• dün geceden beri çekirdeğimi, çayımı aldım; spor yorum programı izliyorum.
  • değişik olduğumuzu değişik geldiğimizi taraftarlarımızın yeni anlamış olması enteresan.götüyle takip ediyorlar takımı büyük ihtimal.
    geçen seneki benfica maçı çok şeyin habercisiydi zaten. itiraf edeyim yinede , yedeklerle deplasman galibiyeti alacaklarını bende hesap edememiştim.
    ancak çok belli olan bişey , bu takım malzemecisinden aşçısına ordan tut forvetine defansına , yönetimine kadar tepeden tırnağa ne yaptığını ne yapabileceğini ve ne olduğunu çok çok iyi biliyor.
    şunu herkes iyi bilsin; biz yenilebiliriz, elenebiliriz , şampiyon da olamayabiliriz.. bu sonuçların hepsi gerçekleşebilir. gerçekleşmeyecek olansa pes ettiğimizi göremeyeceksiniz....
    bir daha deniycez , bir daha bir daha .. yeri gelir yine menemen yeriz , yeri gelir deplasman deplasman dolaşırız kime ne .. gün gelecek bu takım kaybetsin diye dualar edecektiniz ya hani.. itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı...
  • (bkz: #72643848)
  • türkiye'nin sahip olabildiği tek markadır.
  • bir sonraki turu geçip çeyrek final oynamadıkça avrupa'da fenerbahçe'nin gerisinde olacak takım. galatasaray'ı söylemiyorum bile.

not: bjk'liyim.
  • yigidi oldur hakkini yeme, besiktas sampiyonlar liginde aldigi basarili sonuclar ile yillarin ugursuzlugunu uzerinden atmistir ve citayi yukseltmistir. helal olsundur.
  • iyi ki varsın dediğim canım takımım.

haydi artık konsantrasyon kayserispor maçına.
  • türkiye'yi avrupa arenasında temsil eden tek takımdır.

avrupa maçlarında rotasyon yapanlar, transferleri lige saklayıp avrupa'dan elenmeyi göze alanlar, değeri kendinin binde biri kadar olan takımlara elenenlerin arasında; avrupa'daki en üst organizasyonda başarılı olmaya tüm eforunu sarf etmiş ve hatta ligi bile ikinci plana atmıştır. sezon başında hocası "şampiyonlar ligi'yle dünya kupası'nı aynı anda yürütemem" dediği için vatan haini ilan edilmiştir.

balkan savaşında tekmil halde cepheye koşmuş, kaptanı dahil 9 sporcusunu şehit vermiştir. işgal yıllarında azınlık takımlarının bulunduğu istanbul pazar ligi'ni kazanan ilk türk takımıdır. mustafa kemal atatürk'ün 1924 paris olimpiyatları'na gidecek ekibi seçmek için düzenlediği 17 bin lira ödüllü turnuvayı kazanan ve türkiye'yi olimpiyatlarda temsil eden tek takımdır. 16 mayıs 1952 yılında yunanistan'la yapılacak milli maç'ta türkiye'yi temsil etmiş ve bu maçtan sonra armasına türk bayrağı ekleme hakkı kazanan ilk türk takımı olmuştur.

geçmişinden aldığı değerleri aynen bugüne aktaran, türkiye'nin yüz akıdır. adını bazı kelimelerle birlikte yazmadan önce destur çekilmesi gerekir.
  • 7. sınıftayım. babam okul müdürüm. o yıl ilk kez dersime girecek. trafik dersi.

bir kaç muhabbetten sonra babam takımlarımızı soruyor. 47 kişilik sınıfta 2 beşiktaşlıyız. sınıftakiler de babama soruyorlar takımını. takım tutmuyorum diyor. eski eğitimcilerden adam. tarafsızlığı bozamaz.

kendimi yırtıyorum sınıfta beşiktaşlı o da diye. babam beni azarlayıp susturuyor. teneffüste sarılılar hep etrafımda. gsli di mi baban? fbli di mi baban? ananın amı fenerli diyorum. kavga gürültü...

saatler geçiyor. oturma odasındayız. güntekin onay'ın çığlıkları grundig marka televizyondan yankılanıyor. ahmet dursun ikinciyi çakmış barça'ya. babamla sarmaş dolaşız. mutluluğu paylaşmak gibi soyut bir kavramı 12 yaşımda iliklerime kadar hissediyorum.

iyi ki beşiktaşlıyım sayende baba. çok yaşa.
  • babam görseydi çok sevinirdi takımın bu haline. tam 1 sene olmuş bugün göremeyip gideli.

tanım: takımım. takımımız.
hesabın var mı? giriş yap