• bu konuda şanslıydım. bizim ailenin atari salonu vardı. o zamanlar bütün çocuklar kıskanarak bakarlardi. oyunda ölünce hemen kasaya koşar, bedava jetonlari cebime doldururdum. :) ''credit'' hemen artardi. bazen de amcam makineden ayarlardi. jeton atilan yerden eliyle basardi canlarimi arttirmak icin. dukkana jeton birakmazdim cunku :d hey gidi gunler. favori oyunum snowbross
  • atarileri ilk ataköy galeria' da funcity' de gördüydüm. oraya gitmek epey büyük bir olaydı. hele bostancı' dan sefere başlayan deniz otobüsüyle gittiyseniz havanızdan geçilmezdi. street fighter a az jeton kaptırmadık. o zaman herşey daha güzeldi be sözlük.
  • sarı 500 liraya jeton almış ve polis baskınlarında arka kapıdan kaçmış nesildir aynı zamanda.
  • düğün salonunun üzerine kurulmuş atari salonuna gitmiş şahsımı kapsayan nesildir. o akşam düğündeyken pederden para istemiştim, gidip tek jeton alıp onu da o bozuk makineye atmıştım. oynayamamıştım tabi, çocuk halimle sesimi çıkartıp yeniden jeton istemiştim ama nafile. atari salonlarına küsmüştüm o zaman. bu olaydan 10 sene filan sonra mahalle arasında nasıl olduysa birisi 7-8 tane kombiyle bir atari salonu açmıştı, içinde langırt, ps filan da vardı ama bildiğin buzdolabı boyunda kombiler vardı. çocukluğumda kursağımda kalan hevesimi burada attığımı, zaten playstation'da bitirdiğim metal slug'ı ve o gün oynamak isteyip de oynayamadığım tekken'i filan oynamıştım... hey gidi.

adam hangi kafayla 2009-2010 yıllarında atari salonu açmıştı acaba, o bende hala soru işaretidir. yılını net hatırlamıyorum ama 1-2 ay açık kalıp sonra kapanmıştı.
  • ilk polis baskını ve polisten kaçma deneyimini daha altı yaşında edinmiş nesildir.
  • düzeltildi gazoz kapaklarını jeton niyetine koyup mortal kombat 2 oynayanlar gördü bu gozler
  • 1995 dinar depremini yerin bilmem kaç kat altında ataricide yaşadık.daha jetonu yeni attigimdan zelzele bile makinanın joyistiginden beni ayiramamisti..
  • (bkz: final fight)
    (bkz: snowbros)
    (bkz: sunset riders)
    (bkz: pang)
    (bkz: street hoop)
  • atari yüzünden dayak yemiş, sınıfta kalmış nesildir. nesildir.

mortal combat 3 (noob saibot almak yasaktır) street fightet, king of fighter, tekken, snowbros, kadın soymaca, haggar oynamış nesildir.

(bkz: abi geçeyim mi)
hesabın var mı? giriş yap