• münasip ortamda olmadığımdan ötürü göz yaşlarımı kulaklarımdan akıtmama vesile bir tayyip erdoğan azarı.
    http://www.radikal.com.tr/…id=1083677&categoryid=77

ülkeyi hepten lise müdürü gibi kontrolüne aldı sn. başbakan. istiklal marşı öncesi okula fırça basıyor gibi.

"gülünecek bir şey varsa hep beraber güleriz" çıkışını bir sonraki toplantısına bırakmıştır diye düşünüyorum...

"allah tebeşir fırlattı" :)
  • halkı dinlemeyi öğrenememişten başbakanı dinlemeyi öğrenememişe azar.
  • başbakanın bir tür kelime canbazlığı ile konuyu saptırarak kendini haklı gösterme çabasındaki cümlesidir. gençler protesto değil de kendi aralarında fısıldaşsaydı bu lafı haketmiş bile olabilirlerdi. ama ortada bir protesto var ve bu gibi protestoların amacına ulaşması için hiç kimsenin beklemediği bir anda yapılması gerekir. bence bush gibi kafaya ayakkabı fırlatılmadığına şükretsin.
  • nezaket öğretmeye çalışan nezaketsiz laf. "başbakanınız konuşuyor önce bunu bir dinle" demek, "...gerisinin koy götüne rahvan gitsin" demektir.

ayrıca, hanımlar sevgi gösterisinde bulunuyor olsaydı bu azarı duyar mıydık?
  • bir nevi "ben sana protesto etme demiyorum, hobi olarak yine et ama kimse yokken et" manası taşıyan söz öbeği.
  • adam kendisine yapılan her eleştiriyi, her muhalif hareketi, her protestoyu öyle güzel savuşturuyor ki hayran kalmamak mümkün değil. iki tane kız protesto gösterisi yapıyor, "önce otur bir dinle başbakanınız konuşuyor, bu ne yazık ki nezaketsizliktir" diyor. yani derdiniz nedir diye sormak yok, bir şaşırma yok. 2 cümle söylüyor. bunu duyan vatandaş da zaten okul yıllarından beri alışkın böyle bir konuşma tarzına. başbakan haklı diyor. konu böyle hiç bir amaca ulaşmadan kapanıp gidiyor. ilginç şeyler bunlar tabi.
hesabın var mı? giriş yap