• konuya en güzel örnek olarak selvi boylum al yazmalımda ahmet mekin'in oynadığı cemşit karakteri gösterilebilir...
  • seninleyim iç sesi ile gezinen biri ile birlikte olan insanlar.
  • çogu zaman birlikte oldukları kişinin başkasını özlediğini fark etmeyen insanlardır
  • cogu kez icinde bulunduklari durumun farkinda bile degillerdir. ben hala bilmemneyi ozluyorum diye kim itiraf eder ki?
  • bir nevi erişilmezin peşinde olan, oldukça da hırslı insanlardır bunlar. içten içe o başkasını alt edeceklerini umut eder ve mutlu olurlar. diğer kişi bertaraf edildikten ve zafer kazanıldıktan sonra sevgileri de bitiverir bunların, kendilerine yeni hedefler aramaya giderler. bu tür insanlar genelde ruh hastası sayılmakla birlikte kendilerini fatih * sanırlar.

örn. evli / sevgilisi olan ve her koşulda başkasını seven, özleyen biriyle birlikte olma * arzusu
    örn. eşcinsel eğilimleri olan biriyle birlikte olma arzusu
    örn. frijit / empotans biriyle birlikte olma arzusu

bu tür insanlar aynı zamanda kilo sorunu olan dostlarını ille de zayıflatmaya çalışır, örn. sivilce sorunu olan dostları karşısında birer güzellik uzmanı kesilirler. her zaman egolarını tatmin etmek için uğraşır, insanların eksiklerini görür, yüzlerine vururlar. çok ama çok uyuzdurlar yaaaa... sevmiyorum ben onları.
  • evlerden ırak.
    can alıcı şarkısı güzel ama, sözlerinden azâde dinlemişliğim çoktur!
  • ozlemin konusuna iliskin olarak degerlendirilmesi gereken insanlar. o ozlem, soz konusu kisiyi bir nevi stepne durumuna dusuruyorsa, yaziktir onlara... ama babasini ozleyen birinin sevgilisi olmak koymaz insana.
  • kullanilmis insanlardir.
  • sözü geçen "başkası" kişinin ta kendi olduğunda daha da acı veren bi durumdur. şöyle ki, birlikte olunan insan eski halinizi özlemektedir. sadece özlemekle kalmaz, umutla bekler de, herşeyin eskisi gibi olmasını. sizse bir boyutta tıkılı kalmış gibi hissedersiniz. iç daraltan bir durumdur.
hesabın var mı? giriş yap