• bir orhangazili olarak 5tl’yi zeytinyağı fiyatına eklediğini görüyorum. zeytin üreticisi falan değilim her sene zeytincilere gider yağlık zeytin alır ve çektiririz bu şekilde bize 19 liraya geldi bu sene, üreticiye maliyeti 14-18 lira yerine göre. ortalama 25 liradan satıldı bu senenin zeytinyağları orhangazide. 30lar hatta 32ler görüldü doğru ama aynı kalite ürün 25e de vardı. 18 lira maliyetle bile 25 güzel bir satış fiyatı. işi bilmesek süper yardımseverlik diyeceğiz.

bağışı da alıcıdan kesilen kampanya.
  • 3 litresi 70 lira olan zeytinyağını görünce bana biraz fake gibi geldi ama tek zeytin ağacımızdan topladığımız zeytinden geçen sene 50 litreye yakın zeytinyağı çıkınca fake ihtimalini kendi kendime çürüttüm. yok mu bir egeli şu yağın aslı astarını anlatsın.
    tanım: bekleneni verirse güzel, çiftlikbank olursa kötü bir kampanya.
  • bir üst entaride az çok değinilmiş ama bana da fiyat biraz yüksek geldi. ege yöresinin halis muhlis en kaliteli zeytinyağlarının bulunduğu ayvalık'da, şu an en kaliteli yağın litre fiyatı 18-20 tl ki bu perakende fiyatı. eğer 20-30 litre üzeri alım yaparsanız 15-16 liralara kadar düşüyor fiyat. ayrıca bi tık altı kalitedeki (yine katkısız, doğal, sızma) yağlar da litresi 13-14 tl falan ki belki çoğu kişi bu kadar lezzetli zeytinyağı tatmamıştır.

yani diyeceğim şudur ki bir ege'li olarak herhangi bir artısını göremediğim kampanya. ama tabii hiç güzel zeytinyağı bulamayan ya da tedarik sıkıntısı yaşayan suserlar varsa, biraz daha fazla bedel ödeyerek alabilirler onu bilemem.

edit : ödüllü zeytinyağı markası pirgion, en üst segment soğuk sıkım zeytinyağlarını litresi 30-35 liradan satıyor ki kendileri uluslararası zeytinyağı konseyi (uzzk) tarafından düzenlenen dünyanın en önemli doğal sızma zeytinyağı yarışmasını son 2 senedir üst üste kazanıyorlar. türkiye'de üstlerine zeytinyağı yok. google'dan ilgili markayı araştırabilirsiniz. fiyat karşılaştırması açısından burda dursun.
hesabın var mı? giriş yap