• arkada$larla grupca bir yere gidilir a$ik olunan ki$i de oradadir. kalbiniz yerinden cikip o ki$inin ellerine gitmek icin deli gibi atiyordur. sakince yanina oturursunuz, caktirmadan. artik bilmesinin gerektigini du$unursunuz. hep bunu du$unmu$sunuzdur gunlerdir, haftalardir kim bilir belki aylar gecmi$tir ona olan bu hislerinizin kesinle$mesi.. ama onu hic aklinizdan cikarmami$sinizdir. zaten nadir goruyorsunuzdur a$kinizi ama konu$tugunuzda da bir $ey hissettirmemeye ozen gosterirsiniz. sonucta zayif olanin siz olmadigini bilmesi gerekir. arada sirada ortak konularda birle$ilir, ba$kalariyla yaptigi super muhabbet kiskanilir, bira yine ne oldugunu anlamadan bitmi$tir... o sirada bir temas hissedersiniz, bacak bacak ustune atarken bacagi sizin bacaginiza dokunur migdenize bir kramp girer, enseden karincalar beyninize dogru hucum eder kulaklariniz kipkirmizi kesilir. artik anlasin istersiniz, ne olur anlasin yanindakilerle konu$masin bana baksin sadece elimden tutsun, gozlerime baksin ve anlasin.. o sirada fisiltiyla bir ses duyarsiniz sag tarafinizdan.. "seni seviyorum..." aman tanrim sonunda demi$tir agziniz acik ona donersiniz ve saclarini gorursunuz a$kinizin.. sol tarafindaki yontulmami$ ah$apin "ben de seni.." dedigini duyar gibi olursunuz. onunuze donersiniz..
    - bakar misin? bir bira daha alabilir miyim?...
  • siz birisinden hoşlanırsınız, yanında kırım kırım kırılırsınız, incelikler kibarlıklar yaparsınız, bazen konusmaya cekinir sesiniz kısılır. oda size oldukça yakın davranır. her buluşmanız öncesi "yeter ulaaaan söylüyecem artık, yapışıverecem dudaklarına" dersiniz ama olmaz. birgün bu insan "seni seviyorum x, hemde çok" der çoşkuyla, yıkılırsınız. çünkü sizin günlerdir söylemeye çekindiğiniz lafların onun bu kadar hızla ve rahatlıkla ağızdan çıkması başka birşeyin işaretidir. bir anda karşı tarafın gözünde huzur bulunan ediz hun temizliğinde bir insan oluverdiğinizi anlarsınız. sizin yanınızda huzur doludur, sizin evinizde kendisini kendi evinde gibi hissediyordur, ama sizle ilgili duygusal bir gerimi yoktur bu yüzden sizin kıvrana kıvrana söylemediğiniz şeyleri o paat diye söyler. ama bu rahatlık yarın şu anlama gelecektir. "x cigim x cigim, okulda bir çoçuk var, ayyy bayılıyorum ona, bu gece onu senin eve atmayı düşünüyorum, sakıncası yok demi, sende çok seveceksinnn" . garibim ediz hun gelir aklınıza sevdigi kadının fabrika çıkışında karşı kaldırımda elinde sigarası ile beklerken kadın neşeyle kolunda bir erkekle çıkıp, ediz hun'la tanıştırır, "bak bak bu remzi, haftasonu beni gülhane'ye götürecek ediz" der. ediz hun yarım yamalak güler, belli etmez hiçbirşeyi, ama bu kadar sevecenlik , iyilik onu "abi/bacı" mertebesine yükseltmiştir çoktan. ediz hun çok sevilir ama remziye gülhane parkında memeler sıktırılır. yani lafın kısası, hoslandığınız insan size paldır küldür seni seviyorum dediyse, yavaş yavaş ediz hun pardosünüzün yakasını kaldırıp kalabalık sokaklara karışmak zamanıdır.

(bkz: mikadonun çöpleri)
  • nasil bir histir, nasil bir andir o..

o an bir kadeh zehirli sake olsa, icersin.. bana misin demez sana..
    kadehi de zarifce firlatir atarsin, muzik gelir fonda inceden..
    dansetmeye baslarsin meleginle..

filmlerde olur ama bu dedigim, reelde "ben de seni.." der.. gecersin
    odunlugun, tomruklugun kitabini yazsalar anafikri "ben de seni.." olur zaten..
  • şener şen gibi "allaaaaahh" diyerek koşma isteği uyandıracak olay.
  • ardindan "kardes gibi" veya "arkadas gibi" sozlerinin gelmesiyle dunyayi basa yikan bir seni seviyorum olur.
  • icten yanmali ask motorunuzun kontaginin cevrilmesi, daga bayira ucan kusa "seviyom huleyn" diye bagirma isteginin mideden fiskirmasi, ayi iterek yerinden kimildatan he-man'e "dur abi, cekil kenara ben iterim" dedirtecek gucun damarlara yayilmasi, okyanuslara dalip buharlastirma yeteneginin kazanilmasi, aya ilk kez ayak basilmasi, atomun parcalanmasi, sehrin dusman isgalinden kurtulmasi, fransiz devrimi, gemilerin karadan yurutulmesi, barutun icadi, gronland'in kesfi..

iyi bisi..
  • niye sen de bana aşık değilsin diye kafa göz girişilecek an.
  • paranoyak bir model icin :
    yok canim, seni seviyorum derken baska bir anlamda söylemistir. yani kardesce, arkadasca. ya da gercekten mi acaba.. yok canim.. olacak is degil.. kesin ben yanlis anlamisimdir.
hesabın var mı? giriş yap