• hayvan öldürmeden 300 km gezilmiyor mu ki amk?
    avcılık spor değildir, açsan ve avlanıp yiyorsan ok, doğal hayatta zaten hem av hem avcısın.
    ana kongo ‘da 100 bin tl verip ormanlarda iki hafta iz sürmeyi yavrusu vs olan hayvanı vurmak için yapıyorsan yaptığın spor değil, ibnelik

bissürü mesaj üzerine edit:
    taa zamanında açmışız başlığı amk, ben bu av sporu maksatlı hayvan öldürmeyi şöyle görüyorum :
    (bkz: sportif amaçlı insan öldürmek)
  • masum bir hayvanı öldürmek için çektikleri cilelerin, verdikleri paraların avcılık olayını spora dönüştürdüğünü düşünen insanların ortaya attığı önerme.

sen spor yaptığını düşünüyorsun da bu spordan canıyla etkilenen hayvanın haberi var mi? bana ne senin zorlu parkurlarla başetmek zorunda kalmandan? bana ne senin silah, vergi vs. yaptığın ödemelerden? bunların sonucunda o hayvan ölmüyor mu kardeşim? ' herif çok para ve emek harcadi, hakkım helaldir. ' falan mi diyor hayvan ölmeden önce kulağınıza?

insanlar besin temin etmek için hayvanları avliyor, hadi bunun bir amacı var diyelim. sen sırf öldürme duygusunu yaşamak için yapıyorsun bunu. bundan zevk alıyorsun be kardeşim , et yiyenleri suçlamak daha mi rahat uyumani sağlıyor? biz de yiyoruz falan da demeyin bana. ülkem avcılarının öldürdükleri domuzları yediklerini hiç sanmiyorum.

avcılık spor falan değildir, avcılık sporsa bir insanı öldürmek anlamına gelen cinayet de spordur. ona da emek ve para harcanıyor. hapis yatmayı göze alıyorsun falan , risk daha büyük.
  • "avcılık asla bir spor değildir. çünkü sporda iki taraf da bir oyunun bir oyunun içinde olduğunu bilmelidir."

paul rodriguez
  • atıcılık bir spordur. avcılık spor değildir.

öldürmezsen ölmeyeceksen, öldürme.
  • apartman dairesinde yaşayan mağara adamlarının spor oldugunu iddia ettigi cinayettir. tekrar yazayim, cinayettir.

edit : imla
  • "hayvanlara da birer tüfek dağıttığınızda avcılık spor olur."
  • şahsen insanların birbirini avladığı bir etkinliğe spor olarak bakabilirim. eline silah alıp 10-0 önde mücadeleye başlayıp hayvanları öldürmek minnak pipililik en kibar ifadeyle.
  • avcılık avcılıktır. ilk insanlar avcı ve toplayıcı olarak yaşarlarmış. sonra yerleşik düzene geçmeye başladıkça yaşam biçimleri şekil değiştirmeye başlamış. şimdi kendinizi ilk insanlardan olduğunuzu düşünün. açsınız ve karnınızı doyurmak zorundasınız. avcılığa bok spor derdiniz. evet avcılık emek gerektiren zor bir şey ama ben spor denmesini garipsiyorum.
  • ulan adımımı atarken karınca görsem adımımı değiştiriyorum, siz nasıl namlunun ucunda masum bir canlıyı görüp öldürüp spor yaptık diyebiliyorsunuz aklım almıyor
  • başka bir canlının hayatına son vermeyi kendinde hak görmeye spor diyorlar. vay anasını
hesabın var mı? giriş yap