• radyo karavan dinliyorum bi süredir çalışırken. eşi toni'le yayın yaptıkları bağımsız radyo bu. bilen biliyor.

toni'ye hep salliyor ayça. ama gene olabildigince bi kivamda, sonradan iste şakaya yatirarak filan topluyorlardi. ya da bana öyle geliyordu. (pozitif onyargim var ya aycayla ilgili)
    toni boyle anlarda "evet" deyip bi nefes alıyor, "bak sri lanka'da toplu sunnet senligi olmus gecenlerde, cok enteresan" gibi alakasiz bir konuya geçip tansiyonu düşürmeye çalışıyor mesela...

7 kasım yayınını dinliyordum ve an itibariyle bi konuya saydırırken küt toni'ye dondurdu olayı. toni'nin ne samimiyetsizligini, ne politikligini, ne çiğliğini bıraktı. ben ar ettim dinlerken, utandım. nasıl bir çemkirmek... "çiğsin sen çiğ" diye cemkirirken, "çiğliğe giriş 101" dersi verdi resmen :(

ya ben yıllarca ne severdim bu kızı, ne hastasıydık o uçuk kaçık, fırlama hallerinin.
    ama şu an yukarda verdiğim örnekle dank etti; asla bisey kalmamış o çizgiden geriye. bunu idrak ettim bi anda ve çok üzüldüm.
    hem o çizginin kaybına, hem toni'ye yapılan muameleye, hem bunun binlerce insanın dinledigi; kayıt altında tutulan ve ölümsüzleşen bir programda olmasına.

dört duvar arasında her şey olur. her şeyle itham edilebilir bir partner, kavga esnasinda.
    ama;
    1.o esnada bi kavga yok. adam duruyor efendi efendi
    2. lan mikrofon açık. hepimiz duyuyoruz bağırsak kıvrımlarında sakladığın şeyleri.

zaten olay toni'nin efendi efendi durması. bu yüzden tam bir dişil isyan moduyla, kokmaz bulasmazlikla suçluyor ve cemkiriyor adama.

halbuki bikac gün önce ilişki testi videosunu dinlemiş ve bayılmıştım oradaki programa. çok dozunda, kıvamında, komik ve süper bi çizgi vardı orada. aralarındaki ilişki öyle gelmişti bana...
    o program hakkında şöyle yazdım hatta (bkz: #97330431)

maalesef büyük hayal kırıklığı oldu. bugün itibariyle dinlemeyi kesiyorum, ve toni'ye sabırlar diliyorum.
    içim kaldırmıyor bir insana sistematik olarak bu kadar onur kırıcı şekilde ve kamuya acik bir yayinda saldirilmasini :(

kendisinin değeri gözümde nepnet sıfırlandı bu olayla

edit: spotify da var yayın. yaklaşık 15. dakikada başka biseye yükselince başlıyor, 2-3 dakkada zichip sıvıyor zaten :/
    link: https://open.spotify.com/…si=dujp1sgarhealyzesf3w4q

edit2: mesut süre'yle ilişki testi programında benim o bayıldığım bölüm 2. çekimmiş. denene göre ilk çekime ayça alkollü gelmiş ve sohbetlerden dolayı tüm ortam buz kestiği için o kayıt çöpe atılmış, birkaç hafta sonra (şu an yayında olan) diğer kayıt çekilmiş.
    (biri eşiyle beraber o çekime izleyici olarak canlı canlı katıldığını iddia eden biri olmak uzere; 2 farklı kişi bugün aynı şeyi yazdı bana dm den)
  • tansu çiller'e yaptığı saçma telefon "şaka"sı ile kendisini komik duruma düşürdü. fakat daha fenası, yaptığı şaka o kadar kötü ki zerre hazzetmediğim tansu çiller'e nazarımda sempati bile kazandırmıştır.
  • hiçbir şakası komik değildi ki tansu çiller şakası komik olsun. yeteneklidir, komiktir eğlendirir ama iş telefon şakasına gelince aman aman... gerçi ayça şen de bir nevi uludağ limonata veya nutella gibidir. çizme olsa ugg olurdu hatta..
  • sabah sabah öldüm gülmekten beni öldüren radyocu. en son bu kadar ne kadar güldüm hatırlamıyorum.
    bir insanı evinden arayacaksın, ki tansu çiller' i ne kadar sevdiğimi genelde bilirler *, yoldan yeni gelmiş bir insanla, yorgun bir insanla dalga geçeceksin, komik olamayacaksın, öyle ya da böyle zamanında bu ülkede başbakanlık yapmış birisini ti' ye alacaksın.

güya amerikaya ne çok hizmet ettireceğini yedireceksin alttan alttan. sen çok devrimci, süper bir abla mısın ayça şen başkanım?

neden sebep yaptın bu şakayı acaba?

çünkü sen radyocusun ve istediğini arayıp işletebilirsin. karşındakini salak yerine koyabilirsin.

komik misin? değilsin ayça şen. bu şakayı yapmayacaktın.

bir gün tansu çiller'i savunacağım aklıma gelmezdi o ayrı.
  • yaptığı şaka "komik" değil, sinir bozucudur.

(bkz: empati)
  • gorunen o ki cilgin kiz ayca sen'in cilginligi, tansu ciller ile yaptigi bu manasiz muhabbetin sonunda olayin telefon sakasi oldugunu soylemeye yetecek duzeyde bile degilmis.
  • vatan şaşmaz'ın katili filiz aker'le ilgili "zavallı kadıncağız da bu çılgınlığı yapacak kadar ne kötü bir ömür geçirdi kim bilir." yazan radyocu. empatinin böylesi... kadın cinayetleri ile de ilgili "zavallı adamcağız kim bilir ne zor bir hayat geçirdi de karısını öldürdü" desek... ne kadar korkunç duruyor değil mi?

https://twitter.com/…skan/status/901887848533696512

edit: link uçmuş https://i.hizliresim.com/6xa3gw.jpg
  • herhalde bir kere zaga'da* görmüştüm kendisini onu da tam hatırlamıyorum. kendisi hakkında zerre kadar bir fikrim yok ama tansu çiller'e sözüm ona yaptığı şaka, bana ciddi veriler sağladı. hemen hemen her şeye gülme potansiyeline sahip biri olarak tebessüm bile etmedim, hadi komiklik yapmadın kadını keklemeye çalıştın diyelim, o da yok. kadın zaten anlamış meseleyi o dalga geçiyor aslında tabii anlayana. ayrıca şunu da unutmamak lazım, ayça şen'in hayatı kadar, tanıdığı insanların tanıdığı insanların tanıdıkları insanlar kadar insanla muhattap olmuştur tansu çiller. kime nasıl konuşacağını, kimin derdinin ne olduğunu ağzını açışından anlar.

ben gerizekalı olduğum için amerikan başkonsolosluğundan bir türk arayacağını düşünebilirim ama bu kadın ve danışmanları onun farkına varır heralde. ayrıca ben yine gerizekalı olduğum için telefonumdan handsfree'yi açıp arkadaşlarımla bu şakaya gülebilirim ama siz okumuş, kültürlü ve süper espri yeteneğine sahip insanlar böyle bir şaka yapamazsınız. hele bir de bunu evrensel yayın yapan bir kuruluşta yapamazsınız.

ben şu platformda, ekşi sözlük'te sadece zevkine bir şeyler yazarken, okuyacak insanları rahatsız etmeden, canını sıkmadan, güzel bir şeyler yazabilmek için çaba gösteriyorsam eğer (çoğu zaman başaramasam da) sen de para ve kariyer kazandığı işe saygılı olmalısın.
  • yaptığı şakayı tansu çiller'in yemediği aşikar.

zamanında dil sürçmelerinden ötürü insanların diline düşmüş ve tabir-i caizse zekası sorgulanmış tansu çiller'in "ben kaçın kurasıyım" tonlamasıyla yaptığı konuşma beni tatmin etti. özellikle yazılı metin ve telefon numarası istemesi (belki bu prosedür de olabilir) şakanın elde patladığının kanıtıdır.

işi konuşmak olan ayça şen'in (büyük ihtimalle ön hazırlıksız bir şaka girişiminde bulunduğu için) konuşamayışı ise tansu çiller'in bu şakayı yemeyişinin sebeplerinden biri.
  • türkiye'deki zeki ve komik kadın noksanlığından ne sağlam ekmek yedi be.

all hail queen abdurahman çelebi!
hesabın var mı? giriş yap