• aslinda cumhuriyetin son ceyreginde dogmus biri olarak atayi sadece siyah beyaz fotolardan "ogretildigi bicimde taniyarak" buyumus biri olarak ve ayni zamanda kemalizm ve ya ataturkculuk ilkelerine bagli olmayan hatta sade bir sosyal demokrat bile olmayarak icimde ki husursuzlugun nedeni olarak gördügüm durum..

bugun 28 mart 2004,66 yil olmus ataturk gideli..ve oldugumuz duruma bakin.. ataturk olsaydi buna izin vermezdi diyebilirim kolaylikla..ataturk parti kapatan demokrasiye karsi bir diktator olmadigi halde buna izin vermezdi..sonucta bize ogretildigi sekilde "cogunlugun iktidari" olmadigini bilirdi demokrasinin..derdi ki "evlatlarim demokrasi cogunluga ragmen özgürlükleri hak ve hurriyetleri korumaktir..bizim kurdugumuz 84 yillik meclise "karanlik" adini takanlar eger cokluksa bunlara karsi savunmaktir"

cumhuriyetin son ceyregine tanik oldum..10 yildir da kendimi biliyorum..neyin dogru neyin yannis oldugunu söyleyebiliorum..kendimi bu kadar caresiz hissettigimi hatirlamiorum..hala ölümünün belgesellerini,kitaplarini okudugumda gözlerimin dolmasina neden olan adamin mezarinin oldugu yerde onun ilkelerinin tersinde bulunan insanlarin hukum surmesine dayanamiorum..

özledik ataturk u..bi bok yiyoruz atam ama buna engel olmak icin yoksun sen..
  • özlenen atatürk mü yoksa onun icraatları, görüşleri, temsil ettikleri ya da o dönem başardıkları mı gibi düşünceler oluşturan önerme...

afacan arkadaşlar yapmadan ben yapayım da bari entry kalabalığı yaşanmasın...
    (bkz: ben de ozledim ben de resmin var su an elimde)
  • sarı zeybek izleyip goz yaslarini tutamamak belki de.

edit: bu muhtesem belgeselden sonra cok duygulanmistim. bir ulusun kurtulmasinda onca emegi gecen insanin son 300 gunu, erken gidisi beni gercekten cok uzdu. ama beni daha fazla uzen nokta bu entrynin kotulenmesi. karma falan umrumda oldugundan degil, ulu ondere bu kadar tahammulsuz ve sevgisiz bir turk gencligi gormek gercekten cok uzucu. bu kafayla yetisen nesillere akp de layik melih gokcek de.
  • ulkenin haline bakip bakip uzulme, bir seylerin degisecegine dair umudu yitirme noktasinda daha da agir basan durum(um).
  • özlemek ne kelime...
  • haklı isyanımdır özlüyorum hemde çoook gelse bi yol haritası çizip gitse yine özlemeye razıyım
  • 11 ocak 2017 ile halen devam eden özlemdir.
  • hiç bitmeyecek olan özlemdir.
  • hiç görmedim yüzünü canlı olarak... ne elini sıktım ne sesini duydum. ancak hep hissettim yüreğimde bir yerlerde...

izmirliyim ben, bizler atatürkü gerçekten severiz onu çıkar için sevenlerden değildik biz.

izmirde bostanlıda okudum ilkokulu...

dindar, kürt , türk, ateist kimin ne olduğunu bile sonradan öğrendik. çocuktuk o zamanlar. saftık. temiz kalpliydik. ve ne ağlardık 10 kasımlarda...atatürk özlemiyle, bayrak aşkıyla türk, kürt hep beraber ağladık... kaç 10 kasım geçirdik birlikte hepsinde. biri başladı mı ağlamaya tüm sınıf bırakıverirdi kendini herkes ağlardı...

gurur duyuyorum. atatürk'ü özlüyorum. kendisini görsem selfie falan çekilmek istemezdim. kocaman sarılırdım ona . hem de kocaman cüsseme aldırmadan.

seni seviyorum ata'm.
hesabın var mı? giriş yap