• milli şuur, tarih ve yurttaşlık bilinci, ülke ve insan sevgisi, kurucu değerlere saygı gibi kavramlardan haberi olmayan, cehaletleri paçalarından akan yobaz artıklarının provokasyon yaptığı başlık.

anlayabilmek ve sevmek için gerekli şuur ve eğitim düzeyinde olmadığın için atatürk'ü sevmeyebilirsin elbette, ancak nefret etmek nasıl bir özgürlüktür? sıkıysa gidip abd'de abraham lincoln'den, hindistan'da mahatma gandhi'den nefret etme özgürlüğü isterim diye sağda solda ukalalık yap bakalım ne oluyor?

kaale alıp uzun uzun laf yetiştirmeye gerek yok, zamanında senin gibi soytarılara yanıtı ahmet taner kışlalı hoca vermişti; kitap okuma alışkanlığın varsa bir zahmet aç oku (bkz: atatürk'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği)
  • osmanlı padisahlarını çok severim. çocukluğum, onların hayatını okumakla geçti. atatürk'ü de çok severim. bize kazandırdıkları ortada. lakin, bu nefret niye? bu tarz söylemler size ne kazandırıyor? büyük aşklar nefretle başlarmış. aşık mısınız bu adama?
  • tabi ki böyle bi özgürlük vardır.sevmek kadar nefret etmekte doğal bi duygu durumu.
    ama konu atatürk’se hangi mantığa,zekaya sahip insan nefret eder şaşarım.o kişinin insanlığından da zekasından da algısından da nefret etme özgürlüğümü kullanırım.
  • edebilirsiniz ama az ötede nefret edin. kokudan durulmuyor sonra.
  • var olan özgürlüktür. isteyen istediği gibi nefret edebilir. hain orospu çocukları nefret ediyorsa vardır bir hikmeti deyip bize yol göstermiş olur nefret edenler.
    ayrıca özgürlükler ülkesindeyiz ya furkancım;
    (bkz: vatan haini olma özgürlüğü)

kimliğin belli, sadece gününü bekle.
    bu ülkeye giremediğin ya da hapiste çürüdüğün gün içten bir bira içeceğim.
    bu da benim özgürlüğüm *
  • halbuki şu adamın başlıklarına yazmasak zamanla kaybolup gidecek ama nedense hep cevap verme zorunluluğu hissediyoruz.
  • gayet doğal bir durumdur ve nefret edenin türk olmadığını gösterir. atatürk'ü sevmeyeni türk değilse anlayabilirim ve kızmam. fakat bir insan ben türküm diyorsa ve üstüne atatürk'ü sevmiyorsa kesinlikle cahildir.
  • atatürk'ten nefret etmeyi yasaklayan bir yasa yok. hakaret etmeyi yasaklayan bir yasa var.

seninkinin adını bile destursuz ananlar direkt hapisteler.

çaktın köfteyi?

şeref neydi? şeref emekti.

şerefsiz provokatör seni.
  • orospu evladı olma özgürlüğüdür.
hesabın var mı? giriş yap