• gölbaşı beykoz'da kahvaltısı bok gibidir. evet tam anlamıyla bok gibi, başarısız, savsak ve al bunu ye der gibidir. salamsı-sucuksu şeyleri geçtim yumurta bile yok. kazan gibi bi tencerede menemen yapmışlar o da sırf salçadan mütevellit, içine de 2 tane yumurta kırmışlar. 4 kişiyle gidince ebesenin nikahı gibi para verip çıkıyosun. önceden ne kadar şahaneyse şu anda o kadar varoş. buraya kahvaltıya falan gitmeyin. zaten rakı içmeye de çevirme var diye gidilmiyo. o zaman hiç gitmeyin. başka yerlere gidin!
  • çalışanları diğer müşterilerinin gözü önünde bir diğer müşteriyi tekme tokat dövebiliyor. dövüş sanatlarında usta çalışanları var.
  • garsonlari o kadar aceleci ki yemegi bitirmeden bahsisi birakmadan aliyor. bir de bok var gibi 8 kisi takim elbiseyle dikiliyor soparlar.
  • cumartesi gece 4'te gidildiginde ankara'da ne kadar kiro ve gorgusuz insan varsa ayni anda hepsini bir arada gorme sansina sahip olunan iskembeci .
  • önündeki göt kadar kaldırımı park yeri olarak kullanan lokanta.

ankara'daki trafik polisinin işlevini sorgulatır.
  • rumeli işkembecisi ile birlikte ankara'da işkembe çorbası içilebilecek en güzel mekanlardan. özellikle hafta sonları sabahın ilk saatlerinde tıka basa dolu olur. kaşık kepçesi boyutunda işkembe parçaları içeren ve lazımlık kokan terminal çorbalarından illallah demiş bünyeler için tatmin edici bir mekandır, zira çorbadaki işkembe parçaları ufak ufak olmakla birlikte iyi temizlenmiş olmasından mütevellit baharat kokusundan başka bir koku almazsınız.

yine de 3,5 liralık kokoreçe hayır diyemeyen, sokak tezgahlarında satılan midye dolmayı gördüğünde direktman yumulan her yurdum insanı gibi ben de arada pis kokulu, iri parçalı işkembe çorbalarına karşı anlamsız bir sempati ve yer yer özlem duyuyorum elbet.
  • tam karsısında rakibi,sabahın körlerine kadar iskembe-paça savasları,gel abi bizim iskembeler daha elastiki,tum gece-sabah aralıklarında hosderede trafik sıkısıklıgı yaratan,zengin gop barından gelmeyle, tasralı maltepe-mayami night pavyondan cıkmayı bulusturabilen yegane,kosmopolit,gecelerin adamı adabı.bizim gurme adetlerimizden dogma,sabahın 3unde alkolden iskembe olmus yaratıklara gevis getirtmeyi finansa donusturmeyi becerebilen populer mekan...
  • açildigi zamanlarda artik konsomatris ve travestilerden geçilmeyen baskent iskembecisine tek alternatif olmustu.

rumeli iskembecisi müdavimleri salladilar mi bu durumu bilmem
  • ankara ho$derede unlu corbaci. i$kembesi gercekten super.
  • ankara'mızın güzide çorbacılarından biri. uzun geceleri noktalama mekanıdır. her vakit tıklım tıklımdır.

hasta çorbası da pek lezizdir, zira hastalandığınızda size çorba yapmaya üşenen bir kocanız varsa, şapkanızı, berenizi, atkınızı giydirip sizi beykoz'a getirebilir.
hesabın var mı? giriş yap