• "fitnessçı".
    kendisine ait site üzerinde uzaktan eğitim adı altında fitness programları satıyor. istediği para 300 lira. baya da para veren var ne hikmetse.
    300 lirayı bayılmadan önce karbonhidratlı gıdalardan uzak dur, tatlıya şekere bulaşma, antrenmanını aksatma diyeni ipleme, 300 lira verdiğin adamın facebooktan attığı "ekmeği kes, tatlıyı elleme, antrenmanı düzenli yap" lafından sonra "oww acayip değişim oldu". olur tabi amk.
  • baktım da hakkındaki 10 entry'den 9'u adamın steroid kullandığı yönünde. ulan zaten vücut geliştirme sporunu profesyenel olarak yapıp yarışmalara katılıp da steroid kullanmayan insan evladı yok neyin kafası amk bu ? onu geçtim youtube'daki vg kanallarının bile %99'u steroid kullanıyor. bu elemanın da steroid kullanan birisine göre de oldukça estetik bir vücudu var. ben kendisini takip etmiyorum, ben steroid kullanmıyorum diyorsa bu zeka seviyesini gösterir. ama adama steroid kullanıyor diye bok atmanın alemi yok.
  • kaç gündür mr. olympia'ya katılıyorum diye yaygara yaptığı olay şampiyonlar liginin yapılacağı tarihte halı saha yapıp şampiyonlar liginde oynadım demek gibi bir şey. yarışma öncesi böyle bir algı oluşturup belgeseller çekip hedeflerimiz var, artık pro kart almak için gidiyoruz deyip üstüne bir de 8. olunca dalga geçilecek bir hale bürünüyorsun.
  • bir sporcunun sonunu iki şey getirir birincisi yıllar içinde gelen sakatlıklar, ikincisi de kibir.

kibir, kibir, kibir...

korona sebebiyle sert olmayan bir siklette 8. olacaktın da "neden bu kadar esip gürledin" diye sorarlar adama.
  • arka pozda mükemmel bir arka omuzla birlikte olmayan bir sırt kütlesi gördük.

baran kalaycı sırtını döndüğünde yarışma biter :)
  • uzaktan eğitim saçmalığına bulaşmayın.internette yeterince bilgi var spor ve beslenme ile alakalı.bu arkadaşa gelince steroid kullanan tüm vücutçular gibi yaptığı yorumlar değersiz gözümde.sen o vücudu ilaçlarla yaptın bu yüzden doğal gelişen insanlara verdiğin tavsiyeler bir yere kadar yararlı olur.steroid kullanıp millete akıl veren tiplere sinir oluyorum.evet steroid alsan bile hakkını vererek beslenmez ve spor yapmazsan o vücutlar olmaz ama ortaya bir başarı öyküsü koyup sen de yapabilirsin fikrini kafalara sokmaya çalışmak bir nevi hayal satmak.yapmayın etmeyin...
  • sadece profesyonel vücut geliştirmecilerin bir grand prix sonrası katılmaya hak kazandığı mr olympia vücut geliştirme yarışmasına pro kartı bile olmadan gidiyormuş gibi yapıp insanların kafasını bulandıran hardline nutrition sponsorluğundaki kişi.
  • yazık parasını bu insanlara veren gençlere.
  • çok emek verdiği 2020 orlando mr. olympiada ilk beşe giremedi. öncelikle ne sürdülerse adama parıl parıl parlıyordu. vücudunu parlaması sebebiyle podyuma yansıtamadı. özel poz hocası tutmasına rağmen pozları hiç estetik değildi. diğer yarışmacıların yanında kütük gibi duruyordu. trapezleri o büyüklükteki bir vücutta en büyük eksiği diyebiliriz. bunun yanında acil kanatlarını genişletmesi lazım atletik fizikte estetik bir vücütta kanat genişliği büyük önem arz ediyor.
    çok kapalı bir vücudu vardı, bir şeyleri yanlış yaptığı aşikar. ancak verdiği emeğinin karşılığı bu olmamalıydı. inşallah eksikliklerini tamamlar hatalarından ders çıkarır daha güzel bir şekilde gelip pro kartını alır.
  • bir dönem ınstagram'dan takip ettigim, hesabini reklama boğduğu icin takipten çıktığım badici.bu spora çok emek veriyor ve gayet estetico vücuda sahip lakin bilgisini pek paylasmaz, sporu ticarete dönüştürenlerden.
hesabın var mı? giriş yap