şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisine astrobiyolog olma hedefi koymuş, güzel bir blogu olan genç arkadaşımız
 • eğer hevesini ve motivasyonunu kaybetmezse, ilerde çok değerlenecek bir başlık burası. bugünden rantlayayım hemen... ve ilk entrye konayım...

  storia'da da "organik hoşaf" ile attığı tweetler ile şu an gündemimizde. aslında bu başlığı daha önce açmak istedim fakat henüz erken salla zaten benden başkası yazmaz diyerekten salladım. şu haberlerden sonra girişeyim dedim.

  bknz: storia'daki haberi.

  https://storia.me/…ogru-bilinen-tum-yanlislar-msjmt

  bol bol fav ve rt alan tweetlerinden öte, iyi bir blog yazarıdır ancak öyle gözüküyor ki o floodları bloguna yazsa her zamanki gibi okunmayacak ve dedikleri anlaşılmayacaktı. yine sosyal medyanın ve popüler kültürün etkisiyle bir nebze de olsa farkına varılan değer...

  bknz blog sitesi: www.berfindag.com

  şu an afyon kocatepe üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik okuyor. aslında hedefinin odtü olduğunu sonradan fark ettim ancak her liseyi anında bitiren ve toplum baskısıyla, psikolojik bir baskıyla bir an önce üniversiteye gireyim kafasıyla afyon'a düşmek gibi hata yapmıştır ancak sistem öyle sistem ki böyle bir kızımız bir yandan yeniden sınavlara çalışarak odtü peşinde koşmaktadır. bu onun için çok önemli ve değerli bir hedef mi? kesinlikle değil. aslında biraz daha derin bir kız.

  nasa'da astrobiyolog olmak için çabalamaktadır. bilim fili'ndeki yazarlığının yanı sıra bilim ve ütopya dergisinde çevirmendir. zaman zaman da birçok yerlerde yazılar yazmıştır. ayrıca nasa'daki astrofizikçi umut yıldız başta olmak üzere birçok kişiyle de iletişim halindedir.

  bu yobaz, gerici ve kıskanç alagavatların bol olduğu memleketimizde motivasyonunu ve hevesini kaybetmediği sürece gelecek yıllarda onu çok önemli yerlerde ve çok önemli isimlerle birlikte olacağını göreceğiz.

  ayrıca....

  tam aşık olunası bir hatun...