• eğer hevesini ve motivasyonunu kaybetmezse, ilerde çok değerlenecek bir başlık burası. bugünden rantlayayım hemen... ve ilk entrye konayım...

storia'da da "organik hoşaf" ile attığı tweetler ile şu an gündemimizde. aslında bu başlığı daha önce açmak istedim fakat henüz erken salla zaten benden başkası yazmaz diyerekten salladım. şu haberlerden sonra girişeyim dedim.

bknz: storia'daki haberi.

https://storia.me/…ogru-bilinen-tum-yanlislar-msjmt

bol bol fav ve rt alan tweetlerinden öte, iyi bir blog yazarıdır ancak öyle gözüküyor ki o floodları bloguna yazsa her zamanki gibi okunmayacak ve dedikleri anlaşılmayacaktı. yine sosyal medyanın ve popüler kültürün etkisiyle bir nebze de olsa farkına varılan değer...

bknz blog sitesi: www.berfindag.com

şu an afyon kocatepe üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik okuyor. aslında hedefinin odtü olduğunu sonradan fark ettim ancak her liseyi anında bitiren ve toplum baskısıyla, psikolojik bir baskıyla bir an önce üniversiteye gireyim kafasıyla afyon'a düşmek gibi hata yapmıştır ancak sistem öyle sistem ki böyle bir kızımız bir yandan yeniden sınavlara çalışarak odtü peşinde koşmaktadır. bu onun için çok önemli ve değerli bir hedef mi? kesinlikle değil. aslında biraz daha derin bir kız.

nasa'da astrobiyolog olmak için çabalamaktadır. bilim fili'ndeki yazarlığının yanı sıra bilim ve ütopya dergisinde çevirmendir. zaman zaman da birçok yerlerde yazılar yazmıştır. ayrıca nasa'daki astrofizikçi umut yıldız başta olmak üzere birçok kişiyle de iletişim halindedir.

bu yobaz, gerici ve kıskanç alagavatların bol olduğu memleketimizde motivasyonunu ve hevesini kaybetmediği sürece gelecek yıllarda onu çok önemli yerlerde ve çok önemli isimlerle birlikte olacağını göreceğiz.

ayrıca....

tam aşık olunası bir hatun...
  • anne ve babası öğretmen olan, mardin'li 24 yaşındaki başarılı kadın.

afyon kocatepe üniversitesi moleküler biyoloji bölümünü bitirdikten sonra, 2021 yılında boğaziçi'nde yüksek lisansa başladı.

15-16 yaşlarından beri, nasa'da çalışmak istiyorum diyerek çok sayıda gazete ve internet sitesinde haberleri, röportajları yer aldı.

2016-2018 yılları arasında sırasıyla; kozmik anafor, bilimfili, rasyonalist gibi popüler bilim sitelerinde yazıları yayınlandı.

şu anda, boğaziçi üniversitesi'ndeki 2 yıldır sürdürdüğü yüksek lisansını bitirmesi bekleniyor.
  • odtü astrobiyoloji konferansında araştırmalarının poster sunumunu yapacakmış.

helal olsun ona!

http://www.milliyet.com.tr/…or-azmin-zaferi-6090658
  • kendisine astrobiyolog olma hedefi koymuş, güzel bir blogu olan genç arkadaşımız
  • oluşturduğu topluluk ne yazık ki içinde bulunduğu ve kendisinin de dahil olduğu anlaşmazlıklar sonucu dağılmıştır. topluluk içinde bulunanlar pek hoş şeyler söylemezler kendisi için. tek artısı ciddi bir reklama sahip olması ve sıradan olmasıdır.
  • türkiye'nin geleceği olacak gençlerden yalnız biri.

umarım hedeflerine ulaşır.
  • daha önce mini röportaj yapmıştım.
    hedeflerinin peşinden koşan azimli genç
hesabın var mı? giriş yap