şükela:  tümü | bugün
  • uzun dönem yapmamanın bir sonucu. ben uzun dönem yaptım, şu an su altına tüpsüz dalıyorum.
  • gelmiş yine tipine osurduklarım. ben 6 ay askerlik yaptım. ben 18 ay yaptım. ben helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirdim. bu şovmen askerler 3 gün ktm bekletilseler devlete dava açarlar aq.

6 ay poşetlik yaptım, sonrasında astım hastası oldum. doktor kontrollerini aksatma, ömrünün sonuna kadar seninle yaşayacak belki de ölümüne neden olacak bir hastalık kapmış olabilirsin. her şey vatan için nassolsa.
  • her acemi birliği sonrası yaşanan durumdur. bedelli askerliğe özgü değildir.
  • uzun dönem askerlik yapan arkadaşlardaki bu bedelli ezikleme durumunu anlamıyorum. hayır adam parasını vermiş, 18 gün yatmış gelmiş, sen uzun dönem yaptın da adam mı oldun derler.

askerlikle bir şey olunsaydı zaten bu kadar boş adam olmazdı ülkede.
  • bi başlığı kendim açmış olsam anca bu kadar açardım diyebileceğim durum. öksürükten belimiz kırıldı şerefsizim.
  • en son çocukluğumda bu kadar sert hasta ölmüştüm herhalde. teskereyi alalı 8 gun oldu, hala kanlı balgam tükürüyorum. tam 18 gündür hastayım, ayaktayım ama öksürüyorum. yasam kalitem dustu, isime gücüme calismak icin motivasyonum kalmadı, kendime gelebileceğimden dahi emin degilim.
    kisa/uzun donem yapanlara helal olsun demekten baska bir şey kalmıyor.

askere güle oynaya gitmiştim, militarizmden ve ulkeden soguyarak, orduya guvenim zayiflayarak dondum.
    cimer'e şikayet edilecekler diye korkan komutanlar saglayamadigi disiplini askere iskence ederek vermeye calisiyorlar.
    40 derece atesi olan adami yagmur altinda kozalak toplamaya goturuyorlar.
    parkalarla terletip, hava soğuyunca soyunun emriyle usutmelerini sağlıyorlar.

igitimdi mirhimit vitini ihinit.
  • kapalı koğuş ortamında bütün gece herkes öksürdüğü için solunan ülkemizin farklı bölgelerinden gelmiş farklı farklı mikropları, belki almayan kalmıştır diye doğru düzgün yıkanmayan bulaşıklarla günde 3 öğün de yediriyorlar. zaten uykusuzluk stres hasta olmamak büyük başarı. yalnız hadi uzun dönemleri anladım hepsi rambo ama bu amına kodumun karılarına ne oluyor anlamıyorum kendi bugün hangi yarağı yesem derdindeyken milllet 3 hafta da olsa sebepsiz yere canı burnunda eziyet çekiyor üstüne bir de ciddi para veriyor bütün bunların yegane sebebi cinsiyetleri bu kaşar gelip buraya dalga geçiyor. neymiş çok gülüyormuş. sen gitsen ikinci gün cenazen çıkar ordan teyzecim ne ayaksın lan sen?
  • üniversite bile okuyacak kafası olmadığından 12 ay yat kalk yapan bazı fakir orospu evlatlarına çok ağır dert olmuştur. sizin gibilerin biraz para göreni de koğuşta nasıl vutututu yaptığını anlatırdı, aynı anadolunun çomarısınız.
  • 4 gun sonra 1 ay olacak. 7 gun antibiyotik tedavisi yetmedikten sonra simdi bir de 10 gun daha antibiyotige basladim.

o pislikten hasta olmadan cikmak zaten imkansizdi ama bu kadar rezil olacagimi da dusunmemistim.

t: yasam kalitesi dusuren oksuruktur.

ek: burdur 58. piyade er egitim alayi.
  • bu durumu 6 ay 18 ay askerlik yaptım diye övünüp dalga geçenler var. milletin yere attığı izmariti topladınız ne yaptınız o kadar ay... sanki operasyona öncü birlik olup gitti...bilmiyoruz sanki. gelmiş burada 21 gün askerlik yapanı küçümsüyor?