şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgi içimizdeki bir pıtırcıktır herkese beklentisiz verilmelidir'i akla getiren önerme..

  sevgi dolu bir insan herkese verir sevgisini beklemeden. bu arkadaşı da olabilir, sevgilisi de.
  hiç beklentisiz önüne gelene veren bu sevgi yellozu hiç düşünmez sevginin ne olduğunu hayal dahi edemeyen playstation gençliğine ne derece tehlikeli bir zehri zerk ettiğinin.ve cadde gotiklerinin, tanrıtanımazların, misketucubelerinin, çelik çomak fakirlerinin, okjijeni gitmiyen beyni ile kalbi arasında derin uçurumlar olan sefillerin * ruhunda ne derin yaralar açtığını hiiç bilmez. ve bu yelloz evladı yelloz hiiç beslenmez, acaip bir membadır ki ruhu sürekli sevgi üretir. bir de öylesine üretkendir ki ver allahım ver. hiiç beklentisiz sever. ya da rüyanızda görürsünüz..

  hayatta her şey bir dönüşümdür ve ne ekerseniz onu biçersiniz. ektiğinizi biçtiğinizde beğenmeyebilirsiniz ancak başka bir diyarda ne değerlidir o ekilen bilmezsiniz. bir gün bir insana nezaketen değil de gerçekten içinizden geldiği için günaydın dediğinizde, içinizden geldiği için güldüğünüzde hissedersiniz o aranılan beklemeden sevmeyi. o ana dek hiç yaşamamışsanız eğer dikkatli olun da biryerlere tutunun düşebilirsiniz. belki de sık sık yaptığınız bir hareket de olabilir pek tabii. ama zamanında da birileri fazlası ile size de vermiştir onu. belki ana.. belki baba.. belki de bakkal hüsamettin amca.. ve tereddütsüz sunarsınız sevginizi sevdiklerinize saf ve derinde beylik lafların ardına sığınmadan, janjanlı kelimeler sarfetmeden...telefondan bir arayan oldu mu hemen dönersiniz onu sevmeseniz bile. sizi bir soran oldumu derhal koşarsınız hayırdır diye (ve bu hayır dininizin değil ruhunuzun inanışıdır) hem saygıdır sevgiye hem de sevgidir bu saygıya. doğaldır.... herşeyden öte

  ama asla beklentisiz değildir
  beklentisiz, tek dişi kalmış canavarın ağzındaki tek diştir kalbinize saplanmayı bekleyen.
  yalan bir dünyanın sonunda sizi düşürecek olandır kuyuya.
  beklemeyen bir tek zamandır
  ve beklentisiz zamanı olmayandır.
  beklentisize sorma zamanıdır!!!!

  tek bir kelime bile etmeden
  nasıl buluşur yalnız kalpler?
 • insan sadece ehlilestiremedigi seyi beklentisiz sever. kabullenir varligindan mutlu olmayi ogrenir. kedi sevmek bunun gibidir iste... dogayi sevmek de oyle... ama eger aklina dusmus ise ehlilestirmek fikri, iste o zaman beklentiler kapida sıraya dizilir.
  insanlar arasindaki sevgiye gelince, anne ve cocuk arasindaki sevgi haric, beklentisiz sevgi vardir diyene 'ya sen kendini tanimiyorsun, yada sevginin ne demek oldugunu bilmiyorsun' demek gerekir. beklenti olunca adi, evet kulaga pek hos gelmiyor, illa ki karsiliklar, tutmasi gereken borc alacaklar varmis gibi geliyor. ancak onunde sonunda beslenemeyen her canli gibi o sevgi de solup yitecektir.
 • en sonunda "yetti be ilgi istiyorum ilgi" feryatlarıyla sonlanabılecek, beklentisiz eylem sahibini ziyadesiyle yıpratabılecek, en sevgi dolu, en fedakar insanı bıle canından bezdirecek, kısa süreli sevgi baloncuğu eylemi.
 • (bkz: babaanne)
 • gectigimiz sene icerisinde vizyona girmis olan love actually adli filmde en samimi arkadasinin evlendigi kiza asik olan mark karakteri tarafindan gercekten cok guzel canlandirilmis olan hadisedir. beklentisiz sevgi belki de en guzel bu sekilde ifade edilebilirdi.
 • shakira ablamızın bir şarkısında*, "i love you for free and i'm not your mother" cümlesiyle açıkladığı durum. genelde de böyledir hakkaten, kişinin annesinden başka kimse sıfır beklentiyle sevmez insanı; hiçbir şey olmasa sizin onu geri sevmenizi bekler. oysa bu bile yoktur annelerde, o kadar kayıtsız şartsızdır sevgileri.
  (bkz: anne)
 • (bkz: felsefe)
 • kisinin sadece çocuklarina karsi duyabilecegi bir sevgi çesidi