şükela:  tümü | bugün
 • yıldız tilbe'nin berke hürcan tipli bi arkadaş için çabalarken görülebileceği bir adet klibi mevcuttur. çok da modern yapıda bir şarkıdır.
 • yıldız tilbeyi "yıldız tilbe"* yapan albümdür... bu albümden sonra üzerinde yıldız tilbe yazılı albümleri çıkaran "yıldız tilbe"* değildir... çünkü bizim bildiğimiz "yıldız tilbe"* öyle şarkılar yapmaz ve söylemez hatta dansetmez...
 • ne 90'ların müziğinden ne yıldız tilbe'den ne de pop müzikten hazzetmeme rağmen keyifle dinleyebildiğim bir parçadır. müzikteki hızlı çöküşü, bireysel bir bakış açısı ile daha güzel izah eden başka bir örnek göremiyorum. öylesine mi dibe vurulur? vuruluyormuş...
 • yıldız tilbe'nin hayata çaktığı en sağlam imzadır. öyle bir izdir ki bıraktığı, yıllar geçse bile sırf bu albüm yüzünden hatırlanacaktır.*
 • sözlerini kimsenin yazmadığına şaşırdığım yıldız tilbe şaheseri. ben de sözlerini yazayım tam olsun:

  bir deli aşkperestim seninleyim
  al da gel kendini
  anlayamaz seni başkası biliyorsun gerçeği
  başlamadan biter sahte titremeler
  seni sadece ellerim çözer
  öyle küser gibi sevmelerini
  hapset öyle gel

  bir yandan kilitle
  öbür taraftan haydi git de
  ruhundaki kayıp parçan bende
  gel etme eyleme
  sanma böyle sarılırsın
  yalnızca dağılırsın
  sen bendesin baştan beri
  kandırma kendini

  anca bulursun rüyalarında
  aradığın farklı kadını (tadımı?)
  uğraşamam sıkıntıya gelemem
  fazla yorma sıkma canımı

  söz ve beste: yıldız tilbe
 • yıldız tilbe'in kariyerinin en güzel albümünün aşk yok olmaktırdan sonraki en güzel şarkısı. ama şimdi dayan yüreğim ve el adamı da var. en güzellerinden ve en absürd kliplerinden birine sahip olanı.

  (bkz:http://www.youtube.com/…=_p73t7wxt0m&feature=relmfu )
 • türk pop müziğinin zirvelerinden, tilbe'nin herkesin yüreğine hayatın da tam suratına çaktığı sağlam tokat..
 • sabah sabah nereden aklıma geldiyse dinlediğim, uzun zamandan sonra eski yıldız tilbe'ye bir kere daha hayran olmama sebep şarkı. 90'ların sadeliğini, zerafetini ve kalitesini yansıtırdı yıldız ve şarkıları o zaman. keşke o şekilde kalsaydı diyeceğim ama maalesef müzik adına 90'lardaki çok az şey aynı kaldı.

  o günlerden bu günlere şöyle de bir kalite indeksimiz var: yıldız tilbe'nin şarkılarından birini (sana değer,dayan yüreğim,vuracak, daha da benim bilmediklerim vardır kesin!) akıllara zarar sesiyle söyleyen (söyleyemeyen) demet akalın hanım kızımızın albümündeki açık ara en iyi şarkı yaptığı bu cover oluyor. ve günümüz geçliğinin favorisi kendisi.
 • seneler sonra yeniden buluştuğum yıldız tilbe şarkısı. uzun zamandır dinlemediğim bir albümdü bu. bir gün dinleyeceğim bu albümü diye ertelerdim. niye bilmem. bu sabah ertelemedim. hadi önce albüme adını veren şarkıyı bir dinleyeyim dedim. şarkının ilk notalarını duyar duymaz çocukluğuma dair sevgiyle sakladığım bir şeyi yeniden bulma hissi sardı. adını sanını unuttuğum bu şarkı meğer 7 yaşında bir veletken durmadan dinlediğim şarkılardanmış şarkı ilerledikçe hatırladım. gerçi iyi ki unutmuşum, çünkü çok güzeldi yeniden buluşma hissi.