• ruh ve mutluluk emicidir. usul usul içinizi karartır. eğer uysal ve pek ses çıkarmayan biriyseniz sonunuz hiç hayra alamet değildir bunların yanında. ama eğer sömürülmeyi kaldıramıyor ve yapılanlara karşı tepki veriyorsanız "ama sen beni umursamıyorsun, bencillik yapıyosun yeaa" diyecek kadar da ironiktir bu insanlar.
  • bencillik kimi zaman güvensizliği, vicdan azabını, kendi kendini mahvetmeyi büküp yok etmek ve sonra budalaca keyiflenmektir.bunun böyle olabilmesi için birisinin duygularınızı çürütmüş ve sizi ezmiş olması gerekebilir.
  • hayvanlar gibi özendiğim insandır.

şimdi ben bu şeyi yapıyorum, bu çizgiyi çiziyorum, bunu söylüyorum ama karşımdaki yanlış anlar mı acaba diye düşünmeden edemiyorum. ya kırıldıysa falan diye aklıma takılıyor da bazen geceleri uykum kaçıyor yemin ederim.

azıcık az değer versem çözülecek sanırım sorunlar. en azından daha az düşünücem kırdım mı diye. nasıl yapılıyor bilen var mı lan?
  • 'bencillik yapmamak başkasının bencillik yapmasına izin vermek demektir' felsefesinin bokunu çıkaran insan modelidir.herkes kendini düşünür ama az da olsa karşındakini de düşünüceksin çok demiyorum bak az da olsa düşün ki bencilliğini ortaya çıkarma.kötü düşüncelere mahal verme
  • umursamaz insandır. kendini hiçbir zaman karşısındakinin yerine koyarak düşünmez. anlayış yoksunudur.
  • biraz empati yapılması gereken kişi. başkasının hakkını yemediği sürece ben çok kızamıyorum kendisine.
  • günümüzün dünyasında pragmatist ya da oportünist olarak betimlenerek sevimlileştirilen insandır. yani biz karıncaları okşarken * belimize özen gösterecek kişidir. elbette bele özen göstermeyen modelleri de çoktur ama yeni moda bencillik budur.
  • mesela su an yanimda oturan kadindir ama su an icindir belki yarin bencil insan olmaz. onde oturan iki kisiyiz minibuste. arkadakiler de sunu uzatir misiniz lutfen diyor ya, heh gitti kulaklik takti haspam. benim kulakligim yok sanki. iste o bencil.
  • en sıkıcı insan modellerinden biri. diğer yandan hem becil olup hem de her fırsatta "evet bencilim, napayım !?" diyen insandan daha sıkıcı değildir.
  • sinir bozucu insan modelidir.
    elbette insanın kendini düşünmesi gerekir ama bencillik ayrı bir özellik.
    işlerine geldiği gibi davranırlar.
    ince düşünceden, kibarlıktan pek paylarını almamışlardır.
    "benim işim yürüsün de, dünya yansa umrum olmaz" modundadırlar.
    yalnızlık en çok bu insanlara yakışır.

(bkz: hayatta hiçbir şey tesadüf değildir)

edit: son oylananlarda görünce hatırladığım bir entry. sinirliyken girilmiş belli. kimin ne olacağı hiç belli olmaz.
    dünyanın en az bencil insanı da yalnız kalabilir... tövbe ediyorum. *
hesabın var mı? giriş yap