• (bkz: çünkü uzak amk)

beylikdüzü'nde oturmaya mecbur kalıp, içlerini rahatlatmaya çalışan insanlar için açılmış başlık.
  • o trafik yoksa lafını düzgün kullanmanızı istirham ediyorum beyfendi !! dediğim başlık.
    metrobüs falan diyeceksiniz ama bildiğin pres makinesi.
  • istanbul gibi toprak olarak küçük bir şehirde yaşayan insanların bol bol kurduğu cümledir. yüzyıllarca insanlar sur içi denen bölgede yaşamışlar ve onun dışı şehir dışı gibi algılanmış.

yıllarca k.m.paşa'da yaşamış ve artık istanbul'da yaşamayan birisi olarak diyeceğim şudur ki: çatalca/silivri gibi yerler hariç, uzak dediğiniz çoğu yer aslında trafik yüzünden gözünüzde büyüyor.

2 sene evvel mi ne bayramın 1.günü kocaeli tarafından istanbul'a gelmiştim arabayla sabahın köründe.

boğaziçi köprüsü -> avcılar 20dk sürmüştü, oha lan demiştim, bu kadar mıymış.
    sonra google mapsten mesafeyi ölçmüştüm, sıkı durun: boğaziçi köprüsünden avcılar 30km arkadaşım. yani 90km sabit hızla giden bir araç bu mesafeyi 20dk'da alır.

birisi de beylükdüzü'nde oturmaya mecbur kalıp diye başlayan bişeyler gevelemiş :), kız kardeşim bakırköy'de 20 yaşında bir binada oturuyor, yeni evlendi sayılır, 100m^2 falan, geçen sene 850bin tl' idi daire, ki bakırköy istanbul'un içi değil onu da belirteyim. kendi tırnaklarıyla hayatını kazanmaya çalışan ve dış yardım almayan bir insanın istanbul'un içinde ev sahibi olabilmesi için ayda 10bin tl kenara atarak 8 sene falan para biriktirmesi lazım. beylikdüzünde oturmaya mecbur kalan fakirlerin zırvası diye bakmayalım o yüzden başlığa, daha az sikilmeyi tercih edenlerin diyebiliriz belki.
  • nereyle kıyasladığınıza ve trafiğe bağlı olarak değişir. mecidiyeköy'den trafiğin olmadığı bir saatte araçla 100km sabit hızla maksimum 25 dakikada beylikdüzü'ne varırsınız. ama trafiğin yoğun olduğu bi saatte 25 dakikada beylikdüzü'nden avcılara bile anca varırsınız.
  • çatalca, silivri ya da hadımköy'de oturma olasılığı düşük kişidir.
  • haklıdır.
  • beylikdüzü'nde oturan arkadaşım "istanbul'a geleceğim" ya da "şehre iniyorum" diyor muhabbetleri sıktı artık. kaç yılında yaşıyorsunuz, 70'lerde falan mısınız?

sabah yanıma gelebilmek için geceden yola çıkıyor de, anlaşılır. dil tutuyor.

istanbul'a geleceğimmiş, şehre iniyorummuş. palavra.

ve haberiniz olsun, artık komik değil. sizden önce 1 milyon defa yapıldı zaten bu espriler.
  • bunu diyen kişinin aslında hiç beylikdüzüne gelmediği gerçeği ayrı bir konudur, beylikdüzü uzaklıktan ziyade artık şehir merkezi denilecek kadar büyüdü.
  • uzak kardeşim ,kusura bakma ama beylikdüzünde yaşayıp 1 hafta her sabah beşiktaş'a gel bakayım yakın mı??
  • bir arkadaşım gazıyla beylikdüzü'ne taşınmıştım. şöyle iyi site böyle iyi, tenis kortu var, havuzu var kaçırma dedi kaçırmadım. h.sonu taşındım pazartesi sabahı işe gelirken yolda bildiğin istanbul'u gösteren tabela gördüm yahu. uzak demek yanlış olur, beylikdüzü'nün plakası kaç diye sormak daha gerçekçi olabilir. ha bi de taksilerinin renkleri de farklıydı 5 yıl önce.

ama mutluydum be sözlük.

bi de şöyle bir şey var =)
hesabın var mı? giriş yap