksa ve primer amaç müzikse eğer fiyat bandı olarak birkaç tık yüksekte olan sennheiser momentum serisinin true wireless kulaklıkları denenebilir.
 • tek kelime ile harika. gerek ses kalitesi, gerek ses seviyesi apple telefon kutularının içinden çok fazla. benim gibi kulak içi sevmeyen, hafif ama kulaktan düşmeyecek kadar da sağlam kulaklık isteyenler için birebir. samsung galaxy s10 plus ile iyi bir ikili oldular. parasına değiyor. pahalı değil değerli. ayrıca android işletim sisteminde dokunma ile şarkı geçişleri ve şarj durumu bilgisi için podroid uygulamasından yardım alabilirsiniz.
 • adam samsung s8 telefonu varken apple airpods alıyor, sonra uyum sorunundan şikayet ediyor.

  yine bu platformda apple telefonu varken samsung galaxy gear akıllı saat kullanmaya çalışan görmüştüm.

  arkadaşlar işletim sistemi bu cihazların her şeyi. birbirinin dilinden anlamayan iki çalışanı aynı odaya koyarsanız verim düşer. bir karar verecekseniz ve kullandığınız tüm cihazlar aynı işletim sistemine sahip olacak ki azami verim ve keyifle kullanabilesiniz. yok öyle onun iyisini alırım, öbürünün ucuzunu...
 • ses kalitesi iphone kablolu kulaklığına göre çok daha iyi.basslar yüksek,ses yeterince net ve temiz.telefon görüşmelerinde karşı taraf sesi gayet net alıyor,telefonu kulağınıza dayayıp konuşmuş gibi gidiyor ses karşıya.

  şarj olayı şöyle ; hem kulaklıklar sağ sol olarak şarj oluyor hem de kutu şarj oluyor.kutu bir nevi şarj kutusu gibi.kulaklıklar kutuya konulduğu anda kutu şarj etmeye başlıyor.kutunun şarjı tam doluyken,kulaklıkları 0’dan 100’e doldurması 20 dk civarı.kutu kulaklıkları 3-4 kez tam şarj ediyor.kutunun 0’dan 100’e şarj olması 1.5 saat civarı.kutuyla beraber kulaklıklar da prize takınca şarj oluyor.

  şarjı müzik dinlemede tek seferde 4-5 saat,telefon görüşmelerinde ise 3.5-4 saat arası gidiyor.

  kulaklıklar kulaktan kolay çıkmıyor,düşmüyor ve kulağa tam oturuyor.ergonomik olarak rahat, kulakta ağrı yapmadı bende.

  kablolu kulaklığın müzik dinlerken,telefonda konuşurken insanın üstüne başına dolanmasından kurtulup rahatça elini kolunu sallaya sallaya kulaklık takıp,müzik dinleyebilmek,telefonda konuşabilmek bile yeterli rahatlığı ve kullanışı sağlıyor.
 • yaklaşık üç aydır kablosuz şarj kutulu modelini kullanıyorum ve kendisinden aşırı memnunum. kulakta duruşunu hala pek beğenmiyorum fakat hayatıma getirdiği konforun yanında bu çok önemsiz.

  kulağımın ergonomosine güvenmediğim için uzun süre kulağımdan düşer düşüncesiyle almadım, apple mağazasında denediğim ilk anda ise büyük bir şok yaşadım. kulağıma mükemmel oturdu ve bir ses fetişisti olarak ses kalitesini gayet tatmin edici buldum.

  apple cihazları arasındaki geçişleri sorunsuz ve çok hızlı. noise cancelling özelliği aramayan arkadaşlar yeni çıkan pro modelini es geçip bu ürünü nispeten uygun fiyata gönül rahatlığıyla alabilir.
 • çıktığı günden beri düzenli kullanıyorum.
  oyun için arctis 7 ofis ve yolculuk için sony wh-1000xm2 kullanan biri olarak günlük kullanım ve spor için de kablosuz bir kulaklık alayım diyerek aldım.

  artıları:
  - icloud sayesinde telefonla eşleştirdiğiniz gibi tüm apple cihazlarda kullanılabilir hale geliyor.
  - cihazlar arası geçişte friksiyon çok az. evden çıkana kadar farklı bir cihazdan; yolda telefondan; işe gelince mbpdan içerik tüketmeye devam edebiliyorum kolayca.
  - şarjı iyi gidiyor
  - arama sırasında ses kalitesi çok iyi. uzun telefon konuşmaları için yeni favorim bu.
  - sensörleri fena değil. kulaktan çıkarınca müziğin durması, çift vurma** algılaması gayet başarılı; siriye kendimi bildim bileli alışamadım; beni anlamıyor*

  eksileri:
  - apple dışı cihazlarla kullanmak için uygun değil. 15 liralık kulaklıktan pek farkı kalmıyor.
  - 2 sene içinde batarya ömrü kullanılmaz hale gelebilir. alacaksanız bunu bilin; bu cihaz kullan at biraz.
  - ses kalitesi müzik için vasat. ufacık kablosuz kulaklıktan daha iyisini beklediğimden değil; bekleyen de almasın zaten.
  - kulağımdan henüz düşmedi ama yine de çok güven vermiyor; bisiklete binerken takmıyorum mesela.

  okumadım kardeş durumumuz yoktu: apple ekosistemindeyseniz ve fiyatını dert etmiyorsanız güzel kulaklık; fiyatını dert ediyorsanız piyasa 3te biri fiyatına benzer kulaklık dolu.
 • üstteki yazarın dediğinin aksine, apple dışındaki cihazlarla da kullanılabilen apple aksesuarıdır.

  hatta kendisi airpods tips adı altında bunu kullanıcıya söylüyor.

  bu özellik ilk nesilde yok muydu bilemiyorum, 5 ay kullanıp kaybettiğim için deneme fırsatım olmadı. ama yeni geldiyse de süper olmuş. kablosuz şarj olayı olmazsa olmaz değilse de yine de pratiklik adına faydalı. konuşma ve müzik dinleme esnasındaki ses/ bağlantı kalitesi, bataryası da belirgin farklı.

  apple fanboyu değilim ama piyasadaki neredeyse tüm bluetooth kulaklıkları denemiş biri olarak, kullanım amacı/ kullanım alanı/ ses & bağlantı & hız & malzeme kalitesi/ konfor/ fiyat gibi tüm parametreleri bir araya getirdiğimde bile totalde yine 1. çıkmıştır.

  edit: korteksimtendonlarımabağlandı adlı yazardan gelen bilgiye göre ilk nesilde de apple dışı ürünlerle uyumluluk varmış. apple bu illa ki bir non-apple uyumsuzluk vardır diye salak gibi boşuna laptopta kablolu kulaklıkla film izlemişim.
 • dün aldığım airpods'umu kullanamıyorum ıphone (6) bağlıyorum bağladıktan sonra cebime koyduğum an ses kesiliyor ya da kesik kesik geliyor bu sorunu yaşayan ya da yardımcı olabilecek yazarlarımız yesilledirebilir mi ?

  edit: problem telefondaymış. bluetooth antenlerini yenilendi problem çözüldü.

  ilk deneyimlerimden şunu söyleyebilirim ki çok rahat bazen kulağım da olduğunu unuttuğum oldu. ses performansına gelirsek herkesin beklentisi farklıdır. ben airpods 2'dan daha iyi bir ses performansı bekliyordum ama yine de yeterli.bence en iyi olduğu yer telefon konuşmaları ses çok net gidiyor çok net geliyor.aklıma geldikçe editlerim.