• ileri demokrasilerde her bekar kadına bir bekçi düşecek.

not: benim evin altindaki eski gardiyan bozmasi bakkal az ariza çikarmadi. elinde yetki yok üstelik. eğer doğruysa kan alırlar kamil kan.
  • tepki verilmedikçe yavaş yavaş bekçilerin yetkilerini artırıyorlar. önce silah kullanma yetkisi verildi, şimdi bekar kadınları gözetleme yetkisi, yarın kim bilir bilmem ne yetkisi verilecek. güvenliği sağlamakla(!) görevli bu adamların yetkisi arttıkça kendinizi güvende hissediyor musunuz?
  • oh miss yerli ve milli devrim muhafızlarimiz da geldi yakinda birileri kendini halife de ilan eder miss
  • ne kadar at hırsızı tip var bekçi yapmışlar. çarşıda karşılaşınca o kadar rahatsız oluyorum ki.
    lise mezunu cahillere dünyanın yetkisini vermişler.
  • namus bekçiliği adı altında çok fazla ve ağır, suç potansiyeli taşıyan mesele.
    büyük sorunlara gebe, şahsen böyle birşeyi sineye çekecek yalnız yaşayan kadın olduğuna inanmıyorum, kaldı ki suç
  • yok artık. adam yolda gördü beğendi, takip etti, evini izledi, evin kapısını çaldı gerisini düşünmek dahi istemiyorum. şikayet etsen e yasa bana bu hakkı tanıyor diyecek, fuhuş yaptığından şüphelendim diyecek. kadınlar olarak zaten diken üzerindeyiz. kapıları kilitlemeden uyuyamayacak mıyız? arkamızı kontrol etmeden rahatça yürüyemeyecek miyiz biz?
  • özellikle kadınların persepolis filmini izlemesi gerekmektedir.
  • doğru olmadığını umduğum akıldışı uygulama.

kadınları gözetleyen yeterince kişi yokmuş gibi bir de bunun meşrulaştırılması ve bu yetkinin de hangi niteliğe göre alındığı ve hangi kanuna dayanarak görev yaptığı belli olmayan ve çoğu şiddet meyilli bi kitleye verilmesi şeklinde ülke kadınlarına özel oluşturulan yeni survivortürkiye parkuru.

zaten yeterince zorlu, yaralılar ve ölülerle dolu bir parkura sahip değillermiş gibi her geçen gün yeni engellerin eklendiği doğal olarak bu engellerle beraber ölen ve yaralanan kadınların sayısının günbegün arttığı şaka gibi ülke, şaka gibi uygulama. hepimize geçmiş olsun
  • eğitimsiz, kaybetmiş, ezik, sinik bir insana vereceğin en ufak yetkinin bile o insanda nasıl bir güç zehirlenmesine yol açacağını hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz. bu bekçiler yakında tepemize zabıta irfan gibi çökecekler diye korkuyorum valla.

+ …sonra neyse işte tombalah çıhtım başgan toplantıda dediler. vurdum kapıyı girdim içeri. haggaten de bahtım içişleri bahanıyla toplantı halinde. sonra başgana dedim ki bu iş böyle gitm...bi dakka tombalah
    + ee bağyan bağyan pardon! bu sizin evingize sürekli girip çıhan adam kim ya? hayır uyuşturucu ya da fuhuşsa yetkim var yaniğ o bahımdan soruyom. hele fuhuşturucuysa onun cezası daha ağır.
    - sanane be ahlak bekçisi misin sen?
    + he valla öyleyim. gerçi ben bekçi yerine mahalle muhafızı denmesini tercih ederim ama neyse. bu arada istagram varsa ordan devam edelim mi? böyün başgana da dedim bunu. başgan başgan dedim senin istagramda var 58 bin takipçin. biz bi hanfendiyi takip edelim desek yoh taciz yoh yetkiyi kötü gullanma falan. bahtım başganın gözleri doldu, dedi ki irfan…
    - …
    + tombalah bunların fındıhlılarından niye almıyon ya onlar çok güzel oluyo. çuhulatası bitse bile fındıhları bi müddet daha insanın ağzında galıyo, çoh güzel oluyo yani.
  • günümüz sa’sı (malum kahverenginden)

(bkz: sturmabteilung)
hesabın var mı? giriş yap