• orhan pamuk'a killik olsun diye çikarilmiş olan bir kitap... ayrica (bkz: kara kitap)
  • avrupa birliğinde (bkz: white paper)
  • türkiye de de, 12 mart dan sonra sıkıyönetim mahkemelerinin tutanaklarından oluşan "türkiye gerçekleri ve terörizm" adında bir beyaz kitap 1971 yılında basılmıştır.
  • masonluğun temel yasasını içeren kitaba verilen isim.
    (bkz: masonluk)
  • "hos görülmeyi kabul edemem. bu aska ve özgürlüge duydugum aski yaralar" diyen, tanrinin ve bas yapitlarin basarisizligina hayran kitap...
  • türkiye'nin oluşturduğu milli savunma politikası ve türk silahlı kuvvetlerine ilişkin temel bilgilerin iç ve dış kamuoyu tarafından açıklıkla ve daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla hazırlanan kitap.

(bkz: http://www.msb.gov.tr/…er/gnppd/gnppdbeyazkitap.htm)
  • gece kor karanlikta karsidan karsiya geciyorsak yanimizda bulundurmamiz gereken kitap cesididir. cunku bu kitabi elimizde tutarak arabalarin bizi daha iyi gormelerini saglayabiliriz... en azindan dogru ahmet oyle diyordu zamaninda....
  • "beyaz kitap" ta yapılmış bir kürt tanımı vardır ki yorumsuz aktarıyorum.

"dağların yüksek kısımlarında, tepelerde yaz kış erimeyen karlar vardı. güneş açınca üzerleri buzlaşan camsı parlak bir tabaka ile örtülürdü karın yüzü. üstü sert altı yumuşak olurdu.
    bu karın üstünde yürününce, ayağın bastığı yer içeriye çöker, 'kırt-kürt' diye ses çıkarırdı. doğulu türkmenlere kürt denmesinin nedeni buydu. bölücülerin kürt dedikleri, yüksek yaylalarda, karlık bölgelerde yaşayan türklerin karda yürürken ayaklarından çıkan sesin adıydı aslında."

garip ama gerçek, bunu da yazmışlar utanmadan...
  • 12 eylül sonrasında genelkurmay başkanlığı tarafından bastırılmış bir kitaptır. "dağdaki türklere kürt denir" muhabbetine kaynaklık eder...
  • uç iş

fırıldadığını gör

iç boş

iki kenarında da iki boş

arka balkonda isyan ederek sigara içen en az bin adam tanıyorum
hesabın var mı? giriş yap