• yerinde değil de, yanında olabilmiş olmayı çok isterdim.
    zaten yapabileceğinin en iyisini yapmış. daha neyi sorgulayım şimdi.
  • 100 sene sonra ulkenin ne hale gelecegini bildigim icin ne halleri varsa gorsunler deyip hic bir sey yapmazdim.
  • "akp iktidarında , bu ülke için canını ortaya koymuş birini bırak , hiç kimseye edilmeyen ana avrat küfürleri görebilseydim, sadece kendimi kurtarır
    keyfime bakardım. kubilay da ölmezdi belki???" diye cevaplaması uygun olan soru.
  • en kritik maçlarda sakat numarası yapan rüştü recber gibi atardım kendimi yere. sorumluluktan kaçardım. çünkü benim ne atatürk gibi cesaretim olurdu ne onun yapacaklarına olan inancı gibi inancım., ne de o dönem onun yapacaklarını anlayıp kavrayacak kapasitem.

o dönem sosyal medya olsaydı çok güzel hashtag koyar #yanındayızpasam diye paylaşır götümü devirirdim.
  • evet büyük linç yiyeceğim ama hilafeti kaldırmazdım. yapısını değiştirirdim, osmanoğullarinin elinden alirdim (sonuçta onlar da birilerinin elinden almışlar) ama böyle kullanışlı bir statüden kesinlikle vazgeçmezdim.
  • sarıklıları asamazdım korkudan. ama paşam ne güzel sallandırmış bir bir.
  • hakkımda konuşulmaması, argüman yapılmamam, üzerimden rant sağlanmaması, rahat bırakılmam konuları hakkında kabus olur rüyalara girerdim
  • ismet'in önünü kapatırdım. lozan'dan sonra emekli eder, en fazla danışman yapardım. bunları yapmadım, ülkenin idaresini ona devredip kenara çekildim. sonuç bu oldu.
  • harf devrimi yapmazdım.
  • ingilizlerle (yada masada kim varsa onunla) anlaşır, doğu ve güneydoğuda ermeni ve kürt devletini kurdurur; ama karşılığında ege adalarını, kıbrısı, batı trakya ve doğu trakyayı isterdim.
hesabın var mı? giriş yap