• genelde bu yemekleri böyle nitelendiren güruh -ki icinde ben de bulunurum- dışarıdan makarna ve salata yememeye ant içmişlerdir.
  • yemeğe girer mi bilmem ama kesinlikle bunlardan biri kahvaltı.
  • nusr-et'e gidip 45000 tl hesap ödemek yerine evde çok ucuza pişirilecek et.
  • ev arkadaşımın yaptığı yemeklerdir diyeceğim ama olmayacak.

kendisi lokantada aşçıdır. lokantada yaptığı yemekleri evde yapmaya kalkınca her defasında dışardan mı söyleseydik acaba pişmanlığını yaşıyoruz. çünkü dışarda yesek otuz lira olacak yemeği biz elli liraya mal ediyoruz. ve her defasında kesinlikle bir şey unutmuş oluyoruz. unuttuğumuzu almış olsak atmış lira.

neymiş efendim süt kreması daha yumuşak bir tat veriyormuş köri soslu tavuğa.

veriyor da harbiden.
  • bimden alınan et dönerle yapılan tereyağlı iskender.
  • bunu ben de yapıyorum. dışarıda makarna, pizza ve kori soslu tavuk yemem. bilmediğim yemekleri yer tadı iyiyse evde denerim. açarım nefis yemek tarifleri sitesini beğendiğim tarifi denerim.
    böyle böyle yemek yapmayı öğreniyorum.
    sıradaki hedefim çentik kebabı.
  • hünkar beğendi yapmaya heves edip patlıcan püresiyle sonuçlanan yemektir. olsundur.
  • boşuna pizza falan demesin kimse.evde pizza yapmak zor ve maliyetli bir iştir.omlet,menemen falan dersen olur bak.ama pizza deme güzel kardeşim.pizza neydi pizza emekti.
  • tavuk dünyasına 27 tl vermek istemiyorum. bu yüzden biraz kastım fetucini alfredo yapmaya başladım evde. makarna ve tavuk dünyanın en ucuz ikilisi hızlı pisiyor zahmetsiz kolay.
  • serpme kahvaltı diye planlayıp simit ile evde hallettiğim eylem.
hesabın var mı? giriş yap