şükela:  tümü | bugün
 • bornova anadalou lisesi, odtü işletme bölümü, leeds üniversitesi ve east anglia üniversitesi'nde öğrenim görmüştür. ingiltere'de warmick üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.
  1986-1992 yılları arasında odtü işletme bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmıştır.
  aynı dönemde türkiye bankalar birliği'nde danışmanlık yapmıştır.
  1991'de fed training adlı şirketi kurmuştur.
  1993'te işletme dalında hürriyet ve jaycees tarafından verilen "the outstanding young person of the year" ödülünü almıştır.
  yüzün üzerinde makalesi mevcuttur.
  çok sayıda şirkette danışmanlık görevi yapmaktadır.
  özellikle pazarlama, strateji ve yönetim üzerine ilginç düşüncelere sahiptir.
 • mor inegin akıllısı adlı kitabını okuduktan sonra ukalalıgın ve kendini begenmisligin dibini gordugunu dusundugum insan.

  asıl olayı pazarlama konusunda uzman olusudur. zaten kitabın adı da bu uzmanlıgından dogmustur. mor inegin akıllısı; bir mal hedef kitlesi icin, siyah beyaz ineklerin arasındaki bir mor inek kadar dikkat cekici olmalı ve akıllı pazarlanmalıdır. mesajını verir.

  aslında mantıklı seyler soylemesine ragmen tavırları beni cok rahatsız etmistir. ozellikle ucan kusa bile danısmanlık yaptıgından bahseder ve olayın artık bokunu cıkarttıgını, bir numara oldugu ozellikle belirtir.

  bir de su zamanlarda hurriyet gazetesinde gurme yazıları yazmaya baslamıstır.
  iyi de hocam herseye atlamak ve yorum yapmak zorunda degilsin ki...
  (bkz: fatih altayli)
 • ansiklopedi adamı.
 • yazilarinda "nouvelle turk cuisine"in artik yaratilip tum dunyaya tanitilmasi gerektigini nedenleriyle anlatan kisi. "nouvelle turk cuisine"in geleneksel turk mutfagina karsi olmadigini, paralelinde boyle de bir akimin mevcut olmasi gerektigini savunur.
 • türk mutfağının yenilenmesine kafayı takmış gurme!..
 • hürriyet'te uzun süre önce tuğrul şavkay'dan boşalan gurmelik köşesine kurulan, ertuğrul özkök'ün anlamsız tartışmalar açıp bu şahsı da konu ederek meşhur etmeye çalıştığı dombili.
 • özel tariflerinde bilmemne sosu, bilmemne ayağı kökü gibi abuk subuk şeyler önererek türk mutfağına yenilik getirdiğini zanneden, bu tarifleri türkiyede yüz kişinin bile denemeyeceğini görmüyor gibi davranarak çok geniş bir kitleye hitap ettiğini iddia eden beyaz türk..
 • kaç haftadır simit havyar köşesinde işlediği sos yapmanın inceliklerinden hareketle akıllı mor ineğini* yakalayıp kendisinden bulyon bulyon et suyu, pardon, stok elde etmeyi delicesine arzuladığım zorlama gurme. sevemedim bir türlü.
 • oldukca bilgili fakat itici olacak kadar kibirli ve kendini begenmi$ bir ki$idir. 2 dakka once dediklerine "obaa hakkatten ne guzel dedi" derken, cat "bi gun arabada philip'le* gidiyoruz" der. birden "philip'le enseye $aplak durumundayiz"i araya sokmazsa olmaz.. cok ilginc ve degerli fikirleri de vardir ama ozunde kar$i du$unceleriniz varsa (ki tonlarca olur) ve bunu kendisine sorarsaniz ulu orta dalga gecer soyleyecegini soyler sonra da kulaklarini tikar "lalalala" der sizi dinlemez. (katildigim bir seminerde yerin dibine sokmu$lugu vardir adamin tekini)