• "1976 yılında diyarbakır’da doğdum. ilköğrenimime çorum’da başlayıp,orta öğrenimime gaziantep’te devam ettikten sonra liseyi diyarbakır’da tamamladım. dicle üniversitesi eğitim fakültesi biyoloji bölümü son sınıf öğrencisiyim. 1997 kasım ayından bu yana “evrensel kültür”, “kül”, ”güney”, “berfin bahar”, “e", “ağır ol bay düzyazı”; genel yayın yönetmenliğini yaptığım “çorba kültür edebiyat” ve diğer bazı edebiyat dergilerinde şiir ve denemelerim yayımlandı. 1999 yılının aralık ayında, “karen / sarı papatya dağları” adlı ilk şiir kitabım kora yayınlarınca basıldı. yakında yayınlanacak "martı sanat" isimli şiir ağırlıklı bir edebiyat dergisi hazırlıyorum."
  • yeni şiir kitabı yitik baykuş, noktürn yayınlarından yayımlanan şairdir.
  • gümüz edebiyatının ender şairleri arasındadır. sözcükleri kelimeler içinde terbiye eden bir şiir disiplinidir.
  • yağmurlu

kadını göz’ünden şairi güz’ünden bilirim tanrının
    ayrıksılığın yoğ mu senin suları başka deyiş’li
    çoğ müstesna kamarasıdır arsız yalnızlığın
    martıların diyorum ya yalansız bi ayrı güzel
    bilinmeyen dilleri olan martıların
    boynu içinden ölümsüz ustalıkla eğilmiş
    görünmeyen gözleri saltık, girilmeyen kalb’i arı
    sesleri uzak ve beyaz şilepler gibi yağmurlu
    yokluğunun karnında dalga desteleri aktüylü
    kuyuya okyanus taşıyan her biri ten parçası
    senin martıların yoğ mu gururu bi ayrı güzel
    anlamın telâşı sarılmış kör bedenine
    barbar rüzgârıyla testi’sinden sıyırarak
    zihni zindanda, ufku tanrı berrağı boethius
    meşe palamuduna sığdıran roma dolu aşkı
    yaşlı çoğ yaşlı bir ağacın kabuğuyla çıtırdayan
    apansız suların ağzındaki o ayartan ateşte.

a.z.e
  • diyarbakır doğumlu, birçok şiir ödülü almış, saygın yayınlarda şiir kitapları çıkarmış, resimle de ayrıca uğraşan ne yazık ki 2016'dan itibaren çevresindeki çok yakın dediği, kardeşim dediği kişileri dolandıran ve dolandırdığı paralar ile fransa'ya kaçan şair.

sevdiği ve çok samimi olduğu insanlara "benim için kredi çeker misin, bankalar bana kredi vermiyor, ben bankaya taksit taksit öderim" dedikten sonra tek bir taksidi bile ödemeyip bir sabah fransa'ya kaçan ve hala orada olan, muhtemelen de gelmeyecek olan dolandırıcı şairdir. sadece arkadaşlarını değil ayrıca birkaç yayınevini de dolandırdığı söylenmekte.

insanların yaptıkları işe bakınca "vay be ne güzel insanmış" diyorsunuz ama size tavsiyem bu tür çakallardan uzak durmanızdır. dolandırdığı paraları da eşinden, çocuklarından saklayan yeni nesil dolandırıcı.
  • karen isimli bir şiir kitabı bulunan 1976 diyarbakır doğumlu şair.

yeni nesil şairler içinde yetenekli olanlardan birisi olduğunu düşünüyorum. kitabını ilk kez açtığımda karşıma çıkan şiir için (bkz: kavuşmanın tam sırası)
  • yky'nin yıllık şiir kitaplığında rast gelmiştim bu insana. diyarbakırlı fakat fransız havası estiren biri. bu esinti daha çok cezayir havasına benzemekte, biraz daha mazlumca, çünkü ne kadar "elit, burjuva" edebiyatı gibi gelse de değil.
    2000'lerin başında erzincan'da fransızca isimli bir dergi çıkarılıyor,
    (bkz: le poete travaille) "şairler çalışıyor" anlamına geliyor. o dönem bunun hakkında turgay fişekçi tartışma başlatmıştı, olur mu la öyle isim diye! enis batur'da karşı tavır koyup bal gibi olur demişti, azad ziya eren örneğiyle.
  • hakkında son zamanlarda güncel hayatında kalkıştığı kimi davranışlarıyla bende oldukça hayal kırıklığı yaratan şair. neden bunu yaptın azad?
hesabın var mı? giriş yap