• hazır betonun üretimi ile dökülmesi arasında 1 saat olması lazım en fazla. 1 saatten sonraki dakikalar zarar. sanırım 75-80 dakikadan sonra çöp oluyor beton.

burda sorun ülkemizdeki plansızlıklardır. her yerin başıboş inşaat olmasıdır. her köyünde tarlasını satıp 200bini cebine koyanın müteahhit olmasıdır.

şehirlerde betonun üretim yerleri ile tüketim yerleri arasında daima büyük mesafeler oluyor. halbuki olması gereken üretim tesisini yakına kurmaktır ama bizim ülkede 3 katlı binaları bile tek tek inşaa ettikleri için inşaat hiç bitmez. bu yüzden 300 metrekarelik inşaata da üretim tesisi kuramazsın.

bu yüzden de bu beton mikserleri daima hızlı gitmek zorunda kalıyorlar. başka türlü yetişmeleri çok zor. durmuyorlar, beklemiyorlar trafikte. dehşet saçıyorlar.

salak saçma bi ülkeyiz ya. düşünmemek, hüloğlamak en keyiflisi aslında yemin ederim.
  • bunların şöförlerinde magandalık özelliği şart galiba. akıllı uslu süren mikser şöförü görmedim daha.
  • planlandığı saatte şantiyede olanı en son mart 2001'de görülmüştür.

hurafede olabilir, ben anlatılanın yalancısıyım.
  • (bkz: trafik canavarı)
    trafiğin yeni katilleri. paragöz inşaat patronları tarafından hunharca çalıştırılan şoförleri yüzünden her 3 kazadan birinin asli sorumlusu. trafikte çok çok dikkat edilmesi gereken araçlardır. mümkün olduğunda uzak durun. yakın takip etmeyin. araç takip mesefasini normalden 2 katına çıkarın. zira bu öküzlerin sağı solu belli olmaz. girmemesi gereken trafiğe girerler, frenleri pek işlemez.
  • tali yollardan ana yollara hayvan gibi giren ana yollarda en sol şeridi işgal edip binek araçlarla yarışan hayvanların kullandığı araç.
  • az önce santrali aradım bekliyorum.-çok yoğunum öğlen yollayayım dedi.normalde "santralde arıza var kamyon yan yattı" falan der.bu sefer dürüst en azından.
    tanım:uzun gece mesaisinin sonuna doğru beklenen son araçsa bir sevgili gibi yolunu gözletendir.
    edit: bu sefer fatura bilgilerimizi kaybetmiş.yalanına sokayım.yine gelmeyen,bekleten,pazar günümü mundar eden araç.
  • ne kadar umarsız beyinsiz adam varsa bunların sürdüğü araçlardır... az önce bir tanesi akan ana yola çat diye dikleme çıkıp abs esp tüm sistemleri denememize sebep oldu. sonra da dönemeyince ileri geri 2 3 dakika manevralar yaparak trafiği karıştırdı. ya nasıl bir mantık nasıl bir düşüncesizlik inanılır gibi değil...

youtube a girip beton mikseri kaza yazdığınızda bu şekilde bir sürü kaza göreceksiniz. demek ki kendilerinde böyle bir hak görüyorlar...
  • cimento karistirilarak tasinmaz silobas ile tasinir dogrusu transmikser olarak adlandirilan yapi sektorunde agrega ile cimento karisimini tasiyan arac herhalde
    edit: imla
  • transmikser olarak ta adlandirilir
  • hayatımızda büyük bir yer edindiğini düşündüğüm dev makina.
    acaba hangimizin bir günü bu makinalardan en az birini görmeden geçiyor. az önce evin önünde parketmiş birini gördüm; sanırım bireysel işler için de kullanılabiliyor -aile gezmesine mi geldiler ne.
    artık her köşe başında ya da sokak arasında hatta bazen şehrin en popüler ve işlek caddesinde bile rastlayabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap