• yapılıp yapılamayacağını, yapılıyorsa nasıl bir sonuç doğuracağını merak ettiğim eylem.
  • sadece frenin 2. veya 3. basmadan sonra şişeceğinden ötürü tutmamazlık sorunu harici boşta gitmekten farklı olmayan eylem
  • arabı ilgilendirmez.
  • yokuş aşağı giderken yapılıyorsa tasarruf amaçlı yapılıyordur.
    1-2 damla benzin tasarruf edeyim derken hayatınızdaki en pahalı kontak kapatış olabilir duruma göre.
    babam çok yapardı, oradan biliyorum.
  • düz yolda boşta gitmekten farksız olan durumdur. manevra yapılması durumundaysa direksiyonun kitlenmesine neden olur.

(bkz: risk budur)
  • tofaşlarda daha sık rastladığım durum.
  • direksiyon kilitlenir, frenler calismaz. yokus asagi giderken denememek lazim, hatta hic denememeniz daha iyi olur. efendi efendi gidin.
  • daha önce denemişliğim olan eylem. giderken kontağı kapattım, daha sonra kontağı açtım debriya basıp 3'e taktım , debriyajdan ayağımı kaldırdığım anda araba çalıştı, yani bir nevi arabayı vurdurmuş oldum.
  • anadol kullanıyorsanız hiçbir sorun yaratmaz.
  • başıma 120 km ile temde giderken en sol şeritte gelmiştir. sebebi arabamın klima çalışırken boşa alındığı anlarda sebebini bilmediğim şekilde bazen stop etmesi. sadece bir kez tam 4. vitesten 5. vitese geçerken anlık boşta kalan motorun stop etmesi şeklinde vuku buldu. o anlık heyecanla arabayı yavaşça 5. viteste vurdurmak aklıma gelmediği için kendimi tırların arasından emniyet şeridine nasıl attığımı zor bilirim. direksiyon veya fren kilitlenmedi.
hesabın var mı? giriş yap