• beylikdüzü vergi dairesi kantinine gelmiş.

benim beylikdüzü vergi dairesinde ne işim vardı?

beyoğlu gazozu kimdi?

sevgi neydi?
  • zencefili fazla kaçmış gazoz.
  • görüyor ve artırıyorum (bkz: zafer gazozu) denizli-aydın taraflarında meşhurdur.
  • usta geçen gün denk geldim ben buna. limonlusu ve orman meyvalısı vardı sanırım . bir heyecanla aldım ama fısssss. bi numarası yok.

vasat.
  • ben ilk defa bugün içtim
    karışık meyveli olanı tadını çok beğendim diğer çeşitlerini bilmiyorum
    ama en güzeli şişe tasarımı galata kulesi formunda

http://imgur.com/gallery/yx04fle
  • numarası diğer gazozlar gibi glukoz ya da fruktoz şurubu içermemesi şekerden yapılmış olması
    mesela coca cola da burada glukoz şurubu kullanırken hollanda da şeker kullanıyor.

zencefillisi de limonlusu da güzel. arması tasarımı oldukça hoş ev eski tarz.
    şişesi galata kulesi biçimde
    sevdim.
    bozmazlar umarım daha çok da sevilir yayılır.
  • şişesini görenlerin muhtemelen kendinden geçtikleri bir gazoz markası. retro yani eski bir marka imajı var; şişesi galata kulesi şeklinde ve logosunun üzerinde bir tramvay var. işin aslı, şişenin size ilk bakışta tarihi bir gazoz keyfi vaat etmesi ve içtiğinizin ne olduğunu bilmeden keyfe gelmeniz. ne de olsa iki yüz yıllık bir gazoz içiyorsunuz, değil mi? ben istanbul'un şehir efsanelerini, neler nerede yenir, nerenin çeşme suyu içilir, hangi semtte avize, hangisinde yoğurt ünlüdür, son beş-altı senede öğrendim. bu gazozu görünce de bir bomonti birası nostaljisi yaşamadım değil, aslında boş bir geçmişin nostaljisi çünkü böyle bir gazozun tadı damağımda daha önce hiç olmadı. hakikat refleksiyle bir miktar bakınınca işin aslının fasa fiso olduğunu gördüm. faso fiso yapıyorlar demiyorum, ama şişeden köşeden ve piyasa hukuku kuralları dahilinde sizin egonuzu arzunuzu gıdıklıyorlar, bilin diye diyorum. sitelerinde bir "gazoz tarihi" diye sekme açmış ve içini bildiğiniz "genel türkiye gazoz tarihi" ile doldurmuşlar. "beyoğlu" kelimesini de geçtiği yerlerde bold'lamışlar ki gören sanki ‘beyoğlu’, ‘gazoz’ ve ‘tarih’ kelimeleri yan yana gelince ‘beyoğlu gazozu’nun tarihi bir müessese olduğunu düşünsün... işin aslı bu isimde bir gazoz, ilk defa bu sene piyasalara çıkmış. yani tarihsiz bir tarih, kurmaca bir "tarihilik" mevzu, bakınca içinizdeki nostaljik boşluğu dolduracağınız bir fantezi vaat ediyor. bir boş gösteren. biz de öyle bir imajlar devrindeyiz ki, görülüp vurulup hemen de kanıyoruz (geçenlerde bir arkadaşım "mardin'de beyoğlu gazozu buldum" diye bir şey yazmıştı).

şimdi içmeyin demiyorum, haşa, iş bu entry'yi yazarken içerekten yazıyorum. için ama bilin de için.

bir de gagoz da için, o kadar dobra dobra bir mottosu var ki, içmezsen cem uzan gibi 'dön de kaybettiğin gazoza bir bak' diyecek: "doğala özdeş karizma, renkli menkli bir hayat. cool kızlar, dünyayı kurtaran adamlar… matrak asit içerir, tek yan etkisi geğirtir... tikilerin ulaşamayacağı yerlerde saklayınız... bir feza markası" yani sizde olmayan, yaşamak, hayatta kalmak ve hayatınızı değiştirmek için yaptığınız, fezaya açılmak, anlamak ve değiştirmek için yapmak isteyeceğiniz her şey! e tabi şaka yapıyorlar canım, zira hepimiz biliyoruz ki hayatın anlamı 42'dir.

hamiş: iş bu entry ticari bir markaya sataşmak yahut itibar zedelemek amacıyla değil, tamamen bir imaj-tüketici analizi refleksiyle yazılmıştır.
  • %100 şeker pancarı vurgusu nedeniyle tercih ettiğim gazoz. normalde gazozla falan pek işim olmaz ama sırf desteklemek amacıyla aldım bugün.

bildiğim ve tercih ettiğim anti glikozcu firmalara bir yenisi eklenmiş oldu bu sayede.

(bkz: sagra)
    (bkz: torku)
    bu biraz yerel olmakla beraber
    (bkz: hasan masat)
  • karışık meyveli olanı maalesef berbat bir tada sahip olan gazoz. gazı da yok denecek kadar az.
  • allah'in sivas'ında, ergen apaçilerin dolustugu metropol aquapark dan çıkıştaki kantinde bulduğumuz gazozdur kendileri. nostaljik bir havası var. galata kulesi şeklindeki şişesi insanı mest ediyor. biraz gazı az ama zencefillisi çok hoş.
    %100 şeker pancarından yapılmış sağlıkli tamam ama hocam içinde potasyum sorbat(koruyucu. kanserojen olduğu söyleniyor) var. bu ne perhiz...
hesabın var mı? giriş yap