• kuru soğan olmuş 5-6 lira. her gün her gün buna can mı dayanır? lüks isteyen şımarık kızdır. kesin ekmek dediği de çiya tohumlu, siyez buğdaylı, yanarlı dönerli pahalı ekmeklerdendir.
  • her ne kadar inanmak istemeseniz de var öyle insanlar.
    çok yakın bir çocukluk arkadaşım vardı. kendisi ortaokuldan sonra okumayı bıraktı, çeşitli işlerde çalıştı, bundan 8 sene önce bir tekstil firmasında asgari ücretle çalışıyordu.
    bir kızla görüşmeye başladı, sevdiler birbirlerini. yaklaşık iki yıl çıktılar, iyice tanıdılar kendilerini, huylarını tavırlarını öğrendiler. evlenmeye karar verdiler ancak;arkadaşımın bırak düğün yapmayı, alyans alacak parası yoktu cebinde. telefonda konuşurken kaç kere ağladığını ben bilirim en iyi.
    her neyse arkadaşımın kız arkadaşı abartısız aynen şöyle söyledi kendisine: "ben seninle düğün,nişan gibi şeyler için evlenmiyorum, paranın önemi yok, huzurumuz olsun yeter. arkadaşım o gün de ağladı telefonda ama bu sefer mutluydu.
    onlar evlendiler, alyansları bile yoktu. ev tuttular içinde sadece bir yatak, bir çiftli koltuk ve buzdolabı vardı. daha sonra arkadaşım da eşi de çok çalıştılar, kendilerini geliştirdiler, daha çok kazanmaya başlayınca evlerini de dizdiler, alyanslarını da aldılar.
    arkadaşımın şu sözü hiç aklımdan çıkmadı: "allah'a hiçbir zaman para ya da zenginlik için dua etmedim. sadece huzur istedim. binlerce şükürler olsun eşimle gönderdi huzurumu."
    edit: insanlar güzel hikaye uydurmuşsun diye mesaj atıyorlar. bir şey uydurduğum falan yok. inanmıyorsan, okuduktan sonra "yav he he " de geç. mesaj atmak zorunda değilsiniz. bırakın artık bu mesaj tacizciliğini!
    edit 2: ya kardeşim benim bu yazıyı yazmaktan ne gibi bir kazancım olabilir? adam yalancı köpek diye mesaj atıyor. yani sizin kendi ananınızla ne gibi bir sorununuz var da benim ananıza sövmem için elinizden geleni yapıyorsunuz? ne mal adamlarsınız siz be! yemin ediyorum hayvandan tek farkınız türkçe konuşabilmeniz!
  • dedim mi hatırlamıyorum ama yanımda olsun evmiş, arabaymış, paraymış önemi yok diye düşünmüştüm. karşılığında ayağıma giydiğim ayakkabı nedeniyle, dışarıda yemek yememle, 24 saatlik nöbetlerde yemek sipariş vermem ile sosyetik ve gözü yüksekte biri olduğumu söyledi bana. kendi paramla ayakkabı alınca, kendi paramla karnımı doyurunca duydum bir de bunları.. sonra karşıma çıkan bir iki erkek de böyle bir cümle kurmadı hiç valla. lapss diye senin maaş iyidir he diye konuya girenler bile oldu. şimdi bu kadar saf yaklaşmıyorsam zamanında çok üzüldüğümdendir.
    edit: debeye girmişiz yahu çok yeşillenince jeton düştü. mesajlardaki iyi dilekler ve halime üzülmelere istinaden şunu eklemek isterim ki yaklaşık 8 yıl önceki konu çok akut değil ama yine de iyi dileklere teşekkür ederim
  • yalancı kızdır.
    ya da “kuru soğan ekmek yer yaşarım ama huzuru mumla ararsın” demiştir.

hemen belirteyim ki erkek için de aynısı geçerlidir.

parasız huzur en fazla 1-2 yıl sürer arkadaşlar.

edit: gelen mesajları bir görseniz... gelen mesajların ortalamasını alırsak 1-2 yıl tanımını 3-5 ay olarak düzeltmemiz gerekiyor.
  • duygusallı bir kız. bu kız türü yaşam süresi boyunca en az 5 kez darp raporu alır, 2. ve 3. eşlerinden olan çocuklarına hasrettir çünkü imkansızlıklar yüzünden birini ex kayınvalidesine bırakmak zorunda kalmıştır, 3. eşi zaten imam nikahlıydı ve şu an ondan olan çocuğuna da adamın resmi nikahlı eşi bakıyor. ah evlat hasreti, yeni koca hasretinden büyük olmasa da hasret işte. şimdilerde 25 yaşına gelmiştir ve ilçe belediyesinde temizlik görevlisi olan yeni bir beyle yine imam nikahıyla evlenmiştir. ufaklığın annesi sütünü helal ederse resmi nikah da kıyılacaktır tabi, ne sandınız ayol. ara sıra ufak tefek tatsızlıklar, minik minik darplar, sol göze yenen yumruklar, erkek tarafının gelip saça yapışması filan vuku bulmaktadır tabi ama o, iki tokat yüzünden sevdasını satacak kadın değildir!!! esaslı sever, adammm gibi sever, gerekirse sol kroşe yer gerekirse sovan ekmek.
    en sevdiği şarkı kıraç'ın razıysan gel şarkısıdır, o klipte de kıraç böyle bir tane güllü'yü "bni sviyosan gecekonduda oturup sovan yersin kızımmm ayıktın mı?" diye aşk meşk ayağına skmeye çalışıyordu.

çocukları da soğan ekmekle beslemek gibi bir planınız yoktur umarım. uşak dediğin soğanla, salçayla, bim sucuğuyla, makarnayla, palu ailesi ve suriyelilerin oturduğu muhitlerde büyümez. protein, iyi meyve sebze ve kaliteli çevresel özelliklerle büyür. mutluluklar, hoşçakalın.
  • bu cümleyi birebir duydum, yaşadım. tabii o zaman daha flört halindeyiz... çok hoşuma gitti. diyorum ki kendime bu kadınla yaşanılır, yaşlanılır. aradan hatırı sayılır zaman geçtikten sonra bu cümleyi kurması için rastgele bir konu açtım. "ne yani? ben kalkıp da seninle herhangi bir yerde mi yaşayacağım? kalkıp da ne yediğim, içtiğim önemli olmayacak mı? makyaj yapamayacak mıyım? süslenemeyecek miyim?" dedi.

ben de dedim ki o an; işte bu cümle balığı avlamak isteyenlerin oltasına yerleştirdiği bir yemmiş meğer. ama yemem...
  • evlerden ırak şahsiyet.

kilosu olmuş 11 lira. tavuk ciğeri falan alıp sotelese daha ekonomik olur.

ocak batırır bunlar ocak...
  • tembel anadolu erkeği fantezisi.
  • sonunda pişman olacak kızdır.. kimseyi soğan ekmeğe muhtaç etmeyin. sogan ekmeğe kadar düşeceğine şimdiden kararlı biriyle hayatınızı birlestirmeyin..
    yoksulluk başka birseydir gayretsizlik isteksizlik başka birşey.. kanaat ettiğiniz zaman aman ne gerek var oluyor. zahmet etme dediginizde layık olmadığınız düşünülüyor. hicbir özel gününüz olmuyor mesela çünkü siz hediye sevmezsiniz sanılıyor. bekleyebileceginiz hiç akla gelmiyor. kendi ekmeğinizi kendiniz kazanın kimseyle soğan yemeyin. pişman olursunuz
  • lüks yaşamı seven kızdır, evden uzak tutulması gerekir.
hesabın var mı? giriş yap