şükela:  tümü | bugün
 • ben bile alkışladım burdan
  (bkz: ne olur ne olmaz)
 • https://www.youtube.com/watch?v=qfxmbqtccei

  görüntülerde görebileceğiniz meclistir efendim.bakın ne güzel muhalefetiyle,iktidarıyla birlik olmuşlar.geçtiğimiz seçim %100 oy ile tekrar iktidara gelen genç başkandan herkes memnun.e tabi kuzey kore halkı da 'yeter söz kim yong'un' sloganını çok benimsedi.

  yalnız diktatör reyisin 31.saniyede her ihtimale karşı meclisi gözden geçirmesi efsane.

  yepyeni bir intihar yönetimi: kuzey kore meclisinde kim jong'a karşı el kaldırmak.
 • nedense birden aklıma akp milletvekillerin kendi verdikleri önergeyi chp verdi sanarak reddetmeleri geldi, ne alakası varsa?
 • işte abd, batı, avrupa oyunlarına gelmeyen, yerli ve milli meclisi ile vatan hainlerinin beslemeden asıldığı bir ülke... ne fetö ne pkk ne de başka bir teröristin olduğu, koalisyonların, ekonomik krizlerin olmadığ süper ülke. her gün istikrar. darısı başımıza.
 • insan türünün ne kadar zavallı bir mahlukat olduğunu tekrar tekrar gözler önüne seren hareketlerin yaşandığı meclistir.

  şu hal ve hareketleri siksen yaptırabilir misin lan başka bir canlıya?..siksen kendi türdaşından herhangi birine bu şekilde tapan bir başka canlı türü daha bulabilir misin?..yeri gelince en despot sahibe bile posta koyan ev kedileri kadar haysiyeti olmayan bir canlıdır insan..yazık.
 • yabanci ulkelerin bizimle dalga gecmesinden bizi kiskandiklari anlamini cikariyoruz. simdi biz kuzey kore ile dalga gectigimize gore kozey kore'yi kiskanmis oluyoruz. nitekim ulkenin oy tercihi de bu yonde oldu.
 • türkiye'deki sosyalist/komunistlerin her sosyalist/komunist rejimi savunduğunu düşünmek, türkiye'deki bütün müslümanların bütün şeriatla yönetilen ülkelerde olanları savunduğunu düşünmekle birdir ve de devasa bir saçmalıktır.
 • sınırının öte tarafında yarım milyon amerikan askeri olduğu iddia edilmiş. kore'deki toplam abd askeri gücü 28.500 kişiden oluşuyor. buna 495.000 güney kore askerini eklemeden o rakama olaşamazsınız. buna karşılık kuzeyin 1.200.000 aktif askeri, 600.000 yedeği, 5.900.000 paramiliter gücü, toplamda da 10 ila 13 milyon askere alınmaya hazır genç nüfusu var. kore savaşı sırasında çin'in de bir milyonun üzerinde askerle yardımına geldiğini de ekleyelim.

  kore savaşı sırasında mac arthur'un nükleer silah kullanmak istemesinin nedeni de karşısında sonsuz insan kaynağıyla savaşan bir düşmanın olmasıydı. buna karşın, hem de o sırada tek nükleer güç olmasına rağmen o nükleer silahı kullanmayan abd yönetimi bugünün güç dengesi dahilinde nükleer saldırıyı aklından bile geçirmez.

  yani bu rejim öyle iddia edildiği gibi savunma konumunda değil, aksine tam anlamıyla düşmanı olarak gördüğü ülkeler üzerinde terör estirir durumda. daha da önemlisi, bu sürekli savaş halini devam ettirmesi başındaki üç nesildir var olan hanedanın ülke içinde istediği gibi at koşturup tanrı muamelesi görmesi için bir araç durumuna gelmiş. halkını korkutacağı bir amerikan öcüsü olmasa ne bu kadar insanı asker olmaya zorlayabilir, ne de halkına aç kalma pahasına o orduyu beslemeyi kabul ettirebilir. en önemlisi de savaş tehlikesiyle korkutulmamış bir halk eninde sonunda sınırın güneyindeki kardeşlerinden ne eksikleri olduğunu, neden dededen toruna bir aileye tapınmak zorunda olduklarını sorgulamaya başlar. bugün istediği kişiyi amerikan ajanı olarak suçlayıp öldürme serbestisi olan diktatör bozuntusu da bu durumda kendi koltuğu için cinayet işliyor durumuna düşer ki bu da doğal olarak hoş karşılanmaz.
 • kolların masalardan indirilmelerinin bile senkronize olduğu "uyumlu" meclis.
 • feshedilme yetkisinin kim jong-un'a ait olup olmadığını merak ettiğim meclis. belli olmaz, her diktatörlükte olmayabiliyor.