• (bkz: hayata dair gülümseten detaylar)

betonun içinde yaşayıp kendini vahşi doğada zannedenlerin "doğanın işleyişini bozmaya hakkınız yok bik bik" şeklinde eleştirdiği olay.

doğanın işleyişi:
    atlar yüzyıllardır doğaları gereği hipodrom ve ahır denen yerlerde yaşarlar. yine doğaları gereği hızlı koşmayı ve yük taşımayı çok severler. bu uğurda bacakları kırılabilir ve doğal seleksiyon gereği insanlar onları vurabilir. tamamen doğal ve doğal nedenlerle yani.
    kentsel dönüşüm çerçevesinde zayıf gecekonduların yıkılıp yerine güçlü betonarme binaların yapılmasını da doğal seleksiyon konusuna örnek gösterebiliriz.
    değil mi kardeşim.
  • sgk protezi ödemezse bedeli tavuğa girecek operasyondur.
  • "bende tavuğa et gözüyle bakmadığım için internette tedavisinin olduğunu öğrendim"
  • şu olayı eleştirenler proteze ihtiyaç duyduğunda, doktoruna aynen şu cümleleri söylemek isterdim "gereksiz" "attığın taş .." amk malları, "can" kavramından bi haber nefes alan yaratıklar.
  • tavuk 9-10 yıl yaşayan bir canlı. eline sağlık doktorun.
  • bu veteriner kardeş ülkenin başına geçse keşke.
  • insanı vejetaryen yapabilecek güce sahip şirin olay..düşünsene, tavuksun ya..farkındalık sıfırın altında..bir gün ağrı hissettiğin yeri iyileştiriyorlar..sen gıt gıt diye gezip yumurtlamaya devam ediyorsun falan..ne teşekkür var ne bir şey..ama mutlu ediyorsun insanları..bir şeyi önemsemek için onları başka bir halde görmemiz gerektiğinin en güzel örneklerinden..
  • oha resmen günümü aydınlattı.

boktan bir 13. cuma geçiriyordum. ve şu an hakikaten yüzüm gülüyor.

yurdumda böyle güzel insanları görmek çok umut verici.

teşekkürler tavuk, teşekkürler veteriner.
  • protezi eleştirenlerin veterinerin asıl yaptığı işin kangren olan bacağın operasyon ile ampute edilmesi ve hayvanın bu nedenle ölecekken kurtarılması olduğu gerçeğini atladığı olay. protez meselesi ise bonusu. tavuğa protez takılır mı tartışması ayrı bir konu, sık görülmeyebilir ya da pratikte gerekli olan bir eylem olup olmadığı tartışması yapılıyor olabilir ama herkes evcil hayvanına gözü gibi bakıyor ve seviyorken tavuğun sahibi de benzer bir şey yapmış. neden olmasın?

y*u*h editi: sözlükçüler başka sözlüklerden bihaber. bu entry ayağı kangren olan tavuğa protez bacak takılması başlığından ayağı "gangren" olan olan tavuğa protez bacak takılması başlığına taşındı. utanç verici. sözcüğün doğrusu "kangren"dir. gangren yanlıştır. aşağıda türk dil kurumu online sözlüğe linki veriyorum, kangren ve gangren yazıp sonuçları görün. hatalı başlığı açan, doğru başlıktan hatalı başlığa taşıyan ve dolayısıyla emeği geçen herkesi kutluyorum. kutsal bilgi kaynağı, he canım he...

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts

(bkz: #49810575)

edit: link
hesabın var mı? giriş yap