hesabın var mı? giriş yap

 • "trabzonlu bir baba ile bayburtlu bir annenin çocuğudur. hukuk ve ilahiyat fakültelerini bitirdikten sonra bir süre avukatlık yaptı. 1976'da asistan olarak üniversiteye girdi. islam felsefesialanındaki doktorasını 1980'de bitirdi. 1986'da doçent, 1993'te profesör oldu. aynı yıl, istanbul üniversitesi'nde kurulan ilahiyat fakültesine dekan olarak atandı.

  a.b.d., avrupa ülkeleri, ortadoğu, kuzey afrika, japonya ve kore'de alanıyla ilgili araştırmalar yaptı; konferans ve kongrelere katıldı. new york'ta misafir profesör olarak bir yıl islam düşüncesidersleri okuttu. aynı süre içinde uluslararası bir yayın olan world scripture'ın islam bölümünün hazırlanışında görev aldı.

  1970 yılından beri son havadis(1970-1972), tercüman(1972-1980), hürriyet(1981-2000) ve star(halen devam etmekte) gazetelerinde köşe yazıları yazdı, sayfalar hazırladı. türkçe, ingilizce ve almanca basılan eserlerinin sayısı 30'u aşkındır.

  türk televizyonlarında 1987'den beri yüzlerce konuşma yaptı; "işığa çağrı", "kur'an ve insan", "söz ve işık" adlarıyla özel programlar hazırladı.

  türkiye, almanya, a.b.d., isviçre, danimarka başta olmak üzere değişik ülkelerde birçok konferans verdi. "kur'an'daki islam" adlı hacimli eseri "dinde kur'an'a dönüş hareketi"nin öncü kitaplarından biri kabul edilmektedir. bu hareketteki rolü ve faaliyeti ile düşünce dünyası, değişik üniversitelerde yapılan türkçe, ingilizce, fransızca ve almanca tezlerle incelendi."

  times dergisi kendisini 20. yy'ın en onemli 10 bilim adami arasinda saymis olup, sactigi isik malesef onu anlamayanlari kor etmistir. kokten dinciler tarafindan oldurulmesinden cok korkutugum, turk islam aydinlanmasinin 21. yy'daki temeli kisi.

 • bugün tanıdık bir a101 çalışanından da duydum, bana yakındı. artık 7:30 da başlamak üzere 13 saat çalıştığını söyledi. bunun için ek ücret de almıyorlarmış. vatandaşın alın teri kutsaldır, işverenleri çalışanlarının seslerine kulak vermeye davet ediyorum.

 • tarih: 06.04.2013 cumartesi
  yer: hamurabi istiklal caddesi şubesi

  izmirli kız: boyoz var mı?
  kasiyer: evet var hanımefendi.
  izmirli kız: ne'li var?
  kasiyer: ıspanak ve peynirli
  izmirli kız: boyoz sade olur bir kere! (çekip gider)

  aga boyoz sade olur madem, neden "ne'li var?" diye soruyorsun, izmir' den buraya kadar laf sokmak için mi geldin?

  sge: ama güzeller, haklarını vermek gerek.