• mesai düşmanı bir onarım şirketi. efendim neymiş telefonda randevu veremiyorlarmış önce aracımızı götürcekmişiz onlar bakçakmış sonra randevu verceklermiş ondan sonra o gün gidip bırakıp sonra da alacakmışsınız.
    (bkz: fesupanallah)
    arabayı aldıktan sonra edit: gerçekten temiz iş çıkardıklarını ve çamur içindeki arabayı yıkayıp paklayıp verdiklerini de belirtmek lazım tabii...
  • ankara'daki şubeleri bu güne kadar gördüğüm en berbat boya işçiliği çıkan, en özensiz çalışan yer.

tabi arabayı teslim alırken farketmiyorsunuz, ortam ışıklandırması harika ve homojen, gölge de olmadığı için detayları göremiyorsunuz. arabanızın düzeltilecek yerini (mini onarım kapsamında otopark sıyrığı vb) daha kötü yapıp başka yerlerine de hasar veriyorlar.

sorun olduğunu ne zaman mı farkediyorsunuz, arabanızı kendiniz yıkamaya karar verdiğiniz an, yani iş işten geçtikten sonra...

boya atmışlar ama zımpara izleri gözüküyor, boya yüzeye düzgün dağılmamış dalgalı duruyor ve hatta en kötüsü düzeltmeri gereken yeri (vakumlu bir cihaz ile cekere duzeltiyoruz dedikleri yer) macunla kaplamışlar. bu nasıl çıktı peki orataya derseniz: söz konusu bölgere yerden ya da başka araçtan taş çarpmış ve boyayı sıyırmış. normalde başka noktalardaki benzeri durumlarda metali gözükuyor fakat burada tırnağınız ile kazıyabileceğiniz beyaz ve kazıdıkça toza dönen bir bölge oluşmuş.

neyse işte böyle... eğer arabanızda mini onarım dahilinde düzeltilebilecek bir yer varsa bu mekana gitmeyin. ya da paranıza kıyın bu işi daha profesyönel yapan bir yere yaptırın. sigorta şirketine mini onarım için para ödemeyin bu paray kendiniz biriktirin, lazım olursa böyle durumlarda kullanırsınız.

bu gibi şikayetler ile sigorta şirketinize başvurunca auto king'den yetkililer sizi arayıp sorunu gidermek için binbir dil döküyorlar. hatta bedaba boya, motor koruma falan veriyorlar. ama olay o değil. haddinden fazla müterileri olduğu için özensiz iş yapıyorlar, aradabir böyle sorunla karşışalınca da dandik bir çözüm ile sizi aldatmaya çalışıyorlar.
  • alsancak'ta bulunan izmir şubesinin tam bir hayal kırıklığı olduğu oto estetik cerrahı*. emin olun aracınız herhangi bir oto sanayi sitesinde buradan daha güzel muamele görecektir.
  • ufak bi tampon çatlağı için kasko şirketiminin beni yönlendirmesi sonucu gittiğim ve ilginç prosedürleri olan şirket. üç santimden büyük çatlağı yapmıyoruz yedi buçuk santimi boyamıyoruz.. tanıtım kataloglarında nerden nereye getiriyolar hasarlı parçaları..

götürürüm aslanlar gibi bostancı sanayideki kaportacıma ne istersem yapar.. ben zaten yeniliklere karşıyım.
  • maslak atatürk sanayi sitesindeki şubesinden oldukça memnun kaldığım oto yenileme merkezi. hem çok temiz iş yapıyorlar hem de çalışanları oldukça iyi davranıyorlar. randevu almak için gittiğinizde ilk önce ellerindeki şablon üzerinde arabanızın onarılacak hasarlarını çiziyorlar ve bir nüshasını size veriyorlar. randevu aldığınız tarihte arabayı getiriyorsunuz ve bir daha derdinizi anlatmak için uğraşmadan arabayı bırakıyorsunuz. işi bittiğinde arabayı size güzel bir işçilikle ve tertemiz olarak teslim ediyorlar. sadece çizik ve vuruklar değil arabanın içindeki sigara yanıkları ve döşeme yırtıkları gibi şeyleri de tamir ediyorlar. bütün bunlar sigortanızın hizmet kapsamında olduğundan hiçbir ücrette vermiyorsunuz. bu arada randevu tarihlerini biraz ileri verdikleri de doğru bir tespit.

(bkz: kasko)
  • hizmetleri ile gayet memnun eden firma, ve aldığınız hizmet sonucu kaskonuz da bozulmuyor. ayrıca auto king'deki mini onarımlar için sigorta ya da kaskonuzda ek bir kalem yok, otomatik olarak bu hizmetler size açık. kurucusu gürse birsel'in ablası ve eniştesi olan, çok hızlı büyümüş ve halen de büyüyen, sadece araç değil; evdeki koltuk, perde, kanepe, halı gibi eşyalardaki sigara yanıkları, yırtıklar gibi hasarları da onaran şirket.
  • gitmeden önce kasko $irketinden hasarsizligi bozmadan ne kadar bolumun yapildigini kesin olarak ogrenin. (boya dogrultma icin 30 cm lik 3 parca gibi) yapilacak yere karar verin cunku arabayi gostermek icin ilk bulu$maya gittiginizde mumkun olan en basit i$le, tamir hakkinizi doldurmak icin egitim almis elemanlar bu ugurda elinden geleni ardina koymuyor, "orasi olmaz, burasi cok zor, orasinin komple boyanmasi lazim, komple boyanirsa sonra arabaya hasarli muamelesi yaparlar" gibi cumlelerle gozunuzu boyamaya calisiyorlar, yaptirmak istediginiz yerde israr edin,
    i$ bittiginde cok dikkatli bir $ekilde yapilan yeri inceleyin ozellikle ilk baki$ta gozle gorulmeyen yerleri ekstra kontrol edin oyle teslim alin cunku ozenli i$ yapmiyorlar, mini hasar sigortasi gozunuzu boyamasin cok kucuk yerlerde hakkiniz bitiyor.
  • franchising usulü çalıştığı için tüm şubeleri bir değildir mutlaka ama maslak'taki şubeleri oldukça hızlı, hesaplı ve güzel iş çıkartıyor. eğer arabadaki sorun daha büyük olsaydı netice ne olurdu bilmiyorum, umarım öğrenmem de, ama ufak tefek şeyler için fikir almak için bile olsa ilk gidilmesi gereken yer...
  • (bkz: kaki king)
  • bugünlerde gidip küçükyalı'dakine mini onarım yaptırmayı düşündüğüm firma. umarım problem çıkmaz, zira biraz tırsmış gibiyim yazılanları okuyunca. eğer ki problem çıkarsa tüketici hakem heyeti bilmem nesi her türlü zorlarım her türlü tkhk hükümlerine dayanırım o ayrı. buradan kendilerine sesleniyorum, işinizi özenle yapınız.
    büyük ihtimalle geç bir tarihe randevu alacağım, sonucu burada tekrar paylaşırım. ekşiforum.
hesabın var mı? giriş yap