şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kapadokya, eski uçhisar köyü'nde uçhisar kalesi'nin hemen altında bulunan ve güvercinlik vadisi'ne kadar uzanan otel kompleksi. vakti zamanında afet bölgesi ilan edilip köy boşaltılıp sit alanı ilan edildiğinde yapılan ilk ve en büyük restorasyon çalışmalarından biriyle oluşturulmuş. eski konaklardan, ahırlardan, mağaralardan küçük sokaklarla birbirine birleştirilmiş harikalar diyarı. otele ve uçhisar kalesi'ne sırtınızı verip elinizde bir kadeh şarapla karşınızda erciyes dağı'nı gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız. eğer kapadokyaya gidip balona binememişseniz bir zahmet sabah 06.30 gibi uyanıp havalanan balonları buradan izlemenizi eğer üşenmesseniz hemen üst kısmında bulunan kaleye çıkmanızı tavsiye ederim.
  gördüğüm kadarıyla hemen hemen otelin her odasında balkon, teras ve bahçe olmasına özen gösterilmiş, sade ve oldukça şık bir tasarıma sahip. ayrıca odalarda tv bulunmuyor, müzik dinlemek için ise mp3 çalarınızın yanında olması şart çünkü sadece onun için ses sistemi mevcut. bazı odalarında bildiğiniz havuz var. yemekleri de otel gibi oldukça şık ve tadına doyum olmuyor, özel bir deneyim için bence hayatınızdaki en özel insanla gitmelisiniz.

  (bkz: http://www.argosincappadocia.com/)
 • geldigim gördüğüm en iyi konaklama mekanıdır. otel demeye de dilim varmıyor. oyulmuş kayalardan odalar, mahalle gibi bir yer. sahibi olsun mimari departmanı başındaki kişi olsun aşmış kimseler. inanın övgü meraklısı değilim. beni bu satırları yazmaya iten bir sey olmalı değil mi.

  hep kalsın hep böyle olsun.

  odanın birinde bir iç mimarlık bölümünde olmayan iç mimari kitaplığı gördüm de...
 • kaldığım en güzel yer. mimarisi mükemmel, hizmet kusursuz, yemekler çok lezzetli, lokasyon mis. kapadokya'da kalınabilecek daha güzel bir yer olduğunu zannetmiyorum, hatta olmadığına eminim.
 • doğuş holding'in turizm grubu tarafından satın alınmıştır.
 • 3 gecesine bir avrupa seyahati isteyerek planları peri bacası yapan otel.
 • 2014 yılında "en iyi küçük otel" kategorisinde fodor's travel tarafından en iyi 100 otel arasında gösterilmiştir.
  haber için
 • adamlar komple uçhisarı satın alacaklar yakındır.
  doğuş grubu maşallah ne yaparsa yapsın, belediye de karışmıyor. neden acaba?

  çok pahalı, zengin olmak lazım amk odalarında kalmak için.
 • pü allah seni kahretsin ferit. buraya da mı el attın? düş şu kalburüstü zevklerin yakasından. burada konaklamaya normal halkın parası yetiyordu önceden. fiyatları uçurmuş ya. git avrupa'daki otellerinde oyna sen.