• saçma sapan bir davranışta bulunmuş öğretmen.

buradaki sorun herhangi bir takımın formasına ya da formanın üzerinde bulunan bayrak gibi sembollere basması değil çocuklara kendinden olmayanlara karşı besledikleri nefreti normal gösteren davranışta bulunması. öğretmenlik sadece müfredatı çocuklara öğretmek değil aynı zamanda saygılı,hoşgörülü bireyler yetiştirmektir.
  • türkiye özeti.

en kutsal mesleğin temsilcileri, öğretmenler, henüz daha birçok şeyi öğrenmeye muhtaç haldeler.
    saygı gibi, ötekileştirmemek gibi, vs. vs. çok sayılır.

çok acı birşey duymak ister misiniz; alttan gelen nesil,devamı olduğu nesilin emekli maaşlarını bile ödeyemeyecek bu gidişle.

çok acı, çook hem de.

edit: istifa etmiş de kişidir aynı zamanda.
    .
  • koyu bir fenerbahçe taraftarı olarak bjk bayrağının sopasıyla beraber götüne sokulması gerektiğini düşünüyorum.
  • atatürk karşıyaka’da iplikçizade köşkü’nde konaklayacaktı. şimdilerde karşıyaka evlendirme dairesinin karşısında, yalı’daki 380 numaralı çağlayan apartmanının olduğu yerde bulunan bu köşkün güzelliği dillere destandı. girişte kadınlı, erkekli muazzam bir topluluk birikmişti. atatürk onları selamlayarak köşke yöneldiğinde yüzü asıldı. kaşlarını çattı. çünkü, geçeceği yerde boylu boyunca bir yunan bayrağı seriliydi. karşılayıcılara bunun nedenini sordu. onlar da, “yunan kralı konstantin’in 1921 yılında izmir’e geldiğinde bu köşkte ağırlandığını; yere serilen türk bayrağını çiğneyerek içeri girdiğini” anlattılar.

atatürk’ün yanıtı kısa ve kesindi: “yunan kralı hata etmiş. çünkü, bayrak bir milletin onurudur. ben bu hatayı tekrarlamam” diyerek, yerdeki bayrağı kaldırttı. köşkün bembeyaz mermerlerinde ilerleyerek, içeri girdi."

atatürk havadan barut kokusu dağılmadan daha cephede yeni savaştığı düşmanın simgesine, bayrağına saygı gösterirken 98 sene sonra görevi "ahlak" öğretmek olan öğretmen böyle bir ahlaksız davranışta bulunabiliyor! ahlak öğretmeni bu yaşa gelmiş fakat ne kadar sevmese hatta can düşmanı bile olsa kişilerin, toplulukların hassasiyetlerine saygı göstermeyi öğrenememiş. o yüzden atatürk gibi insanlar anısıyla anılırken sen ve senin gibiler anasıyla anılıyor ahlak öğretmeni müsvettesi.

not; trabzonspor
  • (bkz: ilk taşı günahsız olan atsın)

rakiplerinin taraftarının, başkanlarının ve futbolcularının, anasına, bacısına her fırsatta küfürler eden insanların eleştirdiği öğretmendir.
  • yer- trabzon.
    mesleği- din öğretmeni.(ahlak)
    toplumsal konum-türbanlı.

şaşırtmamıştır.
  • ne var ki bunda gayet normal diyen mi dersin?
    forma gs forması olsaydı bu kadar duyar kasar mıydınız diyen mi dersin?
    bu kadar büyütmeye gerek yok mu dersin?

şaşırmıyorum çünkü bu zihniyetteki kişilerin bu karakterdeki öğretmen ya da ebeveynler tarafından yetiştirildiğini düşünüyorum.

öğrencilerine takım tutmanın bir sınırı olması gerektiğini fazlasının holiganlığa kaçacağını ve bunun doğru olmadığını, tüm takım taraftarlarının birbirine saygılı olması gerektiğini ve her şeyden önce futbolun bir oyun olduğunu öğretmesi gerekirken yaptığı tam bir rezalettir!

malın biri de hala kara kaltaklar, tinerciler diye nefret kusuyor.
    ne tür bir ortamda yetiştin evladım sen, bu kin bu nefret bu iğreti neden?
  • konu kesinlikle beşiktaş forması değil,
    konu herhangi bir değere herhangi bir karşı değerin bu kadar rahat hareket edebilmesi,
    o sözde takımını çok seven 3-4 tane genç yarın bu öğretmenden aldıkları terbiye ile
    üstünde beşiktaş, galatasaray, fenerbahçe forması olan birini dövecekler.
    din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz formaya basmış, biz de 1-2 adam dövsek ne olur ki diyecekler.
    tanım: din de kültür de bilebilirsin fakat ahlak yoksa din de boş kültür de.
  • bunu "çok eğlenceli" bulan adam muhtemelen karısını alıp swinger partilere akıyordur.
    "ben de beşiktaşlıyım" yazmışlar birde cümle başına. siktirin ordan.
  • bu ülkede hiçbir şeyin ayarı, dengesi yok. öğretmenin yaptığı net yanlıştır ama umarım sonuç olarak mesleğini kaybetmesine neden olmaz. çünkü o kadar da büyük bir hata değildir. aslında sıkıntı her şeyin haddinden fazla kutsanması ile ilgili. ne bayrak ne de öğretmen bu kadar kutsanmayı hak ediyor. neyse bu zaten ayrı bir yazı konusu.
    adetten not: metin ali feyyaz
hesabın var mı? giriş yap