şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'ın galatasaray'ı satın alması başlığını hatırlar hatırlamaz aklıma gelen aktivite. zamanında bu tip öngörüde bulunulmuş, fenerbahçe'nin araplara satılması gündeme gelmiş ama başarısız olunmuş.

  şimdi beyler konumuz ciddi. öyle araplara satılsın, ruslara satılsın, yok efendime söyleyeyim çinliler alsın tarzındaki yabancı hayranlığını bir kenara, köşeye bırakalım ve konumuzun derinliklerine nüfus edelim. keza bunlar hiç hoş şeyler değil. insanımız bir süre sonra üzülmeye başlıyor. kendi takımımız dediğimiz, canımız ciğerimiz dediğimiz, euroleague kupasını ülkemize getiren takım dediğimiz camiamızı dış güçler adını verdiğimiz ne idüğü belirsiz kişilere satmak akıl kârı görünmüyor. neymiş, onlarda para varmışmış. arkadaşlar para ile olmuyor işte, olsaydı fenerbahçemiz olurdu zaten. hem yönetim tecrübe istiyor artık.

  peki neden araplar, gürcüler, macarlar veya kenyalılar değil de, illa beşiktaş satın almalı fenerbahçemizi?

  bakın bu sorunun aynısının tıpkısını galatasaraylı kardeşlerimize de sormuştum. onlar da ilk başlarda pek anlam verememiş ve ''pekiiiiiiiiiiii neden sırf beşiktaş satın almalı bizim galatasarayımızı'' tadında sitemde bulunmuşlardı. soruyu sorarken gülme ihtiyacı hissetmiş, gülmemek için kendimi zor tutmuş, hatta ve hatta başka başka taraflara bakıp göz teması kurmamaya özen göstermiştim. şimdi de fenerbahçeli adını verdiğimiz kardeşlerimizle aynı durum psikolojisini yaşamamak adına, müsaadenizle gülmek istiyorum;

  (bkz: hahahahahahahahahaha)

  beklettiğim için özür diliyorum. beklediğiniz için de teşekkür ederim. izninizle devam ediyorum.

  sorunun cevabı fikret orman olacak arkadaşlar. cevabı doğru tahmin eden kardeşlerimizi tebrik ediyorum. beşiktaş başkanı dediğimiz, icraatlarıyla iftihar ettiğimiz nam-ı diğer fiko. benfica'ya benfiko diyen başkan. yanan evine girip, yangını söndürüp, kül olmuş evi baştan aşağı inşaa edip, eskisinden çok daha kullanışlı hale getirdiği evine, eşyalarını da yenileyip taşınan bir başkan. bir nevi itfaiye ve dekorasyon uzmanı yani. bakınız başkanı tane tane anlatacak değilim ama şunu da şuraya bırakıyorum, nacizane. #61170258

  yaptıkları yapacaklarının teminatı olan bir başkandan bahsediyorum. şampiyon kadrosunda gol kralı olan futbolcusu çekip gidince önüne bakan, yine şampiyon olmuş kadrosundaki asist kralı da gitmek isteyince ''istediğimiz parayı getir ve git'' diye restini çekerek indirdiği parayla yepisyeni bir kadro kuran bir başkan. asist kralından aldığı bonservis ücretiyle sekiz tane futbolcu aldı ve tekrardan şampiyon oldu malumunuz.

  peki ben buraya neden çıktım ve neden bunları anlatıyorum?

  yönetmek bir sanattır arkadaşlar. isterseniz kazın diğer ayağına geçeyim ve konunun vehameti anlaşılsın. olacak ya, beşiktaş fenerbahçemizi satın aldı ve yönetim beş sene önceki gibi yangın var cümlesiyle start verdi diyelim. yönetimin şimdiye kadar yaşadığı tecrübe sayesinde, bundan sonra neler yapabileceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz umarım. van persie arkadaşımız, 6 milyon euro indiriyor bildiğimiz kadarıyla. fikret orman'ın önüne koyun bakalım bu sözleşmeyi hadi? deyin ki biz bir halt ettik, işin içinden çıkamadık deyin hadi? o toplantı odasında nefes alabileceğinizi mi zannediyorsunuz? oksijensiz kalırsınız oksijensiz. van der wiel, karavaev, stoch, emenike, salih, ozan tufan, volkan şen, fernandao, şener, hasan ali v.s gibi isimlerin ne amaçla transfer edildiğini anlayamadı spor kamuoyu. hele hele liste başı ismail köybaşı. aman yarabbi. bu isimlerin son durağı fenerbahçe gibi gözüküyor değil mi? kim alır bunları, kime satabiliriz yahu diye kara kara düşünüyorsunuz değil mi? korkmayın. artık fikret orman var. bunları paket halinde okutur. mehmet topuz otuziki yaşında futbolu bıraktı bildiğim kadarıyla. altı yılda indirdiği doksan trilyon parasını yemekle meşgul. gelsin bizim buralarda yesin diye ödenen dokuz milyon euro bonservisi de cabası. fiyatı ve performansı açısından facia. hakeza guiza, hakeza krasic, hakeza emenike. lütfen aramızda kalsın bu rezillikler, bilen var bilmeyen var dediğinizi duyar gibiyim. kalmasın arkadaşım, kalmasın dostum. bunları konuşalım, dillendirelim ve bir daha böyle şeyler yapmayalım. bakın yirmi yıldır tabata konuşuluyor, bırak konuşulsun bu rezillikler de. şu yukarıda saydığımız isimlerin alayını, sırf zamanında fenerbahçe formasını giydiği için geri çağırıp, altyapıda veya tesislerde beleşe çalıştıracak bir başkanı başınızda görmek sizlerinde hakkıdır. susmayın, sesinizi çıkartın. böyle başkanlara sahip olmak hepinizin, hepimizin hakkı kardeşlerim.

  kimsecikler gurur yapmasın rica ediyorum. canlı yayında üzerindeki beşiktaş formasıyla ''ben beşiktaşlıyım, ailem de beşiktaşlı. beşiktaş'ta oynamak istiyorum'' diyen mehmet topuz'u, ''burası beşiktaş alayına gider, uğraşma bizimle ...oğlanı fener'' tezahüratındaki üç noktalı yere gelen küfürü beşiktaş kapalısı ile karşılıklı söyleyen tümer metin'i, şampiyonluk kutlamalarında stadyumda taraftar ile soyunma odasında futbolcular ile motorun üstünde martılar ile ''fenere koybaşı'' diye bağıran ismail köybaşı'nı, o kutsal formanızı maçın içindeyken yere fırlatıp çıkmak isteyen emenike'yi nasıl hazmedebildiyseniz fikret orman'ı da aynı şekilde benimseyeceksiniz. bundan hiçbir şüpheniz olmasın. mehmet ekici için iki buçuk milyon euro bonservisi bile ödeyemez hale gelmişsiniz. bunlar yakışmıyor. lütfen kendi insanımıza güvenmeyi öğrenelim artık.

  yandex'e tıklamadılar mı? fikret orman'a güvenelim. hello kitty çok mu üzülüyor? lütfen fikret orman'a güvenelim. angry birds kasıyor mu? rica ediyorum fikret orman'a güvenelim. ozan tufan'da kilo mu fazla, volkan demirel çok mu susadı, van persi'nin sümüğü mü aktı? yalvarıyorum fikret orman'a güvenelim. bizler zamanında güvendik ve hiç pişmanlık çekmedik, sizlerde güvenebilirsiniz değerli kardeşlerim benim.

  en son ne zaman şampiyon oldunuz?
  fikret orman ile iki hafta kala şampiyon oluyorsunuz, öyle son maç şampiyonluğu verme devri bitiyor.

  şampiyonlar ligine en son ne zaman katıldınız?
  fikret orman ile hemen katılıyorsunuz, ön elemeyle falan hiç uğraşmıyorsunuz.

  avrupa liglerindeki şampiyonlardan futbolcu mu transfer etmek istediniz?
  fikret orman ile bonservis falan ödemeden alıyorsunuz, ya bedelsiz ya da ufak ufak taksitlerle.

  ezeli rakibinizdeki futbolcular size mi gelmek istedi?
  fikret orman ile bonservis ödemeden daha ucuza oynatıyorsunuz, yöneticinizin suratı kıpkırmızı kesilip de ''daha dün koybaşı dediydin arkadaşım, bu böyle olmaz, özür dile sonra imzala'' bakışlarını hiç görmeden.

  yapıcı olarak tartışmak, fenerbahçemizin içinde bulunduğu girdaptan bir çırpıda çıkması için sağlıklı çözüm yolları bulmak istedim. benim aklıma direkt fikret orman başkanlığındaki bir fenerbahçe camiası geldi. hem böylece gökhan, caner ve lens gibi futbolcuların formalarını atmamış olup, giymeye de devam edebilirsiniz.

  yüz küsür yıllık camianız mutlu olmak için branş değiştiriyorsa, fiko olaya el koyacaktır. müsterih olunuz.

  teşekkürler.
 • uzun entry yazabilen beşiktaşlı da gördüm ya ölsem de gam yemem.

  (bkz: paramız da vardı ibneliğine okumadım)
 • ülkenin neden gelişmediğini gösteren başlık. ulan amk git işe yarar bişey yap şunu yazana kadar. hani iki satırlık bişey olur da anlarım taşşak geçiyor eğleniyor flan ama tez yazmış resmen dangalak buraya. yazdığı tezin konusu da saçma sapan dünyadaki kimseye yarar sağlamayacak birşey.

  işin kötüsü bu mallardan türkiye'de çok var. sonra akp neden %50 oy aldı survivor neden her akşam rating rekoru kırdı. aha bu mallar yüzünden.
 • sahuru tinerle yapan bir arkadaşımızın saçmalamaları.
 • (bkz: yavaş gel de saçın başın dağılmasın)

  hayır, sonra tiner diyince kızıyor adamlar. şu bayt çöplüğünün temporary internet files'ta kapladığı alana acıdım şerefsizim.
 • adam eğlenceli bir yazı yazmış, geyik yapıyor. söven sövene. ne kadar gergin insanlarsınız olum siz?
 • altyapı olarak kullanmak varken saçmalıktır.
  her sene bize 1 oyuncu kazandırsalar çok daha mantıklı olacaktır.

  caner ve gökhan gönül'den sonra bu sene lens'i alıyoruz malum.
  seneye de pişmesi için emre mor'u fb'ye bırakıp diğer sezon takıma kazandırabiliriz.
 • hayır bir de tinerci deyince alınıyor adamlar. gerçi bu kafayı tiner de yapamaz, daha etkili bir şey lazım. üşenmemiş de, bilmem kaç paragraf döktürmüş herif.

  çok değil en fazla 2-3 seneye "ama şerefli üçüncülük böhü böhü böhü" diye ağlarken de göreceğiz sizi.