hesabın var mı? giriş yap

 • anası-babası yaşındaki kaç yıllık holding sahiplerine, ynt krl bşk'larına, ceo'lara utanmadan "bakın burası çok önemli" diyen yavşaklar, bu işsiz vatandaşın kendini yakmasının daha önemli olduğunu anlasın.

 • asgari ücretin 1594 euro olduğu almanya'da ortalama bir asgari ücrete evin neredeyse tüm beyaz eşyası rahat bir şekilde alınabilirken, asgari ücretin 2324 tl olduğu güzel ülkemde bir kalem beyaz eşyanın anca alınabildiğini görmek artık şaşırtmıyor. bu arada yerli ve milli taş gibi arçelik, beko, vestel gibi baba firmalarımız varken bu durumdayız. hadi bunu da geçtim almanya'da yerli malı beko buzdolabı 299 euro iken, aynı marka buzdolabının aynı modeli bizde 3490 tl. elin almanı kendi maaşıyla türk malı buzdolabından 5 tane alabilirken biz 2 ayda 1 tane alabiliyoruz. bu milletin alım gücünün bu kadar düştüğü başka bir zaman olmamıştır.

  kaynak:
  almanya fiyatı
  türkiye fiyatı

  edit 1: yazım yanlışı düzeltildi.
  edit 2: hala yok kargo ücreti, yok indirimde yazan beyinsiz sürüsüne verecek cevap bulamıyorum. nişanlı ve ev dizme arifesinde biriyim. ota boka verilen paraları, her şeyin nasıl ederinin 3-4 kat pahalı satıldığını görseniz ağlarsınız. ben cebindeki paranın nasıl 5 kuruş değeri olmadığını vurguluyorum hepsi bu! hadi indirime girsin 2500 lira olsun ne fark ediyor? adam senin malını kendi ülkesinde şaka gibi fiyatlara alıyor maaşına kıyasla. kilosu 99 cent olan muzun kilosu bizde 14-15 liralarda. hiç mi ağrınıza gitmiyor ben anlamıyorum.

 • halbuki taş yemesi gerekirken hiç haddi olmadan ekmeğinin peşinde olan tiptir.

 • "dance now!!!!
  move onto the dance floor!!! right now!!!!!!"

  çeşit çeşit, tür tür şarkının içindeler. bazen hiphop oluyor bu, bazen rnb, bazen elektronik. müzik farklı, tarz farklı, hatta bazen dil bile farklı, ama dans edilmesini emreden zenci aşağı yukarı aynı. böyle hafif kaba, küstah, hoyratça bir ifade tarzı var. "dükkanın önünü kapamayın hadi hadi hadi!!!" diye kışkışlayan esnaf havasında.

  apartmanının park girişinin önüne park etmişim sanki adamın, emrediyor direkt:

  "şimdi dans etçeksin!!!" diyor, "şimdi gidip oynayacaksın, sallayacaksın, kıvırtacaksın!!!! hemen şimdi!!!! şimdi diyorum!!!" (ne acelen var pezevenk???)

  hayır bir de bu sesi öyle bir seçiyorlar ki, insan aldığı komutu uygulamak zorunda hissediyor. karşımda sanki mr eko var, sanki simon adebisi var... hafif bir ürkme geliyor içimden, "peki abi dans edelim artik ne yapalim" gibi düşünüyorum. o adamın minyon olma ihtimali yok yani, tut ki zaten zenci.

  bu şarkılara ancak gündüz arabadayken radyoda filan rastlıyorum, o anda bile etkisi oluyor. demek ki bu adam karşıma barda filan çıksa, arka planda hotel california filan çalıyor bile olsa, "dans et! şimdi hemennnn!!! right nowww!!!" tarzı bir diretmeyle karşılaşsam tın tın tın başımı önüme eğip gideceğim, hoplayıp zıplayacağım.

  ...eşi dostu ne yapar bu sesin sahibinin, bir de onun merakı içindeyim. "yemek saati gelmeden evde olacaksın demedim mi eşşek herif? right nooow!!! hava karardı!!! yeaaah!!!" diye kızsa evladına, o çocuğun itiraz edebilme olasılığını aklımdan dahi geçiremiyorum.

 • üniversite bitince abd'ye geçip abd'li üni arkadaşı ile evlenip orada yaşayan, oranın sunduğu tüm eğitimsel, sosyal, maddi ve manevi imkanları sonuna kadar kullanıp 75 yaşında arada memlekete gelip giden adam, sizin memlekete borcunuz var diyor. kime borçları var o gençlerin? tayyip erdoğan'a mı? 20 yıldır göz göre göre akp'ye oy veren çomarlara mı?

  böyle insanları profesyonel meslekleri dışında sakın dinlemeyin. yurtdışında yaşayan insanlarda memleket ve kimlik özlemi çok baskın olur, sağlıklı tavsiye veremezler.

 • toplanın sorunun çözümünü anlatıyorum*. yönetmeliğe göre pazar günleri ve saat 19:00'dan sonra çamaşır makinesi çalıştırmak veya müzik dinlemek yasaktır. bunun dışında çocukların ses yapması ve koltukların yerini değiştirmek de aynı şekilde yasak kapsamındadır ve ses yapmanın cezası 1450tl'dir.
  birkaç ay öncesine kadar üst katımdaki çocuklu aile aynı sorunu yaratıyordu. çıkardıkları sesi telefonum ile video olarak kaydettim. bunun yanında işimi sağlama almak için ikinci eli 75tl olan desibel ölçerlerden temin ederek videoya ses seviyesini de kaydettim. ardından üst komşum ile hiç muhatap olmadan zabıtaya dilekçe bırakarak sorunun ilerleyen kısımlarını üzerimden attım. bu aşamada zabıta işi kapatmak istese de dosyanın durumunu ısrarla sorunca işleme almak zorunda kaldılar ve 3 hafta sonra üst katımdaki sesler ne hikmetse aniden kesildi. sizlere önerim, komşularını zerre düşünmeyen benmerkezci insanlar ile muhatap dahi olmayın, yasal haklarınızı kullanın.
  edit: dilekçeye, şikayetinizin çevre kanununa muhalefetten kaynaklandığını yazınız. aksi takdirde şikayet, kabahatler kanunu üzerinden 120tl ceza ile kapatılmak isteniyor.