• elinde avucunda çok nakit olmamasına rağmen, olanı kadarıyla yapılabilecek ve bol kazanç getirebilecek işlerdir.

birkaç örnek verelim mesela..şu sakız (top oyuncak vs.)makinaları var..koyuyor bir alışveriş merkezine..gün be gün gidip alıyor hazır parayı..

hadi bunda emek yok..başka bir örnek verelim..şu yeni trend haşlanmış mısır tezgahları..küçükcük bir sermayeyle dünyanın parası kazanıldı..ya da kahve dünyası ya da taze sıkma meyve suyu tezgahları...cips stickler

istanbulda gördüm..elma soyma makinası(ilk kez gördüm ve şaşırdım)..adam kilosunu 1 liraya aldığı elmanın tanesini ikiden satıyor..o soyma aletiyle öyle güzel bir şekil vermiş ki elmaya..millet alıyor şakır şakır..salatalık da ha keza öyle..

özet geç derseniz eyy sözlük ahalisi..şimdi size çok ihtiyacım var...biraz paramız acaip çalışkan iki de iş gücümüz var...yukarıda saydıklarım da bulunduğum şehirde bol miktarda var...bugün bur hayır yapın da dolduruverin şu beynimi yeni fikirlerle...pamuk eller klavyeye...
  • bu başlığı görünce aklıma ilk gelen şeyi hemen yazmak istedim. yarım küp şeker satışı. yarım küp şeker kullanan insanlar için hiç yapılmamış bir hizmet. insanlar şekeri elleriyle bölmeye son verecek artık! slogan da şöyle olabilir: yarım yerim!
  • network marketing. bir çift ayakkabı parasına kurabilirsiniz; hatta o bir çift ayakkabı parası bile 6 ay iade garantili. stok derdi yok, dükkan derdi yok. muhasebenle, nakliyenle şirket ilgileniyor. ne kadar kazanabileceğin ise tamamen ne kadar sıkı, planlı, hedefli ve disiplinli çalıştığına bağlı.
  • çok aradığım halde henüz bulamadığım işlerdir. ancak temel olarak e-ticaret, bilgi satmak, sanatsal işler bu kategoriye girebilir.
  • tüm türkiye de, olmadığında olmazlardan, hepsinin tipsiz olduğu ama hepsinin bizden fazla kazandığını düşündüğüm. ülkemizin yegane tüm devlet kuruluşu, bilimum park-bahçelerde bulunan çaycılıktır bu iş. bir kazan, 10 kg çay, 30 bardak, bir adet de plastik portatif kulübe yada binanın en ufak odası.... yeter de arta bile!
  • olmayan işler
  • ikinci el kitap alım satımı. fuar, sahaf, şahıs gibi yerlerden tedarik edeceğiniz uygun fiyatlı ama zor bulunan kitapları üzerine kar koyarak internetten satabilirsiniz.

bunun için dükkana da gerek yok evinizin bir bölümünü bu işe ayırıp tüm kitapların detaylı bir şekilde envanterini hazırlayıp sitenizi güncel tutarsanız para kazanma şansınız yüksek.
  • büyük gazetelerde köşe yazarlığı.
    yazar olmak için tek sermaye aklınız ya da beyninizdir veya bilgi birikiminizdir. işte kafanız ne kadar az çalışıyorsa, bilginiz ne kadar azsa o kadar kazançlı çıkıyorsunuz.
  • hep düşünüyorum ama bir çıkış yolu bulamadığım işlerdir.
  • (bkz: pideci)
hesabın var mı? giriş yap