• uzun dönem yapmamanın bir sonucu. ben uzun dönem yaptım, şu an su altına tüpsüz dalıyorum.
  • gelmiş yine tipine osurduklarım. ben 6 ay askerlik yaptım. ben 18 ay yaptım. ben helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirdim. bu şovmen askerler 3 gün ktm bekletilseler devlete dava açarlar aq.

6 ay poşetlik yaptım, sonrasında astım hastası oldum. doktor kontrollerini aksatma, ömrünün sonuna kadar seninle yaşayacak belki de ölümüne neden olacak bir hastalık kapmış olabilirsin. her şey vatan için nassolsa.
  • her acemi birliği sonrası yaşanan durumdur. bedelli askerliğe özgü değildir.
  • bi başlığı kendim açmış olsam anca bu kadar açardım diyebileceğim durum. öksürükten belimiz kırıldı şerefsizim.
  • üniversite bile okuyacak kafası olmadığından 12 ay yat kalk yapan bazı fakir orospu evlatlarına çok ağır dert olmuştur. sizin gibilerin biraz para göreni de koğuşta nasıl vutututu yaptığını anlatırdı, aynı anadolunun çomarısınız.
  • bu durumu 6 ay 18 ay askerlik yaptım diye övünüp dalga geçenler var. milletin yere attığı izmariti topladınız ne yaptınız o kadar ay... sanki operasyona öncü birlik olup gitti...bilmiyoruz sanki. gelmiş burada 21 gün askerlik yapanı küçümsüyor?
  • arkadaş bu nasıl öksürüktür, yanlış anlamayın ben askerlik yapalı çok oldu. ancak kardeşim, çevremde gidip dönenler, iş yerindekiler deli gibi öksürüyorlar. ayrıca bu kişiler başka başka yerlerde askerlik yaptı. kıskanan uzun dönemler yemeğinize bir şey mi kattı? sadece askerleri etkileyen virüs mü yaptılar anlamadım.
  • kardeşlerim ülkede geçmeyen bir öksürük durumu mevcut, iklim değişikliği, kalitesiz beslenme -meyve sebze yiyebilen var mı?-

en önemli etken de türkiye'nin tanımadığı virüsler, bakteriler. nereden geldiklerini biliyoruz. gelirken sadece beden gelmedi, bu bir gerçektir.
  • adam diyor ki içtimada 1 yıl sağnak yağmurda tozda toprakta öldüm bittim yine de sesimi çıkarmadım. amk salağı niye bu eziyeti çekiyorum diyeceğine niye siz çekmediniz diye ağlıyor.
  • türkiye'nin neresinde yaparsanız yapın var bu galiba. son haftaya kadar iyiydim, son hafta her gece ve yemin töreninde öksürdüm, bir ordu adamla beraber.

ciğerimi çıkartacağım yakında öksürürken. şurup sprey falan idare ediyorum şimdilik. çözümü olan yazsın valla.

bir de konudan bağımsız askerlikte bizzat yarbay tarafından öğrettiklerinden biri de şuydu, "sizi 3 hafta askerlik yapıyor diye aşağılamaya çalışan hıyartolara aldırmayın, devlet böyle bir hak tanımış, kullanıyorsunuz, siz de askersiniz"
hesabın var mı? giriş yap