• türkiye'de koltuk, çek-yat, vs. markası olarak tanınmış da olsa roma savaş tanrıçası ve mars'ın ortamlardaki refakatçisidir (bazı efsanelerde karısı, eşi diye geçer, bazılarında kızı diye)
  • "lütfen logomuzu mükün olduğunca büyyük kullanın hatta mümkünse ilanlarımız sadece logodan ibaret olsun" felsefesini sonuna kadar sahiplenen kayserili mobilya tüccarları (istikbal'in güya rakibi ama aslında gizli kardeşi [phantom menace]).
  • son reklaminda sana birsey olmasin * sloganini kullanan kanape * markasi.
  • sana bişey olmasın sloganını nasıl kullandığını ağzım açık seyrettiğim firma, bu kalıptan önce mutlak ve mutlak küfür gelir ve başka kullanım alanı da yoktur, bence mankene verecek para bulamayınca cinsellği reklamda bu şekilde kullanmaya karar verdiler.

- abi kanepe satışlarımız düşmeye başladı?
    - kanepeyi sikiym sana bişey olmasın..
  • roma mitolojisinde savaş tanrıçasıdır aynı zamanda.mobilya markası için ilginç bir isim tercihi söz konusudur.
  • senato, zafer istiyen komutanlarla yabanci elciler arasindaki gorusmeleri, bellona'nin sehir disindaki tapinaginda yapar, elcilerin sehire girmelerine izin verilmezdi.
    yunan versiyonu icin (bkz: enyo)
  • 1988 tarihli bir ingvar ambjornsen kitabi.
  • "mutluyum, arkama yaslandım, iyi ki ona rastladım" reklam sloganlı mobilya şirketi.
  • bir istikbal mağaza sahibinden öğrenip doğrulayamadığım kadarıyla italyanca istikbal anlamına gelen kelime. istikbal olunca yurtdışına satamıyorlarmıymış neymiş...
  • türkiye ile italya arasındaki abdullah öcalan krizi sırasında italyan menşeyli sanıldığı için iflasın eşiğine gelen, akabinde türk olduğunu duyurmak için çaba sarfetmek durumunda kalan firma. olayın ladin i seviyorum vakasıyla benzerlikleri şaşırtıcı derecede fazla...
hesabın var mı? giriş yap