• -lan şimdi biz 200 siteye mi giriyoduk, 3 gb lık otobüsle mi geziyoduk neydi ya o.
    -yok abi sen yanlış anlamışsın lüks araban varsa vergi indiriminden yararlanırsın, yoksa kota koyarlar.
    -sıs lan sen de. popülist popülist konuşma tepemde. şimdi dudullu ümraniye otobüsü 256 mı 512 mi
    -abi o otobüs değil internet.
    -tısssk* ulan koskoca otobüse internet demiyo mu bitiyorum. kaç mp3 indirebiliyoruz lan acaba.
    -ben bir şey demiyorum artık abi senin kafan karışmış.
    -aha geldi bak otobüs. şöför bey link ışığınız yanıyor mu acaba ?

not : o değil de, bela okuyacağım günahından korkuyorum.
  • elimdeki 13 nisan 1998'den itibaren sakladığım aylık akbil fişlerinden (aradaki işyerinin masraf göstermek gerekçesi ile el koyduğu 2000-2001 yılındaki bir kaç taneyi saymazsak) aylık öğrenci ve tam akbilinin (öğrenci olmadığım dönemlerde tam kullanmıştım bir kaç ay) fiyatlarını ytl cinsinden yazayım...

not : tarihler fişlerde yazan dolum yapılan tarihler. fiyatın değiştiği ilk fişi yazdım.
    13 nisan 1998 - öğrenci - 3,25 ytl
    3 ekim 1998 - öğrenci - 5 ytl
    2 haziran 1999 - öğrenci - 6,5 ytl
    4 kasım 1999 - öğrenci - 8 ytl
    4 eylül 2000 - öğrenci - 10 ytl (4 şubat 2000'den sonra bu makbuza kadar aylık makbuzu olmadığından fiyat değişiminin zamanını söyleyemiyorum)
    11 ocak 2001 - öğrenci - 10 ytl
    8 kasım 2001 - tam - 40 ytl (öğrenci'den tam'a geçiş... elimde 11 ocak'tan itibaren bu makbuza kadar aylık makbuzu olmadığından fiyatın ne zaman değiştiğini yine söyleyemiyorum)
    21 şubat 2002 - öğrenci - 20 ytl
    21 mart 2003 - öğrenci - 30 ytl
    25 ocak 2005 - öğrenci - 35 ytl
    4 ağustos 2005 - öğrenci - 45 ytl
    20 temmuz 2006 - öğrenci - 50 ytl (200 limit)
  • sürekli istanbulda yol katettiğim için sınırsız adsl diyeceğime kafam akbille çalıştığı için boş bi anımda arkadaşa şu interneti aylık * yapalım dememe neden olmuş uygulama.
  • aylak bir akbil çeşididir.
  • 65 ytl olacağını öğrendiğim an araba almanın daha mantıklı olduğunu düşündürten akbil tipi.
    (bkz: icimdeki abartma aski bambaska)
  • önce bedava aktarmanın kaldırıldığı, sonra da zam haberlerinin duyulduğu şu günlerde, bir de ayın sadece belli günlerinde (28-4 ü arası) yüklenme meselesiyle beni çılgına çeviren akbil türü...

hoş şaşırmamak lazım, o metrobüslerin parasını kim ödeyecekti zannediyoruz ki?
  • çok güzel bir savcı ismi olabilecek tırı vırı
  • gelecek olan zamla anadoluya göçü başlatacak olan akıllı bıdık.
  • akbille çalışan soğuk içecek otomatlarında fakir öğrencileri "kontörden düşse de bi' ice tea içsek" düşüncelerine sevk eden akbil türü.
  • bugünden itibaren 55 ytl olacak şekilde zamlanmış bir hükümet oyuncağıdır. birilerinin çocukları arabasız bakkala dahi gidemiyorken göz göre göre sürekli zamlanması en hafif tabirle acımasızlıktır. anladık çiftçinin geçim kaynağı olan mazottan edeceğiniz kara muhtaçsınız, elektirik su ve yaz başında gizli gizli zamlanan doğalagaz da olamazsa olmaz. ancak öğrencinin vereceği beş milyona da mı avuç açılıyor bu memlekette ulan. halihazırdaki fiyatı dahi pahalı iken dalga geçer gibi inceden bir beş milyon giydirmek niyedir. altı yıl içinde %150 den fazla zam yaptığınız şu akbilinizle neyi satın aldığıma bakınca acıyorum açıkçası.

yaz sıcağında alev, kış soğuğunda kar topu gibi istif biçimde, güvensiz ve konforsuz bir yolculuk için para ödediğimize bile şükredilmeli bence. ama olmaz tabi çoluğa çocuğa gemi alınacak, iş kurulacak, siz de haklısınız.

ps: bu anlattıklarım togo cumhuriyetinde yaşanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap