şükela:  tümü | bugün
 • artemis yayınları'ndan çıkan, eoin cofler imzalı fantastik roman. farklı bir fantastik kurgu örneği, cüceler, elfler, troller, periler, centaurlar ve aklıma gelmeyen pek çok fantastik ırk romanda mevcut, ancak tolkien'in kurgusundan epey farklı daha çok iskandinav mitolojisine yakın şekilleriyle ve biraz da teknolojiyle süslenmiş olarak. eğlenceli, komik, sürükleyici bir yapıt.
 • kasim itibariyle ucuncu kitap da "artemis fowl ve sonsuzluk kodu" turkce ismiyle yayinlanmi$tir. yine zevkle okunmaktadir, insanin agzinda kekremsi bir tat birakan bir sona sahiptir. ayrica sayfa ba$i en nazik deyimle "ke$ke cevirisi daha ozenli olsaydi" dedirtmektedir.
 • ileri bir steampunk örneği olarak nitelendirilebilecek bir eser.
 • ailesi suc ile icli disli olan, on iki yasindaki cok zeki bir cocugun, aile servetine katkida bulunmak icin giristigi olaylari anlatan bir kitap. benim ise en cok dikkatimi ceken, kahya ailesi olmustur. kahya'lar, fowl'larin yaninda yasayan ve yuzyillar boyunca onlarin koruyucusu ve her turlu islerini yapan kisiler olmus, ciplak elle adam oldurme sanati da dahil olmak uzere bircok konuda egitim almis kisiler. soyadlari olan kahya, ilerde evlerde her turlu isi yapan kahya meslegine ismini vermis kitaba gore. kitabin yazari icin (bkz: eoin colfer)
 • okunması çok zevkli, sürükleyici bir kitap. elflerin kendi aralarındaki konuşmaları ve cüce mulch insanı gerçekten güldürebilir.
 • ilk kitabindan sonra, ikinci kitabi 'artemis fowl ve kuzey kutbu macerasi' da piyasaya cikmis ve keyifle okutmustur kendini. gun gectikce daha cok sevdigim bu kotu cocugun bir sonraki kitabi ise 'artemis fowl - the eternity code' imis. yeni kitaplarini bir harry potter kadar sabirsizlikla olmasa da merakla bekliyor olmama ve 'yasasin kotuluk', 'kotuler kazanmali' diye icimden geciriyor olmama bakarak kendimden korkmuyor degilim, olsun.
 • daha genç bir kitleye yönelik bir fantistik seri olsa da (en azından harry potter kadar çocuk kitabı diyeyim) oldukça sürükleyici bir seri. hele artemis fowl ve kahya karakterlerinin karizmaları dillere destandır.

  --- spoiler ---

  artemis in bir gözünde iris kamerası vardır. lens gibi olan ve peri teknolojisi ürünü olan bu kamera artemis in gördüklerini perilere aktarır. lakin bu kamera kendisinin olmadığı için artemis in gözleri farklı renktedir. kendisini kaçıran spiro bunu farkettiğinde geçen konuşma artemis in karizmasını tanımlamak için yeterlidir.

  - gözlerin... gözlerin neden farklı renkteler?

  - seni daha iyi görebilmek için spiro.

  --- spoiler ---
 • ilk kitapta da esintisi hissedilen 2. kitapta noluyo lan dedirten ve özellike sonsuzluk kodunda boku çıkan çeviri hatalarıyla neden 4 adedinin 20 tl'ya satıldığı gayet net olan seri.. çeviri hatalarının yanı sıra görülen özensizlik için (bkz: artemis yayınları)
 • kenneth branagh’ın yöneteceği, ferdia shaw, josh gad, judi dench, lara mcdonnell'ın kadrosunda yer aldığı uyarlama disney filmi.

  https://twitter.com/…iniz/status/943568987245416450
 • serinin 5. kitabı, artemis fowl kayıp koloni, taze çıkmıştır, gerek var mıydı bence hayır ama çıkmış işte napalım elçiye zeval olmaz..