şükela:  tümü | bugün
 • istanbul devlet tiyatroları ve istanbul şehir tiyatrolarından sonra istanbul'da bulunan 3. ödenekli tiyatrodur. yani oyuncularını maaşa bağlar, kadroya alır vs.
 • evimin çok yakinlarinda ataköy 7/8'de pandost derneğinin hemencecik yanindaki güzelce bir çardakta yeni oyunlarini çalişirken yanlarina yaklaşmaya çekindiğim, oysa ki pek de bir özendiğim ve yeni oyunlarinin ne olduğunu merak ettiğim ve böylece gidip yanlarindan köpeğimle beraber sürekli kulak kabartarak geçtiğim topluluk
 • adı "bakırköy belediye tiyatroları"* olan kurum.. zira yunus emre kültür merkezi'nin haricinde bünyesinde bir de altan erbulak sahnesi'ni barındırmaktadır.. kısaca bbt diye de bilinir.. yunus emre kültür merkezi nedeniyle ataköy sakinleri için bir nevi "mahallenin tiyatrosu" gibidir.. ayrıntılı bilgi http://bbt.bakirkoy.bel.tr/ adresinden alınabilir..
 • kadroya alınan ve maaşa bağlanan oyuncuların bir kısmı temizlikçilik, odacılık, sekreterlik gibi hobilere bir kısmı da mimarlık, mühendislik gibi diplomalı hobilere sahiptir.
 • bu akşam kafka nın eseri dava'nın prömiyerinin yapılacağı tiyatrodur.

  http://www.facebook.com/group.php?gid=218894281951

  yöneten turgay kantürk
  dekor / işık tasarım cem yılmazer
  kostüm tasarım gönül sipahioğlu
  hareket tasarım sinan temizalp
  müzik tolga çebi
  yardımcı yönetmen emrah eren
  dramaturg sibel arslan yeşilay, ceren ercan
  makyaj tasarım pervin bağdat
  yönetmen yardımcıları şirin çağlar taşpınar, esra pamukçu
  reji asistanları ercan koçak, emel sayım, şahver yazıcıoğlu
  efekt tasarım bora nakipoğlu
  dekor asistanı aslı ersüzer

  oynayanlar

  joseph k edip saner
  gözcü1 / block beyti engin
  gözcü2 / tittorelli orhan kemal aydın
  müfettiş / rahip emrah eren
  memur1 (rabenstein) / zeki adam berk yaygın
  memur2 (kullich) sefa tantoğlu
  bayan grubach ayşe demirel
  bayan bürstner füruzan aydın
  kırbaççı pervin bağdat
  müdür yardımcısı burak dur
  çamaşırcı kadın gülce uğurlu
  öğrenci / müdür orhan şimşek
  mübaşir / yargıç çetin etili
  kız dilara yalçın
  leni defne şener günay
  huld aytekin özen
  hikayeci 1 esra ruşan
  hikayeci 2 evren erler
  hermann k(video) müşfik kenter
 • internet sitesi berbat olan tiyatro. oyunlar hakkında ayrıntılı bilgi almak, fotoğraflarına bakmak imkansıza yakın gibi bir şey. aylık oyun programına ulaşılabiliyorsunuz bir tek. her sene iyi oyunlar çıkaran bir tiyatro için büyük bir eksiklik bence bu. bir de internet üzerinden bilet satsalar, bir bilet için o kadar yolu gitmek zorunda kalmasak o kadar güzel olacak ki. gerçi onu geçtim yunus emre kültür merkezi'nin gişesinde kredi kartı bile geçmiyor. sanırım imkansız şeyler istiyorum.
 • http://bbt.bakirkoy.bel.tr/ adresindeki internet sitesi kapanan tiyatro. kredi kartıyla uzaktan bilet alabileceğimiz günleri görür müyüz diye düşünürken, aylık programa bile bakılamaz hale geldi.
 • gösterimdeki oyunlarını yarılamış biri olarak, oyuncularının imza attıkları ve atacakları her işi izlenir/desteklenebilirler listeme aldığım kurum. tüm ekibin deyim yerindeyse on parmağında onar marifet. oyunculuk, ses, enstrüman çalma, dans vs. hem bir oyunda başrol denebilecek kadar rol alan, başka oyunda figürasyon konumunda olabiliyor. böyle de kaprissiz, tiyatroya gönül vermiş insanlar. bozmadan devam ederler inşalah.

  yalnız oyun günlerini aylık dönüşümlü değil de haftalık dönüşümlü ayarlasalar keşke. böylece hafta içi gidemediğimiz oyunları hafta sonunda tamamlardık. bir de belirtildiği üzere internet üzerinden bilet satışı başlasa çok makbule geçecek.
 • bu sene sezonu gec actıgım. guc olmasın.

  evde oturmaktan baygınlık gecirdigim bir pazar gunu yuruyuse cıktım. sonra dedim ki kac zamandır gitmek istedigin oyunlar vardı, onlara bilet alsana, hatta almısken esinin yanı sıra annanen ve dedene de al, el ele tutusup sevgi cemberi olun.

  sokak kızı irma'ya bilet edindim. canım annanem dedemle nisanlıyken 18 yasında gitmis meger. bir sevindi, 50-60 senelik evlilikten sonra yeniden gormek mutlu edecek beni dedenle dedi. onu mutlu edince bir mutlu oldum.
  külhanbeyli müzikali hakkında ovgu ustune ovgu duyuyor, bir turlu bilet bulamıyordum. boyle spontan gidince bilet de bulmadım mı. yasasın!! en iyi program son dakika yapılanmıs.
  bir de ray cooney in cok basarılı olgunu tahmin etttigim kaç baba kaç farsına bilet temin ettim. biraz gulelim.. -gulucuk de gulucuk-

  ama bugunun en guzel yanı biletleri annanemle dedeme goturunce yuzlerindeki sevinci gormekti:
  -bizi dusundugun icin tesekkur ederiz.
  bu yaslılar yaslandıkca cocuklasıyorlar.. daha ilgiye alakaya kıymet veriyorlar.
  yukarıdaki benim omrumden alsın size versin, daha beraber neler neler yapacagız canlarımla biz.