• turkiye cumhuriyetinin kurucusu ataturk'un kimileri tarafindan para kazanmak icin catir catir somuruldugunun yegane kanitidir. bu kravati uretenler ataturk'umu yoksa ataturk uzerinden kazandiklari/kazanacaklari parayi mi daha cok seviyorlar acaba? diye hep kendi kendime sormusumdur. bence bircogu ikincisini, yani ataturk uzerinden kazandiklari/kazanacaklari parayi daha cok seviyorlar...

bazi ornek kravatlar: http://www.bursamarket.com/…es.view&category_id=314
  • seçimlerden önce chpli kadınlar takıyorlardı çayyolu dolaylarında.

canım sen onu boynuna değil beynine tak.
  • hz. muhammed'in nüfus cüzdanı kadar cahillik olmadığı ortada olan kravattır.bu kravatı alanlar takarak atatürk'ü sevdiklerini belli etmek isterler ama nüfus cüzdanını satın alanlar dinin en saçma bir şekilde sömürü aleti olduğu bir şeye para öderler.
  • birilerini çok rahatsız etse de, göğsümü gere gere taşıyacağım kravattır. ilk fırsatta edineceğim.
    edit: ne ata düşmanı ipneler varmış lan.
  • rüküşlüğün daniskasıdır..
  • bugün gerçekleşen şehit polisimiz cem kerman ın cenazesinde babasının taktığı kravattır. o kravatı satanlar bu devleti sömürenlerden, din kardeşliği altında kendisine haksız yere bir sürü iş ve kaynak peşkeş çekilenlerden daha çok kazanamaz. bugün bu kravatı takan şehit babası belki de en güzel mesajı vermiştir.
  • durduk yere böyle şeyler takmak bana göre lüzumsuz etiketlerle kendini sınırlamaktır.
    öte yandan yurtdışında bu tür sembollü malzemeler çok kullanılıyor ve kimse gocunmuyor.
    biz burada yapınca nedense gardrop atatürkçüsü, aşırı milliyetçi, yok hamaset kuşu filan oluyoruz.
    zinhar ben öyle bir şey yapmam, o ayrı. behehe.
    niye ama yani..

kullandığı kelimelere göre insana siyasi kimlik biçilen tek ülkenin türkiye olduğunu biliyor muydunuz?
    doğan cüceloğlu doçentlik tezini yanılmıyorsam bu konuyu çalışarak hazırlamış.
    türkiye'de kimse tek bir yorum yapmamış bu son derece enteresan çalışmayla ilgili fakat yurtdışında epeyi ses getirmiş.

hal böyleyken sembollerle inançlarımızı, fikirlerimizi, tutkularımızı ifade etmekten bu denli korkmamız üzerinde düşünülmesi gereken bir durum.
    neden böyle olduğuyla ilgili hemen bir sürü sebep sıralayabiliriz hepimiz.
    benim asıl üzerinde durduğum,
    bunun aşağılık bir davranışmış gibi küçümsenmesi.

yazın bir jandarma erine yol sorarken bir baktım kolunun iç tarafında bileğinden dirseğine kadar kooooocamaaaan bir k.atatürk imzası.
    arabanın içinde eğilerek gülümsedim:
    - o kolundaki ne güzel bir şey öyle..

gencecik delikanlı bana topuk vurarak selam çaktı yüzünde mesut mutlu bir ifade.
    ben gaza basarken yanımdaki arkadaşım şaşkın şaşkın:
    - o neydi be.. sen.. nası yani? beğenmiş olamazsın sen, filan diyor.
    - koskoca imzayı derisine işleyen adam ne olursa olsun bir takdiri hak eder yani, dedim güldüm filan ama hafif bir acıma duygusuyla filan, neyse.
    sonra içimden düşünüyorum,
    niye acıyorum ki çocuğa?
    veya bu tür şeylere.
    acımak veya küçüsemek ne demek yani.
    kendimi de beğenmedim o an.
    böyle şeyleri kişiliği oturmamış ergen tripleri veya takıntı vs. olarak görmekten başka açılar edinmeliyiz bence.
    o da o çocuğun tercihiyse, buna saygı duymayı öğrenmemiz lazım.
    iki gözüm önüme aksın ki kolunda dini veya başka bir sembol de görsem buraya aynı şeyleri yazacaktım.
    neyse ya.
  • arayıp arayıp bulamadığım kravat. elinde mevcut olandan seve satın alabilirim.
  • son olarak bazı kaynaklarda* japon, bazı kaynaklarda kuzey kore bakanı olduğu iddia edilen birinin taktığı söylenmektedir.
hesabın var mı? giriş yap