• bugün 16 mart 2017 beşiktaş olympiakos maçı efsanesi itibariyle maçı 4-1 yenip, çeyrek finale çıkmış olmasına rağmen yine de "alışmıştır bunlar" diyerek bizi beşikaş kanserinden mahrum bırakmamış, takım gibi takım.

kara kartalım benim, seviyorum, seviyoruz, iyi ki varsınız be, iyi ki beşiktaşlıyız lan!
  • türkiye'nin en başarılı takımı değildir.

türkiye'nin en güzel takımıdır.

senelerdir en büyük derdimiz hep sen oldun.

ama şimdi ülkemizin güzel insanlarının birçok derdi varken yüzümüzü güldüren bir sen varsın.

iyi ki varsın.

not: hayır
  • kiev maçı ile kısa bir reklam arası verdiğimiz kronik kanserli günlerimize dönüş yapmamızı sağlamış,
    bir an rahat bir nefes alacakmışçasına koltuğumuza yaslanıp keyifle maç izlerken zevkimizi kursağımızda bırakan,
    çıkmadık candan ümit kesilmez derken gol atan,
    tam seyircinin ruhsuzluğuna söverken izmir marşıyla gözleri yaşartan,
    herhangi bir standart taraftarın bir sezonda yaşadığı inişli çıkışlı ruh halini 90 dakika içinde bizlere yaşatan,
    şu boktan gündemde, renklilerle beraber sevinmemizi sağlayan,
    tinere değil ama şu an beni keyiften alkole boğan takımım.

sağ ol, var ol...
  • 1986-87 şampiyon kulüpler kupası ve 2002-03 uefa kupası'ndan sonra avrupa kupalarında 3.kez çeyrek final oynayacak olan takım. bu sefer şeytanın bacağını kıralım, yarı final/final olsun.

yemin ediyorum bu boktan ülkedeki en güzel şey sensin be kartalım.
  • bugun kararsiz taraftarlari besiktasli yapmis takim. ayrica olimpiakos'a tesekkur etmek lazim nitekim hayir oylarini bir iki puan artirdigini gordum :)
  • geçen yazmıştım yine yazayım
    36 yıl evvel 4 yaşındayken hediye aldığın çubuklu formanın bir semtten kalbine uzun bir tünel açacağını bilmeksizin mahalle maçları beceriksiz ayaklarınla koştururken mutlaka üstünde olmasına dikkat etmendir.
    az biraz puan farkıyla haksız kararlarla şampiyonluktan olup ikinci olmanın değil, o formanın oyuncularının her şeylerini sahaya koyarak oynamasını sevmendir.
    yıllarca şampiyon olmasan da adını duyduğunda derin bir nefes alıp dünyanın en güzel takımını tutuyor olmanın keyfini yaşamandır.
    şeref bey stadını her gördüğünde gülümsemendir.
    diğer takımlara saygı duymanın bu takımı tutmanın bir koşulu olduğuna inanmandır.
    formasında ter olmaktan onur duyacağın güzel bir takımdır işte beşiktaş.
  • son 2 yıldır, terim'li galatasaray ve lucescu'lu beşiktaş havası estiren bir takım var sahada... kim gelse, kim gitse takım düzeni çok fazla değişmiyor... arada saçmalayan topçular olsa da, herkes takımı sahipleniyor... işte bizim en büyük artımız bu, yetenekli oyunculardan oluşmamızın, mükemmel bir teknik ekibe sahip olmamızın yanında sonuna kadar takım olabilmemiz... kaldı ki fenerbahçe'nin kadrosu maddi ölçülere göre bizden büyük ama sonuç ortada...

uefa ligi şampiyonluğu çok zor elbet ama iyi bir kurayla bir yarı final görebiliriz gibi duruyor...
  • baştan söyleyeyim, galatasaraylıyım, doğduğumdan beri. uefa kupasını kaldırdığımızda ya 17ydim ya 18. popescu'nun golünden sonra sevinçten şaşkınlıktan bir 5 dakikam yok.

"ımı sizin uefa kupanız var" diyorsunuz ya demeyin. bugün o inancı gördüm beşiktaşta.

ikincisi gelsin ülkemize, her şeyden önce sizin koltuklarınız kabarsın, sonra bizim.

yine sevinelim be ülkece. bu kadar ihtiyacımız varken.

bundan sonrasını allah utandırmasın!
  • ilk lafin buradan kendini besiktas'li zannedenlere. abubakar atildi, kesin yenilecegiz diyen sigirlar karsilarindaki takimin ne atak yaptigini gorduler de, boyle bir hisse kapildilar muamma. abu atilmasaydi cok daha rahat oynardik elbet kabulumdur, ancak takim bayragi suya indirmemis, sana ne oluyor ulan? cevabini da aldin zaten. takimin heryeri cop, osmanlispor cok eyi, eyupspor cok eyi, yenibornovaspor cok eyi, basaksehir cok eyi ancak besiktas kotu? ulan cayir cayir oynuyoruz iste. ne istiyorsun? her mac 20-0 galip mi gelelim?

ikinci lafim, yunan formalilara. kardesim demek istiyorum da icinden demek gelmiyor. elin portekizlisinin bile optugu bayraga sayginiz yok, cekilin ortadan. bugun cogunuzun icine oturdu,keske besiktas'im yenmese diye ancak, adamlar islerini yapti. sadece islerini. ilk yarisi futbol acisindan super bir mac oldu, her iki takim da oynayabildigi kadar oynmaya calisti ancak kirkinci dakikadan sonra izledigimiz futbol vasatti. zamanimizin hakkini aldik mi? hayir. besiktas yillar sonra sonuca yonelik oynamaya basladi ve basardi. kusurumuza bakmayin. hala besiktas'imin basarisizligi ile sevinmeye devam edin. eger o da olursa.

ucuncusu, genel futbol seyircilerine. renk olmaksizin bizi destekleyen rakip taraftarlara cok tesekkur ediyorum. sizlere guzel futbol izletmeye calistik. umarim ilk yaridaki futbolla eglenmissinizdir. ikinci yari pek top oynanmadi. ancak yanimizda olmaniz da bize yeter. hepberaber daha iyi futbol oynaycagiz, daha iyi futbol izleyecegiz!
  • dün akşam müthiş bir iş becermiş takım, takımım.

2-0 öne geçiyorsun takır takır oynayıp. sonra bir gol yemekle kalmayıp 10 kişi kalıyorsun.. 55-60 dakika 10 kişi oynuyorsun. normalde ırzına geçilmesi gerekirken, 4-1 alıyorsun maçı.

tesadüfen falan değil. rakip sahada da ezen bir beşiktaş vardı. uefa'da kim gelirse gelsin, beşiktaş'a karşı mahkum oynayacak gibi. şenol hoca biliç'ten müthiş bir takım alarak işledi üzerine. sanatını icra ediyor şimdi.

bu takımı ezebilecek bir takım yok avrupa liginde, yenebilen olur o ayrı. talihsiz bir gol yersin, kademe hatası falan olur. yalnız oyuna bu şekilde hükmeden ve büyük konsantrasyonla çıkan bir takıma ancak elit takımlar oyun üstünlüğü kurabilir.
hesabın var mı? giriş yap