• ya arkadas... kizmayayim yazmayayim diyorum da, neyse.

kac yildir sampiyonlar ligine gidiyoruz, yeri geliyor 6 gunde 3 maca cikip 4 yedigimiz icin bulbulun sahinin maskarasi oluyoruz ama bir sefer de gelip surda soyle baslik acmadik arkadas ya.

onca takim mac yapiyor, adam lider basaksehir'in oynadigi maclari degil de galatasaray'i yaziyor.

bak ben sana yakin gecmisten bir adaletsizlik ornegi vereyim de, neyin ne oldugunu daha iyi irdeleyelim:

17 subat 2008 pazar gunu oynanmasi gereken galatasaray konyaspor maci konya'daki yogun kar yagisi sebebiyle oynanamamisti. federasyon 21 subat 2008 tarihinde galatasaray'in leverkusen deplasmaninda uefa kupasi macina cikacagini bildigi halde bu maci ertelemedi ve galatasaray ertesi gunu yani 18 subat pazartesi gunu konya'da konya'yi 1-0 yendi, o boktan zeminde ugur ucar iflah olamaz sekilde sakatlanmisti. takim yogun kar yagisindan oturu istanbul'a ertesi gun donup 24 saat dolmadan almanya'ya ucmak zorunda kalmisti. 3 gun sonra ise yani 21 subat'ta da leverkusen deplasmanina yorgun argin giden takim 5 yiyerek avrupa'dan elenmisti.

benfica macini izlediysen gordun. tas gibi takimsin, sampiyonlar liginde oynuyorsun. yeri geldiginde 6 gun icinde 3 mac yapmak zorunda kalacaksin. daha ilk macini oynamisken yok oyle adaletsizlik boyle haksizlik dersen sezon bitmez guzelim.

bu lig hep boyledir, onde giderken arkandakinin yetisecegi korkusuyla devam edersen sonunda dusersin. sen gecen senenin sampiyonusun, buyuk dusunmek zorundasin.
  • 2 mart 2000 dortmund 0 - 2 gs

5 mart 2000 antalyaspor 1 - 3 gs

9 mart 2000 gs 0 - 0 dortmund

12 mart 2000 gs 6 - 0 bursaspor

daha bir çok var eklemeye üsendim hadi iyi geceler.
  • 14 günde 4 maça denk geliyor. daha beterleri olmuştur. örnek mi?

3 mart 2016: fenerbahçe - amedspor

6 mart 2016: akhisar belediyespor - fenerbahçe

10 mart 2016: fenerbahçe - braga

13 mart 2016: fenerbahçe - kayserispor

17 mart 2016: braga - fenerbahçe

20 mart 2016: galatasaray - fenerbahçe
  • görmemişin cl maçı olmuş vakıasıdır. standart uygulama beşiktaş'a da uygulandığından biraz içerlemişler, bim poşetinin dibine birkaç damla tiner akıtıp hızlı hızlı solursanız geçer arkadaşlar. hikmetine fazla şey yapmamak lazım.

not: yıllardır cl'ye katılıp lig maçlarını çoğunlukla haftasonu oynadığı halde fikstüre laf etmeyen, avrupa'nın hiçbir başat liginde sırf avrupa'da oynuyor diye takımın maçlarının hafta içine kaydırılmadığını bilen takımı tutuyorum.
  • 26 kasım 2014 çarşamba günü anderlecht ile deplasmanda karşılaşan galatasaray 29 kasım cumartesi günü gaziantepspor ile karşılaşırken neler yapıyordunuz merak ediyorum. düşün gidiyorsun belçikaya deplasmana maça çıkıyorsun dönüyorsun türkiyeye bu sefer güneydoğuya deplasmana gidiyorsun. demek ki neymiş oluyormuş ?

edit: buna tek karşı çıkan gıcık olduğum mehmet demirkoldu.
  • çok değil daha geçen sene

17 eylül 2015: fb-molde
    20 eylül 2015: fb-bursa
    27 eylül 2015: beşiktaş-fb
    01 ekim 2015: celtic-fb
    04 ekim 2015: fb-akhisar

18-22-25-29 ekim de var bak. 12 günde 4 maç. kayseri-ajax-gs-osmanlı

hatta gel daha çok sıkıştırayım: 6-10-13-16-20-23 aralık. 18 gün 6 maç. hatta 11 gün 4 maç yapmıştık bu periyotta. yoksa 8 gün 3 maç mı tercih edersin? 21 gün 7 maç falan da var.

götün sıkıya gelmiyorsa avrupa'ya gitmeyeceksin arkadaş.

allah rızası için kendinizi çok bir bok sanmayın, herkes size karşı falan değil. siz çok malsınız sadece. hiç bir boktan haberiniz yok, dünyayı sadece beşiktaş'a endekslemişsiniz, herkesin başına gelen şeyler sizin başınıza üstelik daha iyi koşullarda gelince çok absürt bir şey oldu sanıyorsunuz.

edit: bir ikincisi'ne teşekkürler, gün sayısında bir hata vardı düzeldi.
  • eyvallah kardeş sayende fenerin fikstürünü öğrendim dediğim başlık. fenerinkiler de 18-25-29-2 diye gidiyor. yani hemen hemen tinercilerle aynı durum söz konusu. ama bunun başlığı açılmaz, bense sadece başlıktan yola çıkarak bilgi vermek istedim yoksa isterse hepsini aynı gün oynasın fener zerre umrumda değil. adamlarda eziklik içlerine içlerine işlemiş. beyler bi sakin olun ilk defa mı avrupa maçı oynuyorsunuz napıyorsunuz olur böyle seyler, 3-4 gün arayla maç yapmalar fln bi sakin lan alışın böyle şeylere.

ya da alışmayın amk bi daha ne zaman olur kim bilir.
  • (bkz: beşiktaş'ın adaletsizliğindeki adaletsizlik)

beyler bunlar her avrupa' ya giden takımın başına gelir. bu konudaki bilgisizliğinizi anlayışla karşılıyorum. yok "3 günde bir maç yapamayız :(" diyorsanız da sorun değil, biz "renkliler" geçelim yerinize.
  • 6-10 ekimde türkiye'nin milli maçı olduğu için pazartesi ya da salı ya da çarşamba gününe maç konamayacağını bilmeyenlerin "maçımızı niye pazara almadılar" diye ağlamasına sebep oluyor bu "sözde" adaletsizlik.

siz pazar oynayınca, teee perşembe gecesi belçika deplasmanından gelen osmanlıspor'a ne diyeceksiniz arkadaşım? sizden 1 gün sonra avrupa maçı yapsın ama lig maçı sizle aynı gün olsun. bi de adamlar deplasmandan gelecek.

pazartesi gününe mi alsınlar onları da ? olmuyor işte anasını satayım olmuyor. siz istiyorsunuz ki ben rahat edeyim de diğer takımlara ne kadar haksızlık olursa olsun. cl'de oynayan her takım bu fikstürle karşılaşır, "ama beşiktaş'ın üstünde büyük oyunlar dönüyor" kafasından çıkamadınız gitti.

galatasaray da braga maçını oynayıp 2 gün sonra sivas deplasmanına çıkıyor
    siz de kiev maçını oynayıp 2 gün sonra rize deplasmanına çıkıyorsunuz

ne adaletsizliği amına koyayım ya, laf da anlamıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap