• vardır böyle bişi. akvaryum hobim var ve beslemek istediğim türler en az 300-400 litrelik akvaryumlar istiyor. ev ortamı buna pek müsait olmadığı için daha küçük bir akvaryumda başka türlerle yetiniyorum. yine benzer şekilde bahçeli, düz ayak bir evim olsa kedi kolonisi kurmak isteyebilirim, ev ortamında pek haz etmiyorum.
  • kutup ayısı, su samuru beslemek istiyorum, ne iklim koşulları ne fiziki ortam ve en önemlisi hayvan koruma kanunlarına uygun olmayınca yapamadığım, kendi adıma üzüldüğüm insanlık ve hayvanlar adına sevindiğim durum.
  • ben toplumun açlığa mahkum edilen kısmını beslemek isterdim. hayvan gibi muamele edildikleri gibi seçim zamanı önlerine kemik gibi üç beş kuruşluk şeyler atılıyor.

değiştir ekonomi politikalarını, servet dağılımını, adalet sistemini, işgücü piyasasını, eğit, aydınlat. ama olmaz, onlar sadece oy verebilen hayvanlar.
  • beni beslemek isteyen kadınların mustarip olduğu durum.

yemeği, kakası, doktoru, bakımı derken doğada bırakıyorlar beni.

yalan mı? ağzından yel alsın sen ne zaman gördün benim yalan söylediğimi;

https://sketchtoy.com/68485678
  • küçükken eve bir kedi yavrusu alıp getirmiştim. annem pis olduğunu evde besleyemeyeceğimizi söylemeden evvel de gardımı alıp "ama anne dıdancak o dıdancak" demiştim hayal meyal hatırladığım kadarıyla. o gün bugündür ne zaman yavru bir sokak hayvanı görsem "ne de olsa dıdanır" deyip sahiplenmek istiyorum.
  • ileride bok gibi param olursa ilk işim evime özel bir salon yaptırıp penguen almak olacak sözlük!
  • bir gekkom olsun, adı dobby olsun, bir çorap teği içinde yaşasın istiyorum. olamadığı için de pek üzülüyorum. hawaii'ye yerleşmediğim sürece de olamayacak sanırım. belki bir kaç sene de hawaii'de yaşarım, kim bilir? fingers crossed
  • 13 yıldır benimle olan kedim vefat etti. çok zor hala toparlayamadım ama sanki bir kediciğe daha yuva olsam toparlayacağım gibi geliyor. biliyorum onun yerini tutmaz ama. annem ise bir kayıp daha yaşamak istemediğini söylüyor, kesinlikle evlat edinmek istemediğini belirtiyor. ona da hak veriyorum. ama kedisizlik beni çok mutsuz ediyor. biraz daha zamana bırakmak lazım sanırım. epey zor bir üzüntü halidir bu.
  • ben sokakta görüp sevdiğim kedilerden köpeklerden ayrılınca bile üzülüyorum.keşke bütün sokak hayvanlarına bakıcak gücüm olsa.
hesabın var mı? giriş yap