• (bkz: #5251272)
  • kuru ya da yaş beton taşıyabilen tipleri olan beton nakliye aracı.

ülkemizde henüz hazır beton santralleri bu kadar çoğalmamışken daha çok kuru tip taşıyıcılar tercih edilirdi. bu kuru tip mikserler agrega ve çimento karışımını yükleyip betonun döküleceği şantiyeye vardıktan sonra gerekli suyu ilave ederek karışımın yaş beton halini almasını sağlar ve bu sayede betonun hazırlandıktan sonra 2 saat içinde dökülmesi gerekliliğini yerine getirmiş olurlardı. ancak beton santrali sayısı artınca her şantiyeye yakın bir santral bulunması sebebiyle betonun döküme geç kalması problemi ortadan kalktığı için beton artık yaş halde sevkedilebilmektedir. bu nedenle özellikle istanbul'da bu tip kuru mikserler pek kalmamamıştır
  • bunların şöförlerinde magandalık özelliği şart galiba. akıllı uslu süren mikser şöförü görmedim daha.
  • az önce santrali aradım bekliyorum.-çok yoğunum öğlen yollayayım dedi.normalde "santralde arıza var kamyon yan yattı" falan der.bu sefer dürüst en azından.
    tanım:uzun gece mesaisinin sonuna doğru beklenen son araçsa bir sevgili gibi yolunu gözletendir.
    edit: bu sefer fatura bilgilerimizi kaybetmiş.yalanına sokayım.yine gelmeyen,bekleten,pazar günümü mundar eden araç.
  • planlandığı saatte şantiyede olanı en son mart 2001'de görülmüştür.

hurafede olabilir, ben anlatılanın yalancısıyım.
  • hayatımızda büyük bir yer edindiğini düşündüğüm dev makina.
    acaba hangimizin bir günü bu makinalardan en az birini görmeden geçiyor. az önce evin önünde parketmiş birini gördüm; sanırım bireysel işler için de kullanılabiliyor -aile gezmesine mi geldiler ne.
    artık her köşe başında ya da sokak arasında hatta bazen şehrin en popüler ve işlek caddesinde bile rastlayabilirsiniz.
  • cimento karistirilarak tasinmaz silobas ile tasinir dogrusu transmikser olarak adlandirilan yapi sektorunde agrega ile cimento karisimini tasiyan arac herhalde
    edit: imla
  • transmikser olarak ta adlandirilir
  • tali yollardan ana yollara hayvan gibi giren ana yollarda en sol şeridi işgal edip binek araçlarla yarışan hayvanların kullandığı araç.
hesabın var mı? giriş yap