• gozluksuz araba kullanamamak
    insanları taniyamamak
    tabela okuyamamak
    yıldızları ufo gibi görmek
    güneş gözlüğünü normal gözlüğün üzerine takmak

gibi etkileri vardır. tahtayı, tvyi gorememeyi saymıyorum bile.

ayrıca o mavi led ışıklı tabelayı icat edenin ben taa amk. gözlükle bile okuyamıyorum

edit: imla. uyaran yazarlara teşekkürler gozluksuz yazmıştim.
  • astigmat müthiş özgüven verir.
    çıkarsın gözlüğünü lensini, toplum önünde başarılı konuşmalar yapar, şarkı söyler, sahnede kimse yokmuşçasına rahat rahat hareket eder.
  • ortaokulda astigmat olduğunuzu ilk kez öğrenip de doktorun verdiği gözlüğü taktığınızda karasal yayın dünyanızın bir anda hd olması. sonra lambaların aslında nokta şeklinde yandıklarını görüp millete "lan bunların etrafında böyle ışık hüzmeleri olmuyor muydu?" diyerek uzayla muamelesi görmek. son olarak da, her yeni gözlükle birlikte oluşan boyut farkı sebebiyle birkaç gün başınızın ağrıması.
  • sokak lambalarının yıllarca papatya şeklinde yandığını sanmak.
    edit: 4,5 astigmat 1,5 miyop gözlüksporluyum.
  • hayata webcam çözünürlüğünde bakmaktır.
  • travestilerle kesişmeye sebebiyet veren etkilerdir. fizikleri iyiydi ama!
  • gözlüğünüzü deneyen kişilerin verdiği tepkiler göğsünüzü kabartır
  • bunun bir de miyop artı astigmat versiyonu vardır ki tadından yenmez bir hal alır hayat.
  • kendi doğal blur efentinizle hayata bakışınız şüphesiz ki daha farklı olur. kafa yapıyor bazen.
  • 25 ve 200 metre hedeflerini tam seçemediğiniz için askerde karavanacı olarak nam salarsınız.
    daha iyi görmek için kaşlarınızı çattığınızda sinirli, asık suratlı gibi etiketlere sahip olursunuz.
    uzun yazıları ve entryleri okurken çok yorulursunuz, kağıda veya ekrana yapışırsınız.
    uzaktan gelen insanları picasso tabloları gibi görürsünüz.
    sanat ve hayat anlayışınız kübist bir tarza bürünür.
hesabın var mı? giriş yap